Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

Vyktor

Citat din: MOTANUL din Decembrie 11, 2014, 10:48:06 AM
Citat din: dragos2006 din Decembrie 10, 2014, 09:16:29 PM
Daca venea un Bucovineanu , un Bebebalas , un  Pistu Orban ,un Stefan1 ,  un Pharaonu , un Dan Puirosu , un Mihai Bals , un Crist M si spuneau despre mine ca sunt un incompetent chiar imi faceam probleme. Cat timp apar 2 (DOI) ANONIMINI si arunca cu noroi in mine chiar nu imi fac probleme.

In sfarsit  ^:)^
Ceva bun in topicul asta. Sunt mandru ca desi experienta mea in apicultura tinde catre zero am realizat ca 3 din persoanele din lista de mai sus sunt de f. mare incredere. Dau sfaturi cat se poate de autorizate.
Pot spune dintr-o poza cu albinele de la urdinis mai multe decat pot spune eu dupa ce m-am uitat 30 de minute rama cu rama la toata familia.

Pentru mine lista asta este mai buna decat lista neagra cu incompetentii de pe stuparitul (desi intuiesc eu din desfasurare ca sunt si cativa de pe aici care inca nu au fost nominalizati) care nu ma intereseaza la fel de mult.

In concluzie , inseamna ca imi dai dreptate cand am spus ca topicul ar fi mult mai util daca am vorbi despre oamenii de valoare  :hi:

MOTANUL

#91
Evident ca iti dau dreptate.

Am scris asta inainte sa iceapa ostilitatile (pe pagina 1 si 2)
- Am scris ca topicul nu va aduce nimic bun inafara de faptul ca Dragos va deveni tinta nemultumitilor (si stai ca inca nu a nominalizat persoane de pe acest forum); Si ca va consuma energie inutil sa ii convinga contrarul.
- Pe pagina 2 am scris sa nu ne mai ocupam de non-valori si sa ne ocupam de valori.

Ma bucur ca din discutii a rezultat tangential o lista cu valorile si persoanele autorizate. (chiar daca este lista lui Dragos - cu trademark si drepturi de prorietate intelectuala aferenta - multe din persoanele de acolo corespund cu ce am gandit si eu).

Prost nu e cel care greseste - e cel care nu intelege si repeta greseala.



70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

gioni.gigolo

 Daca vreti cu adevarat adrenalina faceti o lista : COMPETENTI/INCOMPETENTI si in dreptul fiecarei persoane scrieti merite ,lucrari publicate sau articole apoi combateti argumentat ce au gresit ,ce ar fi trebuit sa spuna ca asa vorbe goale si mestecat prin stupi stim sa facem toti.Fara jigniri si insulte ca nu e nimeni profesor in apicultura cu adevarat sau daca este cineva atunci cu siguranta acea persoana este onorabila si modesta si nu tine sa scoata lucrul asta in evidenta.Pana la urma este un spatiu public si are toata lumea voie sa-si exprime o parere,sa puna o intrebare ca nu ne-am nascut toti savanti,aici suntem toti amatori si sa ne gandim totusi cum ne-am comporta daca ne-am intalni fata in fata ,oare am avea aceeasi atitudine? Daca" da" atunci mie unul imi este frica de o intalnire reala. :stop_the_war:

bio

Citat din: gioni.gigolo din Decembrie 12, 2014, 05:02:40 PM
Daca vreti cu adevarat adrenalina faceti o lista : COMPETENTI/INCOMPETENTI ....:stop_the_war:

Sal Gioni...
.. lista va fi nereala cel putin din 2 motive, primul si nu cred ca este cel mai important  nu putem baga in aceeashi oala apicultori de duminica cu apicultori care se ocupa de albine 24/24.

Si in al doilea rind care este cel mai principal nu putem, nu avem voie sa judecam si sa il clasificam cum vreea "muschiul" nostru pe alt coleg de forum .

Citat din: gioni.gigolo din Decembrie 12, 2014, 05:02:40 PM
..... nu ne-am nascut toti savanti,aici suntem toti amatori si sa ne gandim totusi cum ne-am comporta daca ne-am intalni fata in fata ,oare am avea aceeasi atitudine? Daca" da" atunci mie unul imi este frica de o intalnire reala. :stop_the_war:

Sunt sigur ca daca ne vom intilnii fata in fata sigur nu vor exista astfel de discutii. Il bagam sef la gratar pe D2006 , ne va turna in pahare Marian Sima si dupa putin timp  de discutii ne vom pupa ....

ra.doi

Sa bagi la gratar pe Dragos2006 si pe Marian Sima picolo.
Asa da, omul potrivit la locul potrivit.
Asa da.

