Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

prisecarul

din start se vede ca este dezinformare!
pretul este exorbitant de mare si numai magnatul otelului, Mittal, se pare ca a cumparat un castel la o suma mai mare ca cea vehiculata in acel articol!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

pharaonu75

Citat din: stefan1 din Februarie 19, 2011, 01:32:20 AM
Grav e altceva, anume ca Romania e reprezentate la CE de asemenea 'inteligente', in loc sa fie oameni foarte capabili, care sa se bata pentru interesele tarii, cum de ex fac polonezii.

Polonezii au avut un avion care nu a mai ajuns niciodata la destinatia din Rusia! 
Noua ne-ar trebui cam multe astfel de avioane, in care sa inghesuim "spuma mioritica" si sa o trimitem... spre nowhere!
Asa poate am reusi si noi sa fim condusi de oameni capabili, atat la putere cat si in opozitie! Altii noi, ca de astia ne-am convins!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

gheghe

    Corect! Datorita faptului ca ne "trebuie multe avioane",hazardul -la cat se implica el in relatia cu doleantele oamenilor -cert ca nu v-a participa."Ce-i de facut"?,iata o intrebare retorica pe care nu si-au pus-o numai rusii.

pharaonu75

Citat din: gheghe din Februarie 19, 2011, 04:03:59 PM
"Ce-i de facut"?,iata o intrebare retorica pe care nu si-au pus-o numai rusii.
Curse scurte... Bucuresti-Balotesti!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

gheghe

     La solutia asta, singurul regret al meu este ca sunt prea batran pentru a fi pilot.

mape 48-petru manea

Din pacate nu-l mai invita nimeni,deci nu are nevoie de avion.

gheghe

    Datorita bunelor relatii cu UDMR-ul, acesta ar putea face lobby pe langa Sarkozy si in virtutea originii istorice a familiei acestuia,s-ar putea-probabil-aranja ceva.Sunt sceptic insa ca dupa experienta avuta cu rommii si sutii de la noi sa accepte o vizita mai numeroasa.

orbanstefan64

Citat din: pharaonu75 din Februarie 19, 2011, 11:11:27 AM
Citat din: stefan1 din Februarie 19, 2011, 01:32:20 AM
Grav e altceva, anume ca Romania e reprezentate la CE de asemenea 'inteligente', in loc sa fie oameni foarte capabili, care sa se bata pentru interesele tarii, cum de ex fac polonezii.

Polonezii au avut un avion care nu a mai ajuns niciodata la destinatia din Rusia! 
Noua ne-ar trebui cam multe astfel de avioane, in care sa inghesuim "spuma mioritica" si sa o trimitem... spre nowhere!
Asa poate am reusi si noi sa fim condusi de oameni capabili, atat la putere cat si in opozitie! Altii noi, ca de astia ne-am convins!
foarte interesant! o fi coincidenta?  o cazut avionul cu toti mai mari si pilotul sa fi fost de vina dupa 100 de vodka ?

silviubuciuman

alegatorul de afara este inportant deoarece va vota dupa principile democratice aplicate de tarile mult avansate in care vremelnic traiesc .Sunt bine intentionati sau mobilizat exemplar atunci cind au votat pro basescu deoarece geoana era considerat comunist mai ales dupa vizita la devoratorului de fonduri ale populatiei .dupa cite stiu eu in final bugetul tari adespagubit acei depunatori nefericiti .fara sa vrem am fericit un devorator .acum uni ii urmaresc postul tv pe care il finanteaza pe bani nostri .o fi bine o fi rau vom vedea

