pasari de ornament

Creat de popa georgian, August 29, 2011, 04:00:44 PM

« precedentul - următorul »

popa georgian

Inca de mic am avut o mare placere de a avea ceva frumos, asa ca am inceput cu porumbei de ornament pe la vreo 5 ani, anii au trecut si am luat si gaini de ornament in anul 2000. Vazand ca toata lumea se crede cu gaini de rasa am cautat sa fac performanta cu aceste pasari!
In 2010 visul a devenit realitate castigand locul 1 la expozitia nationala de pasari si animale mici in rasa pura din Romania la rasa italiana varietate potarnichie, la Breaza Prahova
In 2011 am mai luat 2 titluri de campion la o expozitie tinuta in Bucuresti

stefan1

  Frumos, felicitari pentru realizari!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

NiKoN

Felicitari pentru rezultatele obtinute cu aceasta rasa deosebit de frumoasa. Aminteai de porumbei in prezentare, si eu sunt un pasionat columbofil, cresc porumbei voiajori de la 10 ani si particip in concursurile columbofile de 5 ani. Iti sugerez sa postezi si fotografii cu porumbeii, totodata sunt curios daca si alti apicultori au ca hobby cresterea porumbeilor.
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

emilavram

Eu am mai crescut fazani si cind am ajuns la 2000 buc nu am mai avut spatiu si pe deasupra am mai gasit si de lucru la bucuresti asa ca sa ales prafu de pasari dupa ce am plecat la buc :( dar asta este .
E greu de crescut fazanul in captivitate dar e o pasare frumoasa.

popa georgian

#4
porumbei carieri si voiajori germani

popa georgian

si ceva diplome

popa georgian

in locul pasarilor ita ce am pus...

ion patrut

doamne ce frumuseti de obicei un hoby cand incepe sa-ti dea si satisfactii(banesti ma refer) incet incet se transforma intr-o mica afacere cunosc un consatean care a inceput tot cu pasari(gaini)dar de talie mare si acum s-a transformat intr-un prosper afacerist este foarte cautat si apreciat

KTA-APIDORNA - Ski

Felicitari pentru frumoasele pasiuni, si eu am crescut porumbei voiajori si stiu cam ce pasionat eram de ei,dar intr-o seara am uitat sa inchid trapa si-o intrat un dihor de-o facut carnagiu acolo,asa m-am lasat de ei,dar nu e tarziu sa ma apuc din nou de ei,sanatate si cat mai multe succese pe viitor va doresc! :bravo: %%-
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/