D006

Paul1 ca un las ce este a spalat putina si a dat bir cu fugitii la limbi-in-dos.  Incompetentul spunea ca eu am prezentat un film in care aveam pe rame borcane cu miere . Daca avea o minima cultura apicola ar fi stiut ca aceasta metoda se foloseste de zeci de ani in zona de nord-vest a tarii . Cum am mai spus , eu nu am inventat nimic , eu doar am preluat din experienta altora.

paul1

#96
"Prietene, ne stim de atati ( se spune ... atatia)ani,eu ma lupt cu stelele nu cu licuricii"! ( din putul gandirii lui Dragos competentu') =))
Dragoshelu' ... merci frumos !
Semneaza ... marele licurici ! :hi:

D006

Ori iti ceri scuze ori vii cu argumente ! altfel te incadrezi in aceiasi categorie cu anonimul care mai posteaza pe aici . Eu sunt de parere ca ar fi pacat de un tip ca tine sa se inece in aceiasi mocirla cu anonimul.

paul1

Eu nu inteleg pentru ce sa-mi cer scuze ! Pentru ca am afirmat de multe ori ca am avut de invatat de la tine ??? :nod: Reciteste te rog cu atentie ce am afirmat pe acest topic !
Daca tii mortis ... te rog sa ma scuzi ca te-am considerat o persoana competenta de la care am avut de invatat ! ))/ Altii te-au criticat ...
Pana la urma ... ai deschis acest topic cu dedicatie pentru mine ? Daca da, nu stiu ce vrei sa demonstrezi. Ca-s incompetent ... daca tii neaparat, sunt. Te simti mai bine ?
Apropos de intratul pe forum, eu nu-s in concediu, deh ... sclavia !

bio

Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2014, 07:40:34 PM
..... Incompetentul spunea ca eu am prezentat un film in care aveam pe rame borcane cu miere .

Dragoshe stai linistit ..

poate s-a gindit la pungile cu "fructoza" care le aveai in plina iarna... =)).

Pentru anul asta ai pregatit pungile..??..

D006

Citat din: paul1 din Decembrie 12, 2014, 09:05:08 PM
... ai deschis acest topic cu dedicatie pentru mine ?
Citat din: paul1 din Decembrie 07, 2014, 08:57:49 PM
Dragoshelu' ... spre deosebire de tine, eu nu m-am dat niciodata mare "apiculturist". Culmea-i ca multi de pe aici te considera pe tine un mare incompetent si chiar catastrofa in materie apicola (vezi borcanele din ianuarie)
Paule sincer nu am nimic personal cu tine si nici nu m-am gandit la tine  cand am deschis acest topic.  Numai ca atunci cand te-am vazut cum te ploconesti in fata celor de pe stuparitul mi s-a facut lehamite. De aici si faptul ca te-am pomenit in discutie .
  Apoi tu ai afirmat ca " multi de pe aici te considera pe tine un mare incompetent "  , cum este si normal ti-am cerut lista cu aceste persoane. Apoi faza cu filmul cu borcanele in ianuarie , ce este asa greu da dai respectivul link ? doar daca borcanele sunt puse in alta luna ...

Paule , poate am fost prea dur cu tine si imi cer scuze pentru asta . Tu macar iti asumi propria identitate si nivelul de experienta apicola . pentru asta te felicit. Daca nu te-ai mai ploconi pe stuparitul si te-ai mai uita la haznaua3 chair ai fi un tip OK.

D006


bio

Dragosh, ma bucur ca ai ascultat sfatul meu:
Citat din: bio din Decembrie 12, 2014, 09:09:15 PM
Dragoshe stai linistit ..
...
....

.
Citat din: dragos2006 din Decembrie 12, 2014, 09:37:23 PM

  Paule sincer nu am nimic personal cu tine si nici nu m-am gandit la tine  cand am deschis acest topic.
..

..Dragosh, nu  sunt eu psihologul tau dar vezi ca se poate ...

... si pe viitor i-ti recomand sa eviti filmele lui Vintu ca iar o iei razna .

proapis13

Citat din: oroles din Decembrie 07, 2014, 10:17:07 PM
Citat din: dragos2006 din Decembrie 07, 2014, 08:14:46 PM
Pt. ca Oroles si Marian Sima au deschis subiectul trebuie sa subliniez acest caz de incompetenti .
proapis13 - unul din cei care e responsabil cu banarea celor mai multi membri ai stuparitul. El e ofensatul de serviciu.
Dragul meu coleg,daca tu dovedesti cele scrise mai sus,dau de baut si sef la gratar il pun pe Drgos...e sef acolo...
dar daca nu o dovedesti cred ca esti cel putin frudtrat de poti afirma despre mine una ca asta
cat timp am fost moderator am banat decat un singur usser si atunci a fost la limita,pot scrie chiar ca am fost impartial si mi-am recunoscut vina iar colegul banat a spus ca daca el era moderator facea ca banarea sa fie mai lunga
poate imi aduci aminte pe ce topic ne-am intersectat si ,,te-am banat''.... :rotfl:
daca ai scris cumva o prostie si te-am trimis la conspectat si te-ai suparat asta e partea a doua...aia care nu convine...
scrie din ce cauza ai fost banat si poate se lamureste lumea daca ai gresit ...nu da vina pe mine,gresesti  :rusine:

Dupa cum se vede intru rar pe aici si doar pentru info apicola si de calitate ; cand o gasesc fac selectia si-mi vad de treburile mele....nu am intrat pe acest forum pentru can-can si barfa....pentru aia sunt bancile la poarta...la tara...
Imi pare rau daca imaginea mea pe acest forum este cea de zbir si de seful cu banarile....

D006

Oroles a vrut sa spuna ca esti responsabil moral mai ales ca tu nu esti la butoane.In fapt tu esti cel care arunca nada , bibanul cade in plasa , vine moderatorul lui peste prajit si hop banarea. Asta e toata chestia , ai un rol ingrat dar tu ti l-ai ales . Pe timpul comunismului cei ca tine erau numiti agitatori si turnatori . Fiecare cu obtiunea sa.