Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Paule esti pe o pista gresita ! siropul din acel stup nu era furat de coloniile tale ci de O SINGURA colonie de la alt apicultor ! Era suficient sa dai cu faina la urdinis si rezolvai problema . Oricum daca familia respectiva se lasa furata nu merita nici doi bani.

PS. Mariane bun comentariu despre profetii falsi de pe stuparitul !!! Paule ai grija cum faci matanii in fata aiatolahului Bog ca te lasa fara jucarii !

marian sima

Ce nu stie Paul este ca daca toata stupina lui fura de la acea familie nu se oprea acolo si cautau si la stupi vecini,ba devora acea familie omora matca si se alegea praful.

Acea familie a fost furata de albinele de la un singur stup,si vorba ta stupul atacator nu era de la el din ograda.

Dar lasa-l sa creada vorbele lui Ioan G.

Tare e ca trebuie sa le interpreteze ca luate direct nu intelegi ceva din ele,e ceva gen catrenele lui Nostradamus. :rotfl: =)) =)) =))

paul1

Citat din: marian sima din Ianuarie 10, 2015, 06:29:52 PM
Paulica voi pe stuparitul santeti c-am jihadisti cum comenteaza unii deciziile Mohamezilor cum poc ii executati. :rotfl:  =)) =)) =))

Majoritatea banarilor sant date pentru comentarea deciziilor moderatorilor. :)
Si nu spune esta in regulament,pardon in Coranul vostru. =))
Mariane, eu de cate ori am fost banat am primit ban pentru comentarea deciziilor moderatorilor !  :nod: In Coranul nostru a fost introdusa mai de curand aceasta ... cutuma ! :rotfl:
Eu nu i-as numi jihadisti ci mai degraba ... fundamentalisti ! :rotfl: Pana la urma, o anumita doza de fundamentalism nu-i rea in sine. Dezvolta o ... disciplina ! :cool:
Dragoshelu, ayatolahul Bog nu-i asa fudamentalist cum pare la prima vedere. Trebuie doar sa incerci sa-l intelegi ! Crezi ca ... am zis bine ? :rotfl:

bucovineanu

Asa o fi, dar am vazut ca acolo se cantareste cu cantare diferite. Unii sunt pedepsiti pentru te miri ce  altii din staf si amicii lor nu patesc nimic pentru incalcari grave.  :smile:

D006

In clipa in care spui ca nu este voie sa comentezi decizia moderatorilor deja e bascalie . Cine sunt acesti moderatori ? iisus Hristos pe pamant ? Urmasii Profetului Mahomed ? copii lui Budda ?  Sunt niste simpli oameni care vor numai fraieri in jurul lor ! Nu uita ca de curand Daniel s-a retras de pe lista de moderatori , asta spune mult ! A fi pe acea lista inseamna a te asocia cu falsa valoare  impusa de marele aiatolah Bog si de profetul sau L5S !

Nu vreau sa incep sa dau exemple de prostie ca parca nu are rost sa fac reclama la incompetenta tip stuparitul  pe aici .

cristian bh

Citat din: marian sima din Ianuarie 10, 2015, 06:29:52 PM
Paulica voi pe stuparitul santeti c-am jihadisti cum comenteaza unii deciziile Mohamezilor cum poc ii executati. :rotfl:  =)) =)) =))

Majoritatea banarilor sant date pentru comentarea deciziilor moderatorilor. :)
Si nu spune esta in regulament,pardon in Coranul vostru. =))
Tu de-ai fi moderator acolo,.................in scurt timp ai ramane singur pe forum! :yahoo_cry:
REGULAMENTAR!
=)) =)) =))

cristian bh

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 10, 2015, 07:05:14 PM
A fi pe acea lista inseamna a te asocia cu falsa valoare  impusa de marele aiatolah Bog

Nu vreau sa incep sa dau exemple de prostie ca parca nu are rost sa fac reclama la incompetenta tip stuparitul  pe aici .
Eu n-am nici o problema cu moderatorii nici de aici si nici se pe stuparitul!
In ce te priveste doctore,ayatolahul BOG,greseste rau in privinta ta!
Anume ca te considera un user, la fel ca pe ceilalti!
Zic io ca n-ar trebui,nu-i asa,
Doar esti,...........cel ce te tii!


marian sima

Cristian acolo  grupul de moderatori (poate ca nu toti)si administratorul Mircea disimuleaza informatiile apicole si introduc informatii false si aiuristice.

Si eu am fost membru pe acolo si datorita ca ofeream niste informatii reale eram mereu atacat de haitasi lui Mircea .
Informatia livrata de mine pe acel forum  este manual de studiu pentru moderatori,membri simpli nu mai au dreptul la acea informatie deoarece a fost stearsa.

Acum ce oameni bineintentionati a-r pune cenzura pe informatie apicola.

Apar pe acel forum intrebari la care eu postasem raspunsuri.
Vezi despre ingradirea matci in cusca.

Am detaliat amanuntit cum gasesti in cel mai scurt timp matca in stup.
Ba unii zic ca au citit ceva pe undeva ,dar nu li se spune nimic,asa ca e bine sa te apuci sa cauti matca cu doua zile inainte si aducand modificari cuibului. :rotfl:

Re: 1001 secrete pentru a descoperi matca intr-un stup:)

Mesajde valigorj » Astăzi, , 02:52
cu 2 zile innainte de data cind vrem sa gasim matca spargem cuibul.in marea majoritate a familiilor putem gasi matca pe rama respective.

