locatie

Creat de Florin-braileanul (FlorinI), Octombrie 08, 2010, 12:29:11 AM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

Insist cu rugamintea ca fiecare sa isi completeze locatia
Consider ca e bine ca sa stim de unde sunt colegii de forum
Ca sa fie democratic, timp de 90 zile facem un referendum, unde va rog sa va spuneti cinstit parerea, apoi adminii sa hotarasca
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stefan1

  Si eu cred ca ar fi foarte util sa stim locatia.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

pharaonu75

Este o treaba buna ca fiecare sa isi completeze localitatea... asa stim si noi in ce zona a tarii locuieste, ce forme de relief sunt acolo, pentru ca sunt anumite particularitati in activitatea apicola care tin de zona geografica!
Ce merge la munte nu merge si la campie!
Sa nu mai vorbim de cei din alte tari, cu o altfel de clima!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristi ciuc

Cred că ar trebui menţionată locaţia cel puţin în cazul acelora care practică apicultura pe alte meridiane. Sunt persoane pe forum care postează din Noua Zeelandă sau din alte zări şi, dacă nu specifică acest aspect, ce haios pare, când noi ne pregătim de împachetări şi vezi că altcineva spune că-şi pune caturile la stupi.

pharaonu75

De acord cu tine, insa daca eu in primavara incep stimularea sau am deja puiet iar unuia de la munte nici nu i s-a desfacut ghemul, el ce sa creada? ca are albine lenese? este important de afisat localitatea si la cei din tara! in plus, daca vezi ca un user este dintr-o localitate apropiata, ii poti face o vizita, cere o mana de ajutor, ii poti face o invitatie, un chef, o maslina, ceva...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristi ciuc

Da, sigur, am avut în vedere şi relieful diversificat al României.
Din fericire, avem aşa ceva.
Eu mi-am ales denumirea de user în mod explicit, aproape că nu ar mai trebui să menţionez locaţia unde am stupii... polul frigului..., o zonă foarte frumoasă, ca multe altele din România.