Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

davcosti

Români pentru Voi Votați, Degeaba lăsați Votul la alții și CE să Sperați?
Dacă mai avem români care să ne reprezinte spuneți lumii cine sunteți, unde sunteți, ce doriți și dacă mai sunteți Patrioți? Sau doar o gașcă de hoți care împart ce-a mai rămas de vândut și furat, asta sunt Politicienii noștri?
Chiar așa a ajuns țara asta, să nu mai poată fi reprezentată de niște români adevărați? Scursori, Gunoaie și Hoți, se înghesuie s-o distrugă de 25 de ani! Și Noi dormim acasă liniștiți, uitându-ne la televizor și mergând la mol? Fiecare avem altă treabă, alt serviciu, altă ocupație și Ei, care ar trebui să vegheze plătiți de noi pe bani grei o fură și-o vând pe mărunțiș-români de nimic! Acum când dau unii din ei socoteală și cad pe mâna Dreptății, români proști îi plâng: "Ce-or avea DNA cu sărmanii?" dar uită să se uite și să citească că acei pe care ei îi compătimesc nu sunt altceva, decât Hoți care le-au distrus viața asta de 25 de ani, pe care i-au mințit și umilit cu taxe și impozite, promisiuni de campanile! Mai nociv, dăunător că au făcut Legi de Gașcă și salarii, funcții pentru neamuri și amante! Când cineva vorbesc despre Ei te-apucă Greața că mai trăiești în țara noastră, odată demult stimată și uitată de românii care o reprezintă s-o cinstească și s-o apere! Modele de români alegeți: Mincinoși, plagiatori, diplome cumpărate. Nu se pot verifica între Ei, pe Noi cine ne mai poate ajuta? Până va distruge întreaga țară, nu mai este mult: Stăpânesc Media, Prostimea, s-a trecut doar la Osanale și bătut din Palme! Ne-ntoarcem la Partidul Unic! Nu mai văd Opoziție în Parlament! Trec toate legile și taxele împotriva Poporului și trec toate măririle și drepturile lor! România trezește-te, români treziți-vă suntem pe marginea prăpastiei! Strigă la Noi Europa și alți străini, să ne oprim! Noi din mândrie Roșie Injectată în ultimii 25 de ani mergem legați, mânați de la spate la Urne, sau mai nou sfătuiți pe la colțuri: Stați acasă că oricum NU mai aveți pe cine vota! După votare ies tot Ei ca spoiți Noi, cu alte TAXE pentru Noi, și vă-ntrebați prea târziu, cine i-a ales pe Ciocoi?
Atâta lume coruptă, vândută, păcălită,
Nu mai au demnitate, cinste, onoare,
Nație română de zeci de ani terfelită,
Ești făcută, silită, să ceri doar îndurare?
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Alutus

Citat din: davcosti din Octombrie 15, 2014, 07:15:53 PM
Mincinoși, plagiatori, diplome cumpărate.
Zi-le măi omule pe nume!
Sa nu uiti Darie!

D006


Alutus

Putreziciunea din PSD, bastardul din maracini al PCR-ului si al securitatii, a erupt cu violenta, umpland tara cu miasmele hotiei si  ipocriziei endemice, ale acestui grup de derbedei si borfasi, cu alura de sfinti de la Maglavit, dar cu radacini biologice si morale, in fauritorii de seceri si ciocane cu licenta moscovita. Grav este ca protagonistii gunoaielor, sunt oameni tineri, in care interesatii, si mai ales dezinformatii cei naivi, isi pusesera sperantele. Situatie care demonstraza inca o data, ca noi romanii, avem o predispozitie genetica pentru girarea ticalosiei. Ramane aceeasi intrebare: ne meritam soarta?!
Sa nu uiti Darie!

Kov iulian


viorel55


Scrisoare devastatoare a lui Gabriel Liiceanu catre Victor Ponta......cititi pe contributors.ro


romikele


oroles

Gabriel Liiceanu... lupul moralist. Mai exact voiam sa zic ca e din aceeasi oala a plagiatorilor.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Kov iulian

In ialomita cu o mana se da pensia iar cu alta un fluturas in care scrie ca...

