Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

Nu era de ajuns ca trecem prin recesiune economica  ca mafia transpartinica  PNL - PSD ne duce si in haos politic .
  La ora asta liberalii si neocomunistii ( ce alianta schizofrenica ! ) isi impart ciolanul ! nu au invatat nimic din istorie !
Si in urma cu 13 ani era la fel , nu am evoluat deloc :
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/81xTYFqpor4[/youtube]

bucovineanu

Pai in haos suntem de 20 de ani. Se pare ca Brucan a fost prea optimist atunci cand a facut profetiile despre democratia la romani.

D006

Vreţi cumva să spuneţi că pedeleii nu sunt aceeaşi neocomunişti, sau aveţi cumva părerea că sunt mai buni cu ceva ca ceilalţi. Să vedeţi ce bine se ănţeleg atunci când se întâlnesc mai pe din dos la chiolhane , gagici sau vânători.În plus au mai pus şi femeile lui băsescu în funcţii înalte de am ajuns de râsul Europei.
  Toţi sunt la fel de hoţi mincinoşi tupeişti, comunişti,indiferenţi la soarta ţării, nu contează ce culoare au fularele cu care apar în campanii.
   Totuşi parcă niciodată haosul nu a fost atât de mare ca cel provocat de marele căpitan fără flotă.
Câteodată mă gândesc că singura şansă a acestei ţări e să declarăm  război nemţilor sau suedezilor şi ăştea să ne cucerească să ne scoată din mâna hoţilor autohtoni interpartinici.

D006

Romanian government falls in confidence vote
BUCHAREST, Romania – Romania's government fell Tuesday in a confidence vote in Parliament, with lawmakers saying it has failed to improve the economy after it went into recession following three years of growth.
Lawmakers voted 254-176 to oust the centrist minority government of Prime Minister Emil Boc.
http://news.yahoo.com/s/ap/20091013/ap_ ... ment_falls

D006

Buna seara,
Domnul AndreiRN putin respect pentru vizitatorii forumului,este romanesc,deci limba utilizata este limba ROMANA.
Multumesc.  :nono:

D006

Dupa cum observ apicultorii  , cel putin cei de pe forum , sunt cam paraleli cu viata reala !
  Daca guvernul Boc mai rezista 48 de ore se trimitea legea subventiilor la parlament  incepand cu 2010 unde era cuprinsa si subventia de 20 de lei pe familie dar datorita cretinilor din parlament de apartenenta PNL - PSD  s-ar putea sa mai vedem doar praful de pe toba !

D006

Cred ca e cea mai buna gluma pe ziua de azi.

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

NU e nici o gluma dar pe mine ma costa aceasta motiune deocamdata cel putin 1000 de euro.
    :nono:  :nono:  :nono:  :nono:  :nono:  :nono:

D006

Pe 11.10 ora 17 aveai alta parere . :hi:  :hi:  :hi:

D006

11.10 ORA 17 dar in ce an ?
  Scuze am uitat ca Vasluiul este zona rosie !

bucovineanu

Referitor la subventii.In ultimii 20 de ani se pare ca nu am invatat un lucru simplu: inainte de astepta sa ne ajute cineva, trebuie sa vedem daca am facut tot ce tine de noi pentru a ne ajuta singuri.  Prea de multe ori dam vina pe altii pentru ca o ducem rau. Ma refer la cei care suntem sanatosi si mai putem munci. Stiu ca multi nu o sa fie de acord cu cele spuse de mine, dar daca o sa asteptam mereu sa ne dea unii sau altii, o sa ramanem cu asteptarea.

D006

Draga Bucovineanu traim intr-o tara care se cheama  UNIUNEA EUROPEANA  si daca in vest stuparii beneficiaza de subventii mi se pare normal ca si noi sa beneficiem .
  Nu trebuie sa existe doua unitati de masura in UE .
Exemplul meu : Eu nu pot sa ajung la nivelul francezului daca nu beneficiez de subventii cum beneficiaza si el .
   Daca la ora asta mai am stupi este doar datorita faptului ca voi ajunge la nivel occidental doar cu bani europeni ! Este dreptul nostru si trebuie sa ni-l cerem !
   Imi vad viitorul in apicultura automatizata si cu angajati de cea mai mare calificare si nu ma vad singur carand stupii cu roaba.!

centrifuga

iti doresc succes!
Dar tu ce faci ptr asta?Ca UE da banii,angajatii muncesc,albinele zboara,iar tu?
Cam seamana cu"CONUL LEONIDA FATA CU REACTIUNEA"
Cat despre Boc si gasca lui de impotenti dar totusi lacomi,locul lor este la lada de gunoi a istoriei Romaniei!(impreuna cu bisnitarul sasiu,specializat in "buuff-uri":wink:

D006

dragos2006
Online
Apicultor
Mesaj Privat
Din: Rm. Sarat
Inregistrat: 21-10-2007
Postari: 2527 
11.10 ORA 17 dar in ce an ?
  Scuze am uitat ca Vasluiul este zona rosie !
_______________________________________
http://gavriladragos.sunphoto.ro/vara_2009


Va rog sa ne explicati si noua ce este zona rosie?
Sant din zona si cunosc cat de cat probleme lor.
Nu doresc o conotatie politica CI APICOLA.
:hi:

D006

Citat din: bucovineanuReferitor la subventii.In ultimii 20 de ani se pare ca nu am invatat un lucru simplu: inainte de astepta sa ne ajute cineva, trebuie sa vedem daca am facut tot ce tine de noi pentru a ne ajuta singuri.  Prea de multe ori dam vina pe altii pentru ca o ducem rau. Ma refer la cei care suntem sanatosi si mai putem munci. Stiu ca multi nu o sa fie de acord cu cele spuse de mine, dar daca o sa asteptam mereu sa ne dea unii sau altii, o sa ramanem cu asteptarea.
Adevarat si corect spus.