Lipsa Varachet

Creat de Lukyan, August 16, 2017, 06:11:52 PM

« precedentul - următorul »

Lukyan

  Salutare Tuturor

Am si eu o intrebare pt. voi , am cautat zilele astea in Bacau si P. Neamt Varachet , peste tot mi se spune ca pina la sfarsitul lui septembie nu se va aduce si nici atunci nu se stie , fiind al doilea an de cand am albine nu prea stiu ce pot face sa inlocuiesc acest tratament .

   :thanks:
Pe acest paman este loc pentru toata lumea , cu o singura conditie : SA NE RESPECTAM!

gabiiasi

In Iasi la fel nu am gasit varachet si am cumparat varatraz zice ca are aceiasi substanta.

Eugen B

Poti lua mavrick 2f si dai prin picurare

dinupaltinis

Citat din: Lukyan din August 16, 2017, 06:11:52 PM
  Salutare Tuturor

Am si eu o intrebare pt. voi , am cautat zilele astea in Bacau si P. Neamt Varachet , peste tot mi se spune ca pina la sfarsitul lui septembie nu se va aduce si nici atunci nu se stie , fiind al doilea an de cand am albine nu prea stiu ce pot face sa inlocuiesc acest tratament .

   :thanks:
Da-i cu Scabatox,pune 6 picaturi pe fitil si da-l ca pe VF,ori cu varojetul ori pe sita.
Cuvintele prietenoase sint ca un fagur de miere..(Prov.16.24)

Lukyan

Multumesc tuturor pt. sfaturi ramane sa ma decid in functie de ce gasesc  :thanks:
Pe acest paman este loc pentru toata lumea , cu o singura conditie : SA NE RESPECTAM!

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Aurelian A.

Incet,incet o sa renunte lumea la Varachet,nici nu se gaseste si e si scump.Pe cand o sa apara majoritatea stuparilor au facut tratamentele pt toamna asta.  ^:)^
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

zsolly

Au promis ca apare la mijlocul lunii septembrie , apoi la 1 octombrie....acum ca nu mai apare anul acesta. Niste neseriosi...eu personal nu am sa mai iau varachet.

bucovineanu

Pai, deja a aparut. La apicola Suceava a aparut undeva la mijlocul lui septembrie si poate fi cumparat si acum.

relutu

Si la apicola Focsani a aparut.

Lukyan

 Unde este apicola in Focsani ? Luni ajung cu munca pe acolo  .Mulțumesc!
Pe acest paman este loc pentru toata lumea , cu o singura conditie : SA NE RESPECTAM!

filip

Citat din: Lukyan din Octombrie 15, 2017, 10:31:16 AM
Unde este apicola in Focsani ? Luni ajung cu munca pe acolo  .Mulțumesc!
Nu toate magazinele apicole vand Varachet,doar cele care au deschis o farmacie veterinara.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Lukyan

 
  Multumesc de precizare acolo am cautat si eu , numai ca nu am gasit ori am ajuns prea tarziu si nu mai aveau ori nu au prit, eu am pus benzi de mavrirol , fata de anul trecut nu am vazut albina care se tarie sau sa aiba aripili mancate.
  Chiar daca gasesc nustiu daca ma mai ajuta vremea sa le fac macar 2-3 tratamentul cu varachet.
Pe acest paman este loc pentru toata lumea , cu o singura conditie : SA NE RESPECTAM!