Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

silviubuciuman

Presedintele ROMINIEI Dle .vrem si un ardelean pe olteni i-am cunoscut este adevarat ca nu pe toti sau sa-i incercam si pe alti/////

emil.oltean

D-le slviu buciuman,il punem presedinte,daca asa vrei dumneta dar ce ne facem daca asta cade din avion in drum spre america la fel cum a cazut la Gheorghe in emisiune.Dumneata chiar nu vezi ca acest om este doar o marioneta,un figurant,un bun executant si nimic mai mult.Crede-ma stiu ce spun.

Calin Catalin

Citat din: silviubuciuman din Februarie 18, 2011, 12:03:49 AM
Presedintele ROMINIEI Dle .vrem si un ardelean pe olteni i-am cunoscut este adevarat ca nu pe toti sau sa-i incercam si pe alti/////
Am crescut in Bihor, am facut scoala la Beius si as vrea si eu un presedinte ardelean. Dar as vrea ca viitorul presedinte sa nu fie printre persoanele care m-au mintit si care mi-au inselat asteptarile (poate am asteptat eu prea multe de la ei).
     Poate privesc lucrurile subiectiv. Imi cer scuze pentru asta. Nu am pretentia ca parerea mea este cea mai buna si nici nu tin neaparat ca altcineva sa mi-o impartaseasca. 
:hi:
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

orbanstefan64

#993
avem prim ministru ardelean  :yes: :thanks:

emil.oltean

Fata lui TATA mincau-ar mama s-o manince,ce frumusica este.Bravo ei.

Florin-braileanul (FlorinI)

 
In SUA se organizeaza o competitie pentru cele mai adecvate definitii ale unor termeni contemporani. Pentru competitia din 2010 termenul de definit a fost "corectitudinea politica".
Castigatorul a dat urmatoarea definitie:



     "Corectitudinea politică este o doctrina, cultivata de o minoritate deliranta, ilogica, promovata de mass-media oficiala, care sustine afirmatia cum ca este intrutotul posibil sa apuci o bucata de căcat de partea curata".
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gheco

Citat din: emil.oltean din Februarie 18, 2011, 02:01:02 PM
Fata lui TATA mincau-ar mama s-o manince,ce frumusica este.Bravo ei.

Este strigator la cer. Cat vor mai rabda romanii?
Sa vedem ce dezmintiri vor apare, dar daca nu este foc nu iese fum.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

#997
Citat din: emil.oltean din Februarie 18, 2011, 02:01:02 PM
Fata lui TATA mincau-ar mama s-o manince,ce frumusica este.Bravo ei.

  Intoxicare tipic comunistoida !   sa fii prea naiv sa crezi ca o vila chiar si in Paris costa ... 900 milioane de euro !!!! =)) =)) =)) =)) =)) =))
  Poate 900 de mii de euro , ar fi mai aproape de adevar !

  In acest "document "   se evedientiaza inca odata daca mai era nevoie cele doua mari boli ale romanului : "capra vecinului" = ce vila are ....  si  Informaite in format tipic pt. creierele spalate ...

  Postarea mea nu se vrea un atac la adresa unui forumist anume este doar o constatare de bun simt.

   Mie unul mi se rupe in "paispe "  unde sta EBA , pe mine ma interesaza casa mea si familia mea . ma intereseaza dezvoltarea fermei apicole , etc

  Zilele trecute am vazut oferta unei agentii imobiliare din Venetzia , o vila DE PATRIMONIU  costa 450.000 de euro   Si e situata intr-o zona care a fost declarata patrimoniu al umanitatii si aduce un venit consistent anual.
 

D006

  Sa aveti un termen de comparatie , palatul lui Becali este evaluat la 10 milioane de euro . Iar stadionul national cu o capacitate de 50000 de locuri costa pana in 200 de  milioane de euro.  Cea mai luxoasa proprietate scoasa la vanzare in SUA in 2010 a fost evaluata undeva la 30 milioane de euro. Un miliard de euro costa cea mai inalta cladire din lume daca nu ma insel...

emil.oltean


D006

  Daca tot aveti in casa calculator legat la net intrati pe Google maps si veti vedea ca acea adresa nu exista in Paris !    =)) =)) =)) =)) =)) =))

cristian87

Citat din: dragos2006 din Februarie 17, 2011, 09:19:09 PM
  Eu oricum voi vota cu PDL  si la urmatoarele alegeri !   :bravo:

unora cand mananca  ----- de multa vreme ajunge sa le si placa
ba chiar  dezvolta dependenta
no ofence
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

emil.oltean

D-le Dragos vedeti ce bine este sa fii informat .multumim.

gheghe

   Mi se pare bizar ca un cetatean,sa poata hotara soarta conationalilor  sai, in ciuda faptului ca el locuieste in alt spatiu geografic,in alta tara.In tara unde -traieste,mananca,bea ,lucreaza,se distreaza,plateste impozite,isi pune banii [castigati mai mult s-au mai putin greu] la banci,isi da copii la scoli,se interneaza in spital cand este bolnav...,traieste captiv in sistemul social care l-a acceptat ,se supune regulilor impuse si este de acord cu ele sau nu ,el nu voteaza.Din acest amalgam numit viata,statul roman ii cere sa voteze un individ de care nu are habar,sau daca stie ceva, stie prin intermediari .Acest om isi da votul sentimental;tara lui este o hiperbola,o minune, dar vazuta de acolo.Cand "evadeaza din rai"si vine "acasa" constata ca totul a fost o himera,un vis...si cu prima ocazie pleca ACASA.Cam asa vad eu portretul alegatorului "de afara".Stima.

stefan1

  Informatia cu achizitia EB-ei e clar o dezinformare. Suma e mult prea mare, cum gogoasa este mai departe umflata si cu inca doua locuinte alaturate cumparate si ticsite cu garzi de corp pentru fata lu' tata.  Grav e altceva, anume ca Romania e reprezentate la CE de asemenea 'inteligente', in loc sa fie oameni foarte capabili, care sa se bata pentru interesele tarii, cum de ex fac polonezii.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)