Acest individ Mircea Bog care este si administrator este un ranchiunos si se inconjuara de persoane asemanatoare lui.

Eram pe forum si ma banase pe forumul cu anunturi din ranchiuna.

LA momentul acesta se bate joc de informatia apicola pusa de nea Gica.

Toata informatia buna e falsificata ,disimulata si facuta pentru a distruge pe cel care incearca acel procedeu.


Re: Stupina incalzita electric

Mesajde vulpea » 09 Ian 2015, 19:25
cred ca incalzirea electrica la stup e binevenita si chiar se poate folosi toata iarna.cred ca abordarea incalzirii cu rezistente amplasate jos sau in sistem rama e gresita.cum a scris si cristi arad,incalzirea trebuie facuta de sus,cu conditia ca urdinisul sa fie complect obturat,obturarea asigurand 2 orificii-unul pentru un termometru tip tije si altul pentru un sistem de evacuare aer cu debit foarte mic.caldura produsa de incalzitorul de deasupra trebuie sa asigure o incalzire de max.12-14 grade.ca ventilatoare de evacuare aer pot fi folosite ventilatoarele auto solare sau dela mag.Obor(reclama Mediashop),aspiratoarele Dr.Vac (40 ron,la baterie).termometrul tije se gaseste la Lidl (30 ron la baterie).succes.


Si eu va urez succes asa ca aplicati metodele de pe stuparitul. =))
Un forum de doi bani cu informatii de doi bani.

Noroc ca il aveti pe ala din atlantida si va explica cum sta treaba cu nefilimi. =))

cristian bh

Ce-ti spuneam io tie mariane.
tu confunzi principiile cu postarile!
fiecare scrie ceea ce-l duce capul,calitatea acestor postari e lasata la aprecierea fiecaruia!
inclusiv ale tale!
cand ai sa intelegi asta,ai sa treci in alta clasa,

marian sima

Cristian am spus asta de o mie de ori si o repet unul care cunoaste apicultura poate aprecia insa multitudinea de apicultori incepatori iau de buna informatia respectiva.

De acea eu sant atent cand discut apicultura,acesta este pricipiul de baza.

Ca altii au pricipiul cetateanului turmentat ,hac unde e informatia,hac unde am pus-o,hac eu cu cine votez .

Inteleg de multa asta dar nu vreau sa trec in acea clasa. =))

cristian bh

Citat din: marian sima din Ianuarie 11, 2015, 11:27:49 AM


Am detaliat amanuntit cum gasesti in cel mai scurt timp matca in stup.

Care ma,............aia cu luatul parului la stup,
sau asta n-o stiai,................m-as mira, :uimit:
=)) =))

cristian bh

Citat din: marian sima din Ianuarie 11, 2015, 12:32:11 PM
Cristian am spus asta de o mie de ori si o repet unul care cunoaste apicultura poate aprecia insa multitudinea de apicultori incepatori iau de buna informatia respectiva.


Ce ai tu cu incepatorii,..................sau nu stii ca sunt carti de apicultura scrise de profesionisti ,care trateaza de la a la zet!
Apicultor devii practicand,invatand din propria experienta  si de la meseriasii de langa tine!
pe forum intri sa socializezi,nu esti la academia de apicultura!
Aici fiecare scrie ce vrea, si nu e nimeni obligat sa puna botul la toate!
Poate ca nu-s toti asa corecti ca tine!
Tu ai spus secretele facerii presei de silicon..........

marian sima

Metodele astea le stiu cei dintr-o anumita clasa ,eu nu am ajuns acolo asa ca nu le stiu .

Eu stiu metoda mea ,daca vrei sa o afli dute si roagal pe Mircea sa ti-o spuna. =))

marian sima

#313
Auzi cartile de apicultura trateaza totul de la A la Z. :rotfl: =))S-o crezi tu. :)

Aici scrie fiecare ce vrea ,probabil.
Eu nu sant asa nu inteleg rostul de a scrie o aiureala apicola.
E un forum tehnic si informatia e pur tehnica si la subiect,asa sant eu.

Credema am spus secretele confectionari presei de silicon insa acele secrete nu pot sa le citeasca decat cei care au o anume clasa. :wink:

marian sima

Cristian era inainte o emisiune ''cascadori rasului" mist-o emisiune radeai de te strambai.

A disparut Cascadori rasului insa este stuparitul ,e ceva de groza razi de te strambi de minunile apicole debitate pe acolo,


Re: Iernarea albinelor

Mesajde vulpea » Astăzi, , 10:08
eu asa as face:l-as baga in casa intr-o camera semi incalzita (12-15 grade)langa un geam si l-as bibili(observa)zilnic.chiar daca albina iese la zbor(normal ca asa se va intampla),aceasta va zbura numai spre geam si spre inserat se va retrage in stup.imediat ce as putea umbla in stup,l-as verifica daca sunt semne de boala(varoua)si l-as trata si la ora asta.chiar daca ai puiet,termini tratamentul si apoi scoti definitiv ramele cu puiet si bagi rame vechi(maro) in locul celor scoase.daca vrei sa limitezi zborul albinelor(sa nu mai zboare prin camera=complicatie)ataseaza cumva o cutie de carton la urdinis iar in loc de capac pune o sita cu ochiuri mici ca sa nu treaca albinele.ma intereseaza in mod special cazul tau si as vrea sa ne ti la curent cu noutati.cauta sa salvezi neaparat familia asta si modul cum vei rezolva situatia asta iti va fi si de invatatura.succes.


E ceva de coma. :rotfl: =)) =)) =)) =))