Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Pai tocmai aici e smecheria ! toate partidele au dat pungi ! iar acum Vine Poanta si Crin si acuza PDL ca da pungi ca ei nici usturoi n-au mancat , nici gura nu le pute .... Drama nationala o reprezinta faptul ca avem primari alesi pe pachete electorale . Cine da pungi mai multe ajunge primar.

pharaonu75

Drama nationala este ca se fura orice si din orice pozitie! Fara discernamant, doar sa se fure!
CUM NU VII TU TEPES, DOAMNE....
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

    Ca in Romania sunt unele probleme este evident , ce nu inteleg eu este faptul ca in tarisoara noastra nu exista nici macar UN SINGUR MAGISTRAT care sa apara in fata natiunii si sa recunoasca ca in justitie se fac manarii . NIC MACAR UNUL....

POSTASUL

domnilor vin ai nostri pleaca ai nostri , donu dragos spuneati mai sus ca lati sfatuit pe unul sa mearga la tara si sasi faca ferma sa nusi mai planga de mila. dar dv. sincer ati vazut ce cerinte sunt pentru infiintarea unei ferme , pai la ce preturi se practica la noi ati trebuie cateva sute de mil. ca sa te intabulezi pe pamant , bani care ai dai la notar la ing. pe doua randuri de planuri  da asta sa  ai pamantul mostenire ca daca al cumperi mai dai intre 5 si 20 de euro mp, cat te mai costa proiectul si mita pe care trebuie sa o dai la toti in mod erarhic pana al vezi aprobat ai terminat cei 25 de mii de euro, dupa aia vin cei de la bucuresti in control ssa vada ce ai facut cu banii si si si te gasesc spanzurat in podul fermei  :Ppe care nu ai terminato ca nu ai avut cu ce :nod: =)) donu dragos va rog sa nu mai dati sfaturi din astea prietenilor dv. :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

marius_vfp

#1204
Citat din: dragos2006 din August 15, 2011, 10:35:39 PM
    Mai sus colegul Marius intreaba retoric "de ce romanii nu ies in strada ? "  Eu intreb altceva :  DE CE ROMANII NU IES LA MUNCA ???????????
   

cu stima domnule dragos, ai mare dreptate , stiu ca sunt multi care freaca coatele prin baruri si nu produc nimic si se simt neindreptatiti, dar cei care muncesc si munca lor nu le este rasplatita?
prea mult se abereaza cu ajutoarele astea sociale , lingai, capuse paturi sociale care ar trebui sa dispara, ca si trantorii , ce mas nai face si eu unul din astia ,pungas l,ingau, sa declar ca nu am din ce trai si sa primesc bani dea moaka,dar am o familie 2 copii la care trebuie sa le dau de papa si educatie corespunzatoare , altii nu se gandesc ce papa maine sau ce a facut fiisu ieri ,daca a fost la scoala sau nu ,daca  e cuminte sau a spart vreun magazin,
spor la treaba domnule dragos sa auzim numai de bine
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

  Roman in cautarea unui loc de munca :

                 

Alutus

#1206
Romania in haos politic. Era suficient "Romania in haos"pt ca aceasta este situatia reala. Nu este haos politic deoarece toata conducerea Romaniei se afla la nivelul "monolit". Legile si administrarea se fac fara nici o piedica. Logic intr-o asemenea situatie se constata ca politicul functioneaza ceas adica este stabilitate. Rezultatul acestei functionari este HAOSUL.
.
Sa nu uiti Darie!