CitatBasescu tine cu IOHANIS, cine a taiat pensia odata o taie si a doua oara, votati Ponta. Fulturasul mai contine fotografii cu Domnul Ponta alaturi de tarani si diverse prezentari ale realizarilor sale

Nu stiu daca e prea legala treaba asta, dar e o chestie parsiva ce fac astia.


oroles

Iuliane, eu sunt profesor si pot sa iti relatez doua faze interesante:

Zilele astea vin liderii de sindicat prin toate liceele si scolile din judet aducandu-ne aminte ca vom primi cei 150 de euro pentru pregatirea profesionala si materiale didactice. Stirea a fost data mai demult pe toate posturile dar nu o crede nimeni. A fost repetata si saptamana aceasta, inclusiv de catre Morar si Buzdugan pe Radio ZU, probabil in speranta de a ne face sa votam pe Mickey Mouse. Pentru ca nimeni nu a inghitit pastila ne-au trimis liderii de sindicat. Majoritatea dintre colegii mei nu cred minciuna.

Intr-una din zile am fost sunat si intrebat de cineva daca sunt Ovidiu C...? Zic "Da". "Va sunam de la PSD, si va propunem sa faceti campanie politica pentru V. Ponta!" Prima mea reactie a fost "De unde aveti datele mele personale?" "De unde aveti numele si telefonul meu". Raspunsul lor a fost sec: "De la Organizatia de Tineret a PSD". Le-am zis ca nu imi aduc aminte cand am fost ultima oara pe acolo si ca minciuna asta nu tine. Mi-au propus sa primesc si bani pentru a-mi convinge colegii sa voteze cu Ponta. Au vehiculat si o suma: 500 RON. Cand au vazut ca i-am luat cam tare au inchis. Nu stiu daca este legal. Oricum, aveau numarul dintr-un proiect european la care participam impreuna cu alti colegi. Toti cei implicati in proiect au fost sunati cu acelasi text. Nu stiu daca telefonul e de la PSD sau din alta parte (posibil de la baietii cu ochi albastri care vor sa ne testeze "reactiile", posibil de la opozitie) dar cert este ca sunt si astfel de practici.

O alta colega profesoara a fost chemata sa dea niste situatii banale si au inceput sa o intrebe datele din buletin desi situatia nu o impunea. Asta se intampla in momentul in care se strangeau semnaturi de sustinere pentru candidati. Colega le-a zis in fata ca a inteles pentru ce le trebuie datele. Daca luam la bani marunti listele de semnaturi nu stiu daca gasim 10% reale. Melescanu a strans chipurile in 2 saptamani 400000 de semnaturi, dupa spusele lui de la angajatii Ministerului Apararii si Ministerului de Interne. Pai daca semnau toti angajatii acestor doua ministere nu stiu daca avea atatea semnaturi.

Asta e tara noastra si ca ea suntem si noi!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

D006

Citat din: oroles din Octombrie 23, 2014, 07:49:53 PM
Gabriel Liiceanu... lupul moralist. Mai exact voiam sa zic ca e din aceeasi oala a plagiatorilor.
Ai argumente pentru ce ai postat sau ai aruncat asa la oha chestia asta ?

oroles

Citat din: dragos2006 din Octombrie 23, 2014, 10:02:05 PM
Citat din: oroles din Octombrie 23, 2014, 07:49:53 PM
Gabriel Liiceanu... lupul moralist. Mai exact voiam sa zic ca e din aceeasi oala a plagiatorilor.
Ai argumente pentru ce ai postat sau ai aruncat asa la oha chestia asta ?

Desi multi s-au pronuntat asupra cazului de plagiat al lui Liiceanu si au zis ca nu au plagiat, eu sunt de parere ca a plagiat. El spune in celebrele sale "Note introductive" ca ,,Notele introductive ... isi propun sa-l explice pe Heidegger cu ajutorul lui Heidegger insusi", si nu ca " isi propun sa-l explice pe Heidegger cu ajutorul cuvintelor lui Heidegger insusi". Sunt de acord ca poti sa ii folosesti cuvintele lui Heidegger dar trebuie sa pui niste ghilimele. Toti oamenii de cultura stiu ca daca ai pus ghilimele arati ca nu ti-ai insusit ceva, adica esti cinstit. Eu din fraza asta care chipurile il apara pe Liiceanu de acuzatia de plagiat am inteles ca il explica pe Heidegger cu ideile sale, nicidecum folosind cuvintele sale. Eventual ar fi putut sa il parafrazeze pe Heidegger (desi si asta e plagiat daca nu spui ca ideea nu iti apartine). Oricum acuzatii de plagiat la adresa lui sunt multe, inclusiv din exegeti ai lui Heidegger.

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

D006

Si un cantaret spaniol acuza echipa Innei de plagiat . Acum sunt in instanta si spaniolul cere 300000 euro despagubire . Chiar sunt curios ce o sa iasa din acest caz.

davcosti

Români NU insistați în mândrie și Prostie!

Doamne ajută, Apleacă-te peste Noi,
Popor Corupt, Vândut, cu multe Nevoi,
De ani de zile, ne-afundăm în Noroi,
Oameni alegem, dar Nu sunt pentru Noi,
Corupții, nu-și mai întorc fața spre Noi!

Ce țară suntem, ne-am integrat în Europa,
Doar mândrie avem, că suntem români,
Dezbinați de toți: străini, români cu forța,
Românii caută Pita, ca Slugi prin străini,
Vom fi primul loc părăsit, în mărăcini?

În țara mea au venit prea mulți Stăpâni,
Ne-aplecăm zilnic, s-avem un servici,
Copii noștri vor învăța, să rămână Slugi,
Că școala o distrug ai noștri cu blugi,
Ne terfelesc zilnic, cu lacrimi s-o uzi!

De unde vreți Pensii mai departe,
Dacă copii noștri nu au servici, carte,
La masa cui, la noi în țară, povară,
Să aibă ce lucra sau cerși, pe afară?
Așa le dorim și lor, s-ajungă de ocară!

Mândria este soră cu Prostia în România,
Periodic pun Taxe, să-i suportăm pe Ei,
Ei nu mai sunt români, ne vând și Glia,
Români Lași, Umili, Alegeți aceiași Atei,
Credeți că vor renunța la ceva, pentru Voi?

Ești și Tu vinovat pentru Votul de-acasă,
Că lași pe alții la Vot, ție nu-ți mai pasă,
Cui să rămână țara, odată frumoasă, uitată,
Vindeți, Cedați și pământul de sub casă,
Că oricum ne taxează și fărâma rămasă!

Când N-ajung Banii pentru Bunăstarea lor,
Alte dări, impozite răsar, să poți fi folositor,
Socotesc salariu că rămâne neschimbat, la fel,
Gândesc cum astupăm Gaura din portofel?
Vor fura tot cretinii, vei rămâne fericit defel!

Dacă mai sperați să trăiți odată în România,
Lăsați deoparte Mândria, ridicați Privirea,
Singura Speranță, Credință, rămâne Votul,
Pe care tu-l arunci, nu-l folosești cu totul,
Să nu-i mai Votăm, să părăsească Ei, locul!

Române când toți bat din palme, bagă Osanale,
Ne așteaptă din nou Dictatura-Vai Doamne!
Ce repede ați uitat, cum stăteați la carne,
Sunteți nostalgici, vreți iarăși Ciolane?
Pe urmă degeaba vă mai rugați la icoane!

Asta nu este Revoluție, e un simplu Vot,
Votat Înțelept Române, devii Patriot,
Ciuma Roșie, Nu se mai răspândește,
Nu ne mai întoarcem în '89, la tristețe!
Să-și achite Ei prețul în pușcării, la Rece!
David Costică-24 octombrie 2014
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Vyktor

"Guzganul  rozaliu" a reusit sa si bage odrasla la racoare. Oare lui nu i este cald?
Eu cred ca este destul de transpirat. Problema este ca sunt prea multi de teapa lui si puscariile prea mici.