Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

stefi

CitatApropierea termenilor de ungur si hot e putin fortata sau mai bine zis alta branza in alta traista
Incercati o fortare a textului meu care nu se justifica; potrivit ps-ului meu o afirmatie corecta ar fi fost:
"Apropierea termenilor de ungur revizionist si hot e putin fortata sau mai bine zis alta branza in alta traista"
Repet nu exista nicio diferenta pentru mine intre roman, ungur pasnic(nu revizionist), tigan pasnic(nu agresiv), sarb, saşi, secui, armean, lipovean si ce minoritati or mai trai prin tara asta.
edit:Am mai avut acest gen de discutie cu o colega cand a fost cu modificarea Constitutiei si i-am explicat ca nu este o masura buna vanzarea pamantului catre straini si acum aveam astfel de realitati:
http://www.casata9.ro/stiri-imobiliare/investitorii-straini-cumpara-terenuri-agricole-si-paduri-pe-banda-rulanta
Timpul va dovedi cine a avut dreptate, din pacate prea tarziu...

D006

  Din postarea ta inteleg ca toate neamurile au si "pete" numai romanii sunt ultracurati . La romani nu sunt ultanationalisti ? nu sunt romani agresivi ? nu sunt romani hoti ?
  Toate neamurile avem si uscaturi .

orbanstefan64

Citat din: dragos2006 din Octombrie 27, 2010, 08:04:28 PM
  Cine suntem noi pentru a stabili ce este gresit si ce nu ?
    Apropierea termenilor de ungur si hot e putin fortata sau mai bine zis alta branza in alta traista.
   Cum se face ca si romanii si ungurii inteleg limbajul motofierastraielor ???  :rotfl:
clar ca se pot intelege .....ESPERANDO :rotfl: :rotfl: :rotfl:

stefi

Evident ca avem, eu sunt din Craiova si stiu mult mai bine, problema este exemplul dat de mine, romanii hoti nu-si legalizeaza hotia.

D006

  Dragul meu  Caritas , Mondoprosper , Gerald ,safi , FNI , au fost HOTII LEGALE produse de romani!
  Tiganii fura si ei un fier , un lemn si sunt dusmanii natiunii...

stefi

Exemplele de afaceri ţepare nu au fost afaceri legale ci nesanctionate legal cand au avut loc faptele penale sub protectia alesilor romani care au fost parte la aceste hotii. Cum spunea Caragiale, "avem si noi falitii nostri".

orbanstefan64

toate aceste din interese indiferent cine ce limba vorbeste :nod: :nod:

D006

Citat din: stefi din Octombrie 27, 2010, 08:21:42 PM
Exemplele de afaceri ţepare nu au fost afaceri legale ci nesanctionate legal cand au avut loc faptele penale sub protectia alesilor romani care au fost parte la aceste hotii. Cum spunea Caragiale, "avem si noi falitii nostri".

  Culmea este ca aceste  hotii au fost patronate pe penelisti si pesedisti , unii dintre acesti hoti sunt acum prezentati pe canalele mogulilor ca fiind campioni ai dreptatii  :rotfl:

D006

  Ce tare e guvernul Boc !!! este super , a invins prin neprezentare atat haita pesedista cat si pe cea penelista.  :zzz:

orbanstefan64

da ce zici daca so inteles inainte :uimit: :uimit: vb vine acum sintem noi ....ciocu mic :rotfl: :rotfl:

pharaonu75

Nu s-au prezentat la vot pentru ca le-a fost frica!
Daca votau si ei se gaseau tradatori care la adapostul votului secret sustineau motiunea!
Asta este motivul pentru care "de sus" li s-a interzis sa voteze!
Curata nesimtire, incalcare a drepturilor democratice si dispret fata de prostimea care tipa de foame afara in frig!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefi

Citat din: dragos2006Culmea este ca aceste  hotii au fost patronate pe penelisti si pesedisti , unii dintre acesti hoti sunt acum prezentati pe canalele mogulilor ca fiind campioni ai dreptatii 
*Va mai amintiti de cate ori a fost Basescu ministru al transporturilor si in cate cabinete? Cu ce s-o fi ocupat oare ca transporturile sunt la pamant...cine stie ce facea mesterul acolo
*"Draga Stolo" parca a fost premier sub "Ilici" Iliescu din cate imi amintesc.
*Elena Udrea nu a fost cumva la PNL? Acum taie frunze turistice la romani cu milioane de euro si unii ne bucuram teribil. Au aparut turistii straini atrasi de frunza in Ramnicu-Sarat?
*Legat de Videanu am o intrebare:ce joc de carti juca la Monte Carlo:razboi sau popa-prostu?
*Berceanu e de-al nostru de aici il cunoastem mult mai bine si nu am de facut niciun comentariu.
*Pe Vantu , Basescu imi amintesc ca nu vroia sa-l includa in categoria mogulilor, dar ca o concesie catre reporter a acceptat la vremea aceea. Si aprecia suportul politic al Voiculescianului.
*Are cineva de pe forum de vanzare un apartament? Am 1 milion de euro in buzunar si daca nu gasesc aici sunt tentat sa-l cumpar pe al Ioanei Basescu; ii dau pe el cat a dat ea:1 milion de euro.
etc etc.
Parca suntem la oftalomolog cand citim literele de pe panou:ne acoperim un ochi si citim cu celalalt...si ce e curios ca nu vedem decat literele p.s.d. si p.n.l.

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 27, 2010, 10:08:47 PM
Nu s-au prezentat la vot pentru ca le-a fost frica!
Daca votau si ei se gaseau tradatori care la adapostul votului secret sustineau motiunea!
Asta este motivul pentru care "de sus" li s-a interzis sa voteze!
Curata nesimtire, incalcare a drepturilor democratice si dispret fata de prostimea care tipa de foame afara in frig!

Daca e vot secret de ce peneleii si pesedeii au votat cu bilele la vedere ?? a  :uimit:
   Bine spus prostimea care tipa de foame afara in frig , daca mintea nu-i duce la nimic mai bun . Desteptii lucreaza la greu sa produca plusvaloare !  :nono:

pharaonu75

#823
Citat din: dragos2006 din Octombrie 27, 2010, 10:27:28 PM
Daca e vot secret de ce peneleii si pesedeii au votat cu bilele la vedere ?? a  :uimit:

Stii ce este votul secret?!?!?!?! :nono:
Este secret pantru ca nimeni nu ma poate obliga sa spun cum am votat!  Insa daca vreau pot sa spun si sa arat cum votez!

DACA VREAU EU, NU DACA MA OBLIGA ALTUL!
Iar opozitia asta a vrut... sa arate cum voteaza!  Nu e nimic ilegal sau imoral!
Imoral este ca un secretar de stat sa rezerve pentru 6 luni spatiul din jurul Palatului Parlamentului doar pentru ca prostimea moarta de foame sa nu isi strige disperarea la Parlament...

Astia nu mai au nicio jena!
Uite asa apare un L.H.Oswald de Romania! Cat de curand!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 27, 2010, 10:08:47 PM
Nu s-au prezentat la vot pentru ca le-a fost frica!
Daca votau si ei se gaseau tradatori care la adapostul votului secret sustineau motiunea!
Asta este motivul pentru care "de sus" li s-a interzis sa voteze!
Curata nesimtire, incalcare a drepturilor democratice si dispret fata de prostimea care tipa de foame afara in frig!
De aceea la noi conteaza numai votul celor prezenti.
Cei absenti si-au anulat votul prin absenta lor.
Sa vezi tu cum or sa fie toti prezenti.