Martisor

Creat de filip, Martie 01, 2008, 12:10:26 PM

« precedentul - următorul »

filip

Un gand bun si o floare virtuala pentru domnisoarele si doamnele ce frecventeaza acest forum!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

PricopArthur

Pentru ele, si pentru noi toti, sa vina primavara!
Miere multă şi inimă curată!

N A MARIN

Martisor,simbol al unui nou INCEPUT.
FLORI,pentru fete ,femei,albine ...STUPARI!
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

N A MARIN

Flori si ganduri bune...
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

N A MARIN

Si florile din casa mea:
IRISA, nepotica si ILEANA, bunica.
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

eusebiu

Un gand frumos si o floare de primavara pentru toate Domnisoarele si Doamnele.
Sebi.

bee_lover

La multi ani tuturor domnisoarelor si doamnelor!

Bătrânul

LAURA !!! :hi:

D006

Pentru toare doamnele si domnisoarele din apicultura si in special pentru doamna Janos un martisor special : PASSIFLORA  -  o floare speciala pentru mine .

cili

Pentru toate apicultoarele noastre !!!!!

POSTASUL

#10
am sa ofer si eu un martisor doamnelor si domnisoarelor  %%-  @};-  %%- cu toate ca la noi  in Bucovina nu este acest obicei  ; , cum e azi 1 Martie noi barbatii  primim martisoare si pupaturi  :rotfl:  :rotfl:                            iar pe 8 Mart.  e vai si amar de capul nostru , trebuie sa platim cu varf si indesat   :wink2:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Nea Costica din Buzau

[
Citat din: POSTASUL din Martie 01, 2012, 06:39:08 PM
am sa ofer si eu un martisor doamnelor si domnisoarelor  %%-  @};-  %%- cu toate ca la noi  in Bucovina nu este acest obicei  ; , cum e azi 1 Martie noi barbatii  primim martisoare si pupaturi  :rotfl:  :rotfl:                            iar pe 8 Mart.  e vai si amar de capul nostru , trebuie sa platim cu varf si indesat   :wink2:
]
Sunt de acord cu cele scrise de tine pana la ultimul cuvant[ mai ales ultimul cuvant  ^:)^ =D>], pt ca in alta postare mi-ai aratat veverita  =)), binenteles la dorinta mea. Sa fim iubiti!!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Citat din: POSTASUL din Martie 01, 2012, 06:39:08 PM
am sa ofer si eu un martisor doamnelor si domnisoarelor  %%-  @};-  %%- cu toate ca la noi  in Bucovina nu este acest obicei  ; , cum e azi 1 Martie noi barbatii  primim martisoare si pupaturi  :rotfl:  :rotfl:                            iar pe 8 Mart.  e vai si amar de capul nostru , trebuie sa platim cu varf si indesat   :wink2:

De 1 martie ma mut la voi!
Scap de cheltuiala si poate-poate pica ceva! =)) :rotfl: =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

Citat din: pharaonu75 din Martie 02, 2012, 03:07:55 PM
Citat din: POSTASUL din Martie 01, 2012, 06:39:08 PM
am sa ofer si eu un martisor doamnelor si domnisoarelor  %%-  @};-  %%- cu toate ca la noi  in Bucovina nu este acest obicei  ; , cum e azi 1 Martie noi barbatii  primim martisoare si pupaturi  :rotfl:  :rotfl:                            iar pe 8 Mart.  e vai si amar de capul nostru , trebuie sa platim cu varf si indesat   :wink2:

De 1 martie ma mut la voi!
Scap de cheltuiala si poate-poate pica ceva! =)) :rotfl: =))
sunt de acord cu tine  , dar cu conditia sal iei si pe Fanel  :wink2:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Citat din: POSTASUL din Martie 02, 2012, 08:17:57 PM
sunt de acord cu tine  , dar cu conditia sal iei si pe Fanel  :wink2:

Cu acordeon sau fara? =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube