Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

proapis13

Dragos,de cand esti tzutzarul lui horoles...lasa-l pe el sa-si expuna disertatia pe tema asta
ai vazut ca sunt baiat finut si te ocolesc diplomatic,te citesc te vizualizez si atat ; de ce nu faci si tu la fel ?? :wink:
dovedeste ce ai scris mai sus si esti baiat de salon...daca nu ...e valabil si pentru tine ce i-am scris lui oroles...
te puna la damijeana daca nu-ti convine langa gratar....

marian sima

Tortionarule ai uitat activitatile tale?
Te-a lovit amnezia?
Ai uitat cand am postat si am primit amenintari de la tine.
Am postat un mesaj apicol scurt si ai venit cu amenintari pe privat.
Acum ai nas sa spui ca nu esti tu de vina pentru banarea celor de pe Apiardeal.

Sa-ti fie rusine.




D006

#107
Mai nea 13 problema e ca tu ai calcat cu bocancii murdari la mine in topic . Eu nu am venit peste tine in viesparitul.  Puteai sa-ti vezi de treaba si totul era OK. Ai intrat pe teren minat si nu este bine pentru tine. Pleaca tata la limbistii tai si lasa-ne in pace.

Citat din: proapis13 din Decembrie 14, 2014, 07:27:27 PM
ai vazut ca sunt baiat finut si te ocolesc diplomatic,te citesc te vizualizez si atat ;
Mi se rupe cat de finut esti , citesc pe cine vreau ( in fapt pe tine nu te mai citesc de mult) , si critic pe cine consider eu ca trebuie .  Tu pur si simplu ai picat ca musca in lapte.

cornelioandanciu

 Dragos, s-a deschis si pe Stuparitul un topic cu un nume identic, nu vrei sa postezi si acolo? :rotfl:
Va salut.

marian sima

Postam eu dar de mine le e frica nu ma lasa sa postez. :rotfl:

cornelioandanciu

Citat din: marian sima din Decembrie 14, 2014, 09:07:41 PM
Postam eu dar de mine le e frica nu ma lasa sa postez. :rotfl:
Vezi?Pai de asta mai intru eu si pe aici, pot sa citesc oameni pe care ii apreciez tot la fel de mult ca pe cei de pe Stuparitul.
Va salut.

D006

Citat din: cornelioandanciu din Decembrie 14, 2014, 08:41:45 PM
Dragos, s-a deschis si pe Stuparitul un topic cu un nume identic, nu vrei sa postezi si acolo? :rotfl:
Pe bune ? sau faci bășcălie ? 

cornelioandanciu

Citat din: dragos2006 din Decembrie 14, 2014, 09:42:31 PM
Citat din: cornelioandanciu din Decembrie 14, 2014, 08:41:45 PM
Dragos, s-a deschis si pe Stuparitul un topic cu un nume identic, nu vrei sa postezi si acolo? :rotfl:
Pe bune ? sau faci bășcălie ?
Credeam ca ai intrat deja pe acolo! Nu fac bascalie!
Va salut.

D006

  Culmea e ca eu dorem aici un topic hotarat in care sa se dezbata problema grava a incompetentei . Acum inteleg ca sunt plagiat pe alt forum , voi cere drepturi de autor !  =))  Daca cei de acolo nu au imaginatie ....

Cris

Incompetenta? Incompetenta la ce?
Cine vrea sa fie un apicultor competent se apuca si studiaza nu citeste forumuri  :rotfl: decat pentru amuzament si pentru a vedea cum inteleg uni sa aplice in practica teoria (diversitate)
Prin urmare ce treaba are competenta cu forumul?
Eu am invatat mai multe de la incepatori decat de la veterani, pentru ca probalil si ceilalti incepatori se confrunta cu aceleasi probleme ca si mine, probleme pe care multi dintre veterani nu reusesc sa le inteleaga sau nu le dau importanta, dar au si veterani rolul lor  =D>
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Decembrie 14, 2014, 10:43:13 PM
  Culmea e ca eu dorem aici un topic hotarat in care sa se dezbata problema grava a incompetentei . Acum inteleg ca sunt plagiat pe alt forum , voi cere drepturi de autor !  =))  Daca cei de acolo nu au imaginatie ....

Mie mi se pare ciudat faptul ca adminul de acolo isi incalca propriul regulament si posteaza un link direct catre noi.
Mie mi-au sters doua mesaje doar pentru ca am scris ca "apiardeal.ro" participa la organizarea targului de la Sighisoara.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: Cris din Decembrie 14, 2014, 11:09:56 PM
...
Cine vrea sa fie un apicultor competent se apuca si studiaza nu citeste forumuri
...
Eu am invatat mai multe de la incepatori decat de la veterani...

Unde ai gasit acei incepatori, daca nu pe forumuri? Te-ai intalnit cu ei pe strada? Sau ai gasit cateva carti scrise de incepatori si ai gasit acolo explicatii la problemele care nu au fost dezbatute pe forumuri?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Cris

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 14, 2014, 11:18:55 PM
Unde ai gasit acei incepatori, daca nu pe forumuri? Te-ai intalnit cu ei pe strada? Sau ai gasit cateva carti scrise de incepatori si ai gasit acolo explicatii la problemele care nu au fost dezbatute pe forumuri?

ca sa fii competent in ale apiculturii trebuie sa studiezi si sa exerimentezi
suetele intalnirile si dezbaterile au si ele rolul lor (forumurile) insa nu vor compensa vreodata studiul si experimentele efectuate fie ele si empirice
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

D006

Cris am si eu doua intrebari pentru tine :

1) ce carti trebuie sa studiezi ?
2)  cati ani si pe cati stupi  trebuie sa experimentezi ?

Si asta ca sa fii competent.

Cris

Citat din: dragos2006 din Decembrie 14, 2014, 11:40:05 PM
Cris am si eu doua intrebari pentru tine :

1) ce carti trebuie sa studiezi ?
2)  cati ani si pe cati stupi  trebuie sa experimentezi ?

Si asta ca sa fii competent.

Nu te obliga nimeni nici sa citesti si nici sa experimentezi, de fapt nici nu cred ca e nevoie sa ai studii ca sa fii apicultor, ca tot un fel de cioban e si apicultorul.

Da, cioban e si ala competent la fel ca si ala incompetent. Iar daca ciobanu asta incompetent mai stie sa si fure se transforma peste noapte intr/un cioban, pardon apicultor plin de competente basca si cu studii, carti scrise si titluri pe deasupra.

Da intrebarea este cine apreciaza competenta? Ciobanu competent sau ala incompetent? Ciobanu care si/a demonstrat competenta prin tupeu sau cel care fiind coplesit de nulitati a renuntat sa isi mai bata capul?
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein