Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Multumesc , perfect !

  acum dupa ce am citit intreb : care este problema ????

emil.oltean

Instaleaza-ti office 2007.Cu el deschizi si PPS-urile.

emil.oltean

Care problema  te faci ca n-o intelegi.Cum trec legile prin parlament?

D006

   normal deoarece pesedistii si penelistii in loc sa-si faca treaba in parlament stau pe la televizoare si-l injura pe Base !  ACESTA ESTE ADEVARUL !

emil.oltean

Nu-mai atit ai inteles?Cine are majoritatea in parlament sa treaca sau nu legile?

D006

   Aceasta este esenta democratiei : dictatura majoritatii . Toti  stim ca democratia nu este perfecta dar e forma de guvernare cea mai buna gasita pentru om pana acum.

Kov iulian

Citat din: emil.oltean din Februarie 24, 2011, 10:04:51 PM
Instaleaza-ti office 2007.Cu el deschizi si PPS-urile.
merge binisor si open ofice si e gratis.

prisecarul

Citat din: dragos2006 din Februarie 24, 2011, 10:11:39 PM
   normal deoarece pesedistii si penelistii in loc sa-si faca treaba in parlament stau pe la televizoare si-l injura pe Base !  ACESTA ESTE ADEVARUL !
ARE GRIJA ROBERTA ANASTASE SA-I PUNA PREZENTI!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

iar ei sunt pe la Oradea sa dea niste limbi in dos la cei din UDMR  =)) =)) =)) =)) =)) =))

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Porfy66

Pacat ca forumul asta a inceput in 2007 dle Dragos.
Sa ne imaginam ca existau posibilitatile tehnice ca acest forum sa fi existat din 1991. Sunt convins ca ai votat si ai facut propaganda lui Iliescu de ti-a venit rau.
Acum esti convins ca astia ne aduc pe calea prosperitatii. Oare de ce 84% din romani cred ca tara merge intro directie gresita?
Ziceti ca s-a pus ordine in vama?  =)) =)) =))  Ca au arestat cativa politisti si cativa vamesi? Vedeti ca sunt doar arestati pentru 29 zile. Puneti pariu ca din acestia doar cativa vor fi trimisi in judecata si poate unul sau doi condamnati cu suspendare? Asta in cel mai optimist scenariu. S-au mai facut arestari doar pentru a arata cine e seful. Acum basescu e putin suparat ca politistii i-au strigat ïesi afara javra extraordinara". Dar ii va trece. Probabil dragostea asta pentru PDL vi se trage de la udrea. E si ea buzoianca si e posibil ca prin arborele genealogic sa aveti ceva stramosi comuni.
Deja mi se strepezesc dintii cand ma gandesc cat lapte si miere va curge peste tot datorita inteleptului conducator...
Poate sunt colegi care va cunosc si din perioada Iliesciana.. Ce opinii aveati atunci?

D006

   Orfirele cand eu lipeam afise cu Ion Ratiu si Radu Campeanu in Bucuresti tu cred ca  strigai "nu ne vindem tara " , eu si acum am in memorie piata universitatii din 90 si trenurile cu mineri . Am si acum in casa afise cu PNT si PNL. Asa ca ai banuit gresit !
  84% dintre romani cred ca tara merge intr-o directie gresita deoarece acesti 84% au o mentalitate gresita ! De ce in ziua de azi a munci in mediu rural a devenit o rusine ?????
  De plaga din vami se stia de 20 de ani dar nimeni nu a facut nimic niciodata , acum procurorii au primit unda verde si au trecut la treaba . Rezultatele le vom comenta mai tarziu.
  Cu Nutzi  Udrea ai dreptate !  este vorba de patriotism local .

  Atat iti spun de perioada iliesciana : atunti am strans mana MS REGELE MIHAI  in parcul Carol , tu unde erai ?????

ben90557

84 0/0........dictatura majoritatii......fiti consecvent.Chiar credeti ce spun astia? Pana acum nu mi sa parut a fi nu om naiv.

Bătrânul

Stiti ce vor schimba UDMR- isti ?  =))  Lenjeria !  =D> =D> =D>

Porfy66

Dragos daca ceea ce sustii este si adevarat sa stii ca apreciez. Dar e aiurea sa tii cu basescu doar ca a zis ca e anticomunist. Nu asta e problema Romaniei.... pericolul comunismului a omnipotentei lui Iliescu e o problema falsa ca atunci cand ii spui unui copil ca daca nu esti cuminte vine Bau - Bau. Asa si aici daca nu sunteti cuminti o sa vina Bau-Bau (adica Iliescu- un mos de 80 ani depasit din toate punctele de vedere).
Nu vezi ca face exact ce a facut Iliescu. Ce ne spunea Iliescu? Ca daca nu votam pe el va veni Ratiu si Campeanu si capitalismul salbatic ne paste. Acum vine basescu si ce face? Ne spune ca vai de noi daca nu votam cu el va fi vai de noi. Va veni Iliescu si comnismul ne paste. Oauu  :nebun: :nebun:
Un om daca din tinerete se ocupa de apicultura, apicultor va fi toata viatza. Daca Iliescu a fost comunist, comunist va fi si va muri.
Dar oare Basescu? Eu cred ca de mic a fost un bisnitzar securist ce facea bisnitza cu vaporul .... Concluzia??!!