Razvan HD

Creat de Razvan HD, Ianuarie 07, 2013, 01:11:44 AM

« precedentul - următorul »

Marius-ursulakhe

Frumos Razvane tine-o tot asa
Si eu am razvane tot asa pe 8-10 rame roii der mai sunt si pe 6-7 rame care oam facut mai tarziu cu 2 saptamani (8 bucati)si mai am un roi mic care l-am scos din nucleu de inperechere si a ramas numai cu albine de acolo si acuma este pe 2 rame 1/1.va veni intarit si acele dupa ce termin cu floarea soarelui
Bafta in continuare cu roii si sper ca anul acesta sa nu mai bagam roii asa slabi in iarna

Razvan HD

Si eu  vreau sa nu mai bag nimic sub 5 rame in iarna... :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Razvan HD

Maine seara aduc si eu stupii acasa pe vatra , au fost la faneata , si de joi incep si eu cu completarile de hrana . Ati inceput tratamentele ?  :bzz: :bzz: :bzz:  :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Hermannstadt

Salut Razvane,
     eu azi am cumparat varachet forte si saptamana asta vreau sa fac primul tratament, dar sa prind o si mai racoroasa.

Numai bine!
:hi: :hi: :hi:
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

Razvan HD

Si  eu tot saptamana asta fac primul tratament ! :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

almasel2011

Felicitari Razvane.
Cu toate ca locuiesc in Banat, de pamand sunt din zona ta! Sunt mandru de tine!
Nihil sine Deo.

Razvan HD

Citat din: almasel2011 din August 13, 2013, 08:00:18 PM
Felicitari Razvane.
Cu toate ca locuiesc in Banat, de pamand sunt din zona ta! Sunt mandru de tine


:hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Razvan HD

Astazi am primit un colet de la domnul romikele , fiind nominalizat la o bursa organizata de niste apicultori mari , vreau sa ii multumesc si dansului si celor care au mai participat ! Numai bine va doresc !  :hi: :hi: :hi: ^:)^
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

romikele

Ai putintica rabdare, inca nu e tot!
Ce ai primit e de la Marian Sima, caruia ii multumesc si cu aceasta ocazie pentru sponsorizare.

Razvan HD

Multumesc mult domnului Marian Sima ! ^:)^
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Razvan HD

Buna seara dragi colegi de forum ! Nu am mai postat cam de multa vreme pe aici dar am urmarit forumul aproape zilnic !
Am o intrebare pentru colegii stupari din zona Bihorului : Ma puteti ajuta cu numarul de telefon a stuparului Nicu Maris ?!
Multumesc anticipat si va doresc o primavara minunata tuturor ! :hi: :hi: :hi:
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Marius-ursulakhe

zimi o localitate imi este cunoscut numele numai ca nu stiu de unde sa il iau

Razvan HD

Nu stiu exact in ce localitate locuieste dar stiu sigur ca in zona Bihorului , are in jur la 400 de familii de albine si 2 dubite Mercedes , mai multe nu stiu ! Eu am avut numarul intr-un telefon care mi s-a stricat ...
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Razvan HD

Pun si eu niste poze de azi...

Un roi de anul trecut...
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Razvan HD

O familie buna la vremea asta zic eu....
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."