Jos

Autor Subiect: Apicultura în Uniunea Europeană din 2020  (Citit de 637 ori)

Offline stefan1

• Profesor off-line
  • Great Veteran
  • Mesaje postate: 5965
  • Sibiu - 1953
Re: Apicultura în Uniunea Europeană din 2020
« Răspuns #1 : Martie 08, 2018, 04:59:42 a.m. »
  Am retinut o idee din al doilea articol, care ar trebui sustinuta si implementata de legiuitori"
  "Referitor la acest număr al familiilor de albine din stupinele deținute de apicultorii români, Ordinul nr. 251 din 2017 al MADR a reușit să simplifice modalitățile de identificare a stupinelor și familiilor de albine și cred că, făcând o anumită corectură, simplificarea va fi și mai bună. Stabilirea numărului de familii de albine trebuie să o facă numai primăriile deținătoare ale registrelor agricole unde stuparii sunt obligați să le declare.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Offline mmacreanu

• Full Member
  • Mesaje postate: 896
  • Cazasu, Braila
Re: Apicultura în Uniunea Europeană din 2020
« Răspuns #2 : Martie 08, 2018, 08:48:50 p.m. »
  Am retinut o idee din al doilea articol, care ar trebui sustinuta si implementata de legiuitori"
  "Referitor la acest număr al familiilor de albine din stupinele deținute de apicultorii români, Ordinul nr. 251 din 2017 al MADR a reușit să simplifice modalitățile de identificare a stupinelor și familiilor de albine și cred că, făcând o anumită corectură, simplificarea va fi și mai bună. Stabilirea numărului de familii de albine trebuie să o facă numai primăriile deținătoare ale registrelor agricole unde stuparii sunt obligați să le declare.

cat ar dura ca un om din primarie sa verifice primavara stupii din registru? ar fi ceva simplu si concret nu declaratii pe propria raspundere!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Sus