Kov iulian

#1207
As vrea sa va aduc la cunostiinta un lucru foarte nasol pt noi cetateni acestei tari , Acum lucrurile sunt cum sunt , Antenele sunt ale lui Voiculescu il critica tot timpul pe BASE  dar si realitatea( o fi bine , o fi rau nu comentez desi au devenit foarte stresanti cei de la antene , ok am inteles BASE e nenorocit ,dar nu mai exista si alte stiri in tara asta ? sunt atit de indirjiti ,scrisnesc din dinti , se trag de par , )  TVR-ul postul national e a lui BASE , B 1 la fel cumva exista un echilibru dar ce se va intimpla cind vor ajunge la guvernare USL-ul (si va ajunge , va garantez eu asta , pt ca romanul are memorie scurta , )  v-ati pus intrebarea asta , ei bine eu cred ca nu veti mai auzi nimic de rau despre guvernanti , TVR-ul va vorbi numei de bine , antenele si ele vor lauda performantele noului presedinte sau guvern , si credeti ca vom trai mai bine ? eu nu cred asta .Lucrurile vor merge din ce in ce mai rau , dar mintile noastre vor fi prea ocupate urmarind scandaluri pe tv gen  monica si iri , telenovele  si tot felul de superproducti , am ajuns niste zombi , petrecem ore in sir pironiti in fata unor ecrane urmarind amagirile lor . Nu oi fi eu prea studiat dar imi dau seama ca Barca asta a capitalismului risca sa se scufunde , si in final chiar se va scufunda distrugind vietile si munca a sute de milioane de oameni si nimeni nu mai poate face ceva cu atit ma putin Ponta si Crin . ASA CA VA INDEMN  NU VA MAI LASATI PACALITI DE ASTIA , ROMANI NU MAI VOTATI PDL SI USL SI-AU BATUT PREA MULT JOC DE NOI , UNI AU VINDUT PE NIMIC MUNCA PARINTILOR SI BUNICILOR NOSTRI CEILALTI AU VINDUT MUNCA SI VIITORUL COPIILOR VOSTRI .

pharaonu75

Citat din: Kov iulian din August 20, 2011, 08:30:34 PM
UNI AU VINDUT PE NIMIC MUNCA PARINTILOR SI BUNICILOR NOSTRI CEILALTI AU VINDUT MUNCA SI VIITORUL COPIILOR VOSTRI .
=D> =D> Foarte frumos spus! =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

N A MARIN

Citat din: pharaonu75 din August 21, 2011, 09:52:53 AM
Citat din: Kov iulian din August 20, 2011, 08:30:34 PM
UNI AU VINDUT PE NIMIC MUNCA PARINTILOR SI BUNICILOR NOSTRI CEILALTI AU VINDUT MUNCA SI VIITORUL COPIILOR VOSTRI .
=D> =D> Foarte frumos spus! =D> =D>
Frumos...
Da, poci pentru ca sa pui si io o intrebare...:
DA NOI, CESTILANTII...
                              UNDE DRIEACU AM FOST ?
                              UNDE DRIEACU SUNTEM  ?
MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA

pharaonu75

In spatele stampilei de vot, care se pare, pe zi ce trece, ca este tot mai inutila!
Isi fac singuri cartile, de noi au nevoie doar ca turma, sa mergem la urne pentru a oficializa manariile lor!
Si mai au nevoie de noi pentru a plati taxe, impozite, asigurari, contributii!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Mi se zburleste parul pe spinare numai cand ma gandesc ca tarisoara asta il va avea pe Crin presedinte si pe Ponta prim-ministru . Deja ma gandesc sa cresc o vaca , doi porci , gaini ca astia sigur ne vor duce in incapacitate pe plata .
  Voi care aveti credite la banca cand veti merge la vot sa va ganditi ca acesti politicieni puberi vor finanta deficitul prin inflatie ( asa cum a procedat si Iliescu in anii 90 ) si veti avea niste dobanzi de o sa va cada coiele pe podeaua bancilor.

Alutus

#1212
Citat din: pharaonu75 din August 21, 2011, 12:01:32 PM
In spatele stampilei de vot, care se pare, pe zi ce trece, ca este tot mai inutila!
Pregatindu-ne sa votam si mai rau decat inainte: se pregatesc DD, Gigi, Vadim care stau la cotitura si-s pe placul majoritatii. Ei ne ofera a treia cale: spre casa de nebuni.
Sa nu uiti Darie!

orbanstefan64

sa stea pe burta ca apa ii mica  :redcard: :redcard:

orbanstefan64

ce mai face ti??????