gheghe

      Eu cred ca locul hotilor, indiferent ca sunt din categoria borfasilor, din randul celor care fura ascunzandu-se in faldurile legilor, ori din categoria celor care fac legi vremelnice pentru a da un "tun",este la inchisoare.In randul partidelor s-au strecurat fel de fel de ticalosi cu masca de cinste parazitand societatea.Nevoia de bani,tot mai mare a partidelor, le-a facut vulnerabile prin acceptarea in randul lor -si implicit la guvernare -a diverselor categorii de hoti.Ce rezulta de aici este ceea ce traim. In alta ordine de idei,"alegatorul de afara"care si-a insusit "principiile democratice"[cinste lui] este logic si normal sa le aplice spatiului in care traieste,  -acestea fiind specifice societatii respective - pentru ca la un moment dat s-ar putea sa vrea sa aplice principiile lui celor care traiesc in Papua ,ori aiurea ,impotriva vointei acestora. "Alegatorul de afara"nu mai este afectat de hotararile si directia in care se indreapta societatea pe care a parasit-o ,el trebuie sa se concentreze asupra noii nise pe care o ocupa.Apropo de "devoratorii de fondurii".Ce i-a determinat pe cei care si-au investit banii in astfel de fonduri daca nu ideea de a castiga niste bani de-a "moaca".Astfel relatia "devorator" si" investitor" pare usor asemanatoare .Deasemenea de la petrecerea acelui fapt pana acum s-au perindat la guvernare toate partidele,de ce nu i-au arestat domnule pana acum pe acesti indivizi?Simplu ,fiecare actiune creaza o contra actiune.Stima.

silviubuciuman

Nu sunt curios dar as vrea sa stiu cu ce salar isi platesc ciocli [slugi] dan voiculescu si sorin ov vintu pe acestia pupcuristi de la realitatea si antena 3 care arunca cu cacat in toti acei care vor sa faca ceva in aceasta tara nucred ca vor reusi cu aceasta opozitie mizerabila o fi bine o fi rau vo vedea

silviubuciuman

Hurezeanu pe care il veveram inainte de 89 jos palaaria in fata lui aa ajuns o marioneta a nu stiu cui acest om pacat mare pacat ca sa comprois in fata rominiilor oare ptr citi euroi Radu tudor la fel Pacat ca acesti oameni valorosi sau vindut

mape 48-petru manea

O doamna romanca stabilita definitiv in Italia a declarat : "eu am fost si am votat pe Basescu , pentru binele romanilor"--care bine ?
Cetatenii din R. Moldova cu dubla cetatenie data de Basescu au votat tot pentru binele romanilor ?
Am observat un fenomen,cum trece un roman frontiera , cum devine mai inteligent ( sic )
Citat din: silviubuciuman din Februarie 20, 2011, 02:22:32 AM
alegatorul de afara este inportant deoarece va vota dupa principile democratice aplicate de tarile mult avansate in care vremelnic traiesc .Sunt bine intentionati sau mobilizat exemplar atunci cind au votat pro basescu deoarece geoana era considerat comunist mai ales dupa vizita la devoratorului de fonduri ale populatiei .dupa cite stiu eu in final bugetul tari adespagubit acei depunatori nefericiti .fara sa vrem am fericit un devorator .acum uni ii urmaresc postul tv pe care il finanteaza pe bani nostri .o fi bine o fi rau vom vedea

gheghe

      Am un sentiment de mandrie ori de cate ori aud sau citesc despre un roman care a realizat ceva benefic pentru societate in general.Deasemenea am un sentiment de revolta cand cineva vrea sa-mi dea cu forta "bine".Binele ca sa capete un caracter mai general(?),dupa parerea mea ,trebuie dezbracat de subiectivism si apreciat prin efectul pe care il produce. Un efect al "binelui"promis il traim acum noi :tinerii valorosi nu-si gasesc loc in structurile sociale si sunt poftiti sa plece in "lume" sa lucreze.S-a golit tara de tineri in pragul afirmarii,natalitatea a scazut alarmant, mortalitatea a depasit-o.Daca poporul acesta a avut o caracteristica genetica specifica,are toate sansele s-o piarda din cauza politici dezorientata dusa.Nu loc de munca ,nu speranta,nu ideal,nu vointa,nu... Stima.

mape 48-petru manea

Cine a votat Basescu in 2004 a vrut o schimbare :bravo:
Cine a votat Basescu si in 2008 a facut o greseala.
Greseala repetata inseamna ,ori ne recunoasterea greselii ,ori prostie.
Fiecare are dreptul sa se plaseze acolo unde doreste  :thanks: