electronica

Creat de marius_vfp, Aprilie 26, 2011, 10:07:18 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

salut  , daca ma primiti ,ma inscriu si eu aici cu electronica ca pasiune, mai nou apicultura , de profesie invatator ,
referitor la electronica o practic din clasa 1 de pe timpul pionierilor iar acum ma mentin pe aceasta directie , dar am  si o placere mare catre animale , si de albine de curand,
am in proiect si o eoliana de 1kw , terminata partial, mai mult ma pasioneaza producerea si stocarea energiei electrice , construiesc diferite surse de curent pe care le folosesc pentru ami alimenta becurile de prin casa din energie eoliana si nu numai ,
spor la treaba si voua  :hi:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

tassevasi

 Bine ai venit Marius  ,frumoasa pasiune elec ,dar daca prinzi microbul stuparitului va fi si mai frumos ,le poti inpleti si vedem ce va iesi .

Snatate si numai bine  :hi: :hi:

marius_vfp

multumesc mult spor la treaba si voua .
deja ma cautat cineva sai fac o instalatie sai lumineze cabana cat e in pastoral, 1 bec 2
sanatate si la treaba ca nui timp de pierdut .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Marek

   Electronica e o ramura de care sunt si eu pasionat chiar am inceput o facultate in acest domeniu dar nu am reusit sa o termin.

Kov iulian

si eu am ca pasiune electronica , desi nu am nici o calificare , nu am nici o scoala in acest domeniu , mi-am inceput cariera pe la 5 ani , pe atunci obisnuiam sa " repar " tot ce prindeam , casetofoane , radio etc , apoi m-am marit am inceput sa citesc revistele acelea Tehnium (am aproape toata colectia in format electronic , imi lipsesc doar 12 reviste ), si am inceput sa imi construiesc aparate de radio simple , amplificatoare audio , tot felul de transformatoare ridicatoare de tensiune ( ma fascineaza inalta tensiune )

marius_vfp

salut iulian , da "reparat" cu ciocanul nu? felicitari
da electronica e frumoasa,
inalta tensiune o poti folosi la un pastor electronic ,am vazut  ca cineva isi apara stupii cu un astfel de sistem.
felicitari pentru colectie , cred ca eu am mai putin de 12 reviste, dar acum se gaseste mai orice pe net, oricum netul nu egaleaza cartile ,
spor la treaba la toti. :hippo:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva