capsator pneumatic si capse

Creat de brianoo_bz, Decembrie 17, 2012, 09:14:34 AM

« precedentul - următorul »

ciucur

Citat din: oroles din Februarie 06, 2017, 08:58:44 PM
Stie cineva unde se gaseste gresor (piesa care asigura ungerea pistolului cu capse, ca sa nu pui ulei tu cu pompita)?
Capsatorul Parkside de la Lidl merge foarte bine.
Am batut cu el peste 2000 capse si s-a blocat o singura data.
Gresor am luat din ce imi aduc aminte de la Dedeman facut de Airmaster.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

tassevasi

Gresor  am vazut si la Bricodepo.

oroles

Multumesc!  Voi incerca la Dedeman. Bricodepo nu am in oras. Cat a costat?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tassevasi


popik50

Si eu tot capsator de la Parkside folosesc,foarte bun...

RazvanTi

Citat din: oroles din Februarie 06, 2017, 08:58:44 PM
Stie cineva unde se gaseste gresor (piesa care asigura ungerea pistolului cu capse, ca sa nu pui ulei tu cu pompita)?

Dedeman, Brico Depot, etc. au pe langa scule pe-acolo stand special dedicat aerului.  :hi:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

oroles

Ieri am cumparat gresor (ungator) cu 8.5 ron de la Leroy. Pentru cupla rapida si celelalte fitinguri ca sa fie mai usor de cuplat am mai dat 24 ron.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Lukyan

Citat din: oroles din Aprilie 25, 2017, 07:41:42 AM
Ieri am cumparat gresor (ungator) cu 8.5 ron de la Leroy. Pentru cupla rapida si celelalte fitinguri ca sa fie mai usor de cuplat am mai dat 24 ron.

Oroles ce ulei folosesti la acest gresor am luat si eu unul de la ei si nu stiu ce ulei trebuie , aveau de compresor dar nu stia cel de la raft daca e bun ??
Pe acest paman este loc pentru toata lumea , cu o singura conditie : SA NE RESPECTAM!

MihaiGrig

Salut!
Daca incarc un rezervor cu capacitate de 10 litri cu 9 bari presiune, pot bate ceva capse? Adica sa-l iau la stupina pe post de acumulator la capsatorul pneumatic?
Multumesc