Jos

Autor Subiect: Noul sistem unitar de identificare a stupinelor și stupilor  (Citit de 956 ori)

Offline mmacreanu

• Full Member
  • Mesaje postate: 868
  • Cazasu, Braila
Re: Noul sistem unitar de identificare a stupinelor și stupilor
« Răspuns #15 : Noiembrie 22, 2017, 09:01:45 p.m. »
Azi am fost la o firma care face stampile. Acolo fac de toate. Am comandat un sablon gata decupat cu 20 de lei. Am facut si ace salon plastifiat, dar pentru cativa lei nu mai stau sa tai litere cu bisturiul.

o poza sa vedem cum a iesit?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Offline gore

• Full Member
  • Mesaje postate: 936
  • Focsani - VN, 47ani
« Răspuns #16 : Noiembrie 24, 2017, 08:12:50 p.m. »
Gata , vin pozele facute azi cand am terminat cu numerele. Iata...
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

Offline gore

• Full Member
  • Focsani - VN, 47ani
« Răspuns #17 : Noiembrie 24, 2017, 08:14:19 p.m. »
si restul pana la 60.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

Offline Closcutz

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 251
« Răspuns #18 : Noiembrie 25, 2017, 05:23:33 a.m. »
Ce spray ati folosit? Sau ati dat cu burete imbibat in vopsea?

Offline gore

• Full Member
  • Focsani - VN, 47ani
« Răspuns #19 : Noiembrie 25, 2017, 09:51:07 p.m. »
Nu, pur si simplu cu o pensula de scoala pentru desen, lata de 1 cm. Atentie ca la fiecare cifra, mai ales la cifra 3,4,5.7 care au forme in unghi de la taiere, trebuie dat in prelungirea acestora, nu contra. eu am inmuiat pensula foarte putin, am scurs excesul de vopsea si am aplicat peste cifra prin presare pe zona taiata. A iesit cum vedeti. Trebuie putina rabdare.....succes.

Offline teoalbina

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 198
  • Pitesti, jud. Arges
    • Miere de albine pastoral
« Răspuns #20 : Noiembrie 25, 2017, 11:52:18 p.m. »
o poza cu sabloanele se poate_

Offline gore

• Full Member
  • Focsani - VN, 47ani
« Răspuns #21 : Noiembrie 26, 2017, 09:42:07 p.m. »
 Se poate, dar cand ajung la tara, eu am explicat cum se face, dar vin si cu poze.

Offline gore

• Full Member
  • Focsani - VN, 47ani
« Răspuns #22 : Noiembrie 26, 2017, 09:45:55 p.m. »
 Hai ca am sablonul in calculator, asa arata dupa care l-am plastifiat. ai apropo, pentru scrierea codului nu trebuie decupata foaia, dar cifrele trebuiesc decupate ca altfel nu se pot vopsi fara a murdari stupul.

Sus