concurs ....cine a plantat cei mai multi puieti de evodia

Creat de ioanardelean55, Ianuarie 06, 2010, 08:28:58 PM

« precedentul - următorul »

ioanardelean55

pentru toti apicultorii de pe apiardeal .trebuie luata in serios si din timp . .. masura extinderi bazei melifere .

ioanardelean55

anul trecut am plantat 16 s_au prins 4

am in pepeniera 25 de puieti frumosi din vara trecuta .

mihaipop_55

eu am aproape 70 de puieti de evodia insa unii au inaltimea de 0,5m iar altii au 2,3m . nu stiu de ce asa mare diferenta desi conditiile au fost aceleasi.

ioanardelean55


sfantul spiridon

eu am doar 9 dar ma pregatesc de o pepiniera in primavara...o sa iau legatura cu crombra pentru asta da sa vedem experimentele lui ca ale mele sunt zero....dezavantajul evodiei este ca nu creste ca si salcamul, are nevoie de o perioada de "atentie" ca o adevarat doamna...trecand peste asta...am incercat sa vad daca rasare si in alte conditii decat cele "speciale"...deocamdata nu am nici un raspuns pozitiv....poate mai tarziu voi avea...asta conteaza cred eu foarte mult... apicultori inimosi nu sunt la fiecare pas...si asta o spun nu cu placere
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

sfantul spiridon

Citat din: mihaipop_55eu am aproape 70 de puieti de evodia insa unii au inaltimea de 0,5m iar altii au 2,3m . nu stiu de ce asa mare diferenta desi conditiile au fost aceleasi.
pentru dumneavoastra si nu numai o sa fac o poza sa vedeti un evodia matur ca sa stiti la ce distanta sa faceti plantarea finala..
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Anul trecut am pus 5 s-au prins 5 . Anul acesta daca primii 5 imi ies in primavara voi cumpara cel putin 50 de bucati.

gudas valentin

Eu am avut 1 buc dar in toamna a priso putin gerul am mutato in casa si nu are frunze sper sa isi revina daca nu asta e .
Mergem inainte cu alte seminte si cu atentie sporita.
             valy
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

mihaipop_55

astept poza d-le spiridon

D006


D006

TODEREAN VASILE din DEJ jud. CLUJ aplantat 300 buc. puieti evodia si 6 sase hectare cu salcam

Bătrânul

Citat din: zaharie_gTODEREAN VASILE din DEJ jud. CLUJ aplantat 300 buc. puieti evodia si 6 sase hectare cu salcam
DOVADA va rog !!! :rotfl:

D006

dovada?
numai una doriti?

D006

poza anterioara cu salcamul care a crescut intr un an cati altii in trei
acum evodia , sper....

D006