Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Aurel

   Atunci de unde stii care e gandirea si tactica  celor de la antena 3?

dredd

cred. dar trebuie sa recunoastem ca sunt multe saituri si posturi tv platite din greu  de oameni corupti , sa produca dezinformare.

D006

Citat din: Aurel din Septembrie 22, 2014, 09:31:35 PM
   Atunci de unde stii care e gandirea si tactica  celor de la antena 3?

  Omule ,am langa mine socrii care au creierele prăjite de A3 , crezi ca mai este nevoie sa ma uit la acest canal ? Oricum stirile imi parvin pe fluxurile de pe net.

bio

Citat din: dragos2006 din Septembrie 22, 2014, 07:11:20 PM
Nu mai este seful SIE !   :P


Conducerea Serviciului de Informaţii Externe, dupa siteul http://www.sie.ro/index.html

   
TEODOR VIOREL MELEŞCANU--- Director al Serviciului de Informaţii Externe

SILVIU PREDOIU--- Adjunct al Directorului Serviciului de Informaţii Externe

VASILICĂ SARCĂ--- Adjunct al Directorului Serviciului de Informaţii Externe







D006


Vyktor

Citat din: Bătrânul din Septembrie 22, 2014, 06:10:03 PM
Pina azi am crezut ca nu va fii nici un candidat pe cine sa votez.  Se pare ca apare si o persoana demna de functia de presedinte a Romaniei !!!    TEODOR MELESCANU !!!

S ar putea sa fie o solutie mai  buna. La  prima vedere pare cel mai credibil dintre toti candidatii. Acum ramane de vazut daca va candida si ce ii vor arunca serviciile in carca.

balasbebe

#2841
Citat din: Aurel din Septembrie 22, 2014, 09:31:35 PM
   Atunci de unde stii care e gandirea si tactica  celor de la antena 3?
Un actor bun si bine platit joaca orice rol.

Aurel

Citat din: dragos2006 din Septembrie 22, 2014, 09:47:21 PM
Citat din: Aurel din Septembrie 22, 2014, 09:31:35 PM
   Atunci de unde stii care e gandirea si tactica  celor de la antena 3?

  Omule ,am langa mine socrii care au creierele prăjite de A3 , crezi ca mai este nevoie sa ma uit la acest canal ? Oricum stirile imi parvin pe fluxurile de pe net.
Probabil au ajuns la concluzia ca au ce afla de la ei. :D Transmitele din partea mea,  multa sanatate ! :hi:

Aurel

Citat din: balasbebe din Septembrie 23, 2014, 06:42:35 AM
Citat din: Aurel din Septembrie 22, 2014, 09:31:35 PM
   Atunci de unde stii care e gandirea si tactica  celor de la antena 3?
Un actor bun si bine platit joaca orice rol.
Daca actorii buni sau rai, platiti bine sau prost,nu ar avea rolul lor in societate,nu ar mai exista teatrele.Din cate stiu sant foarte multe peste tot in lume.Eu am ce invata si din teatru.

Bătrânul


yulian

Citat din: Bătrânul din Septembrie 22, 2014, 06:10:03 PM
Pina azi am crezut ca nu va fii nici un candidat pe cine sa votez.  Se pare ca apare si o persoana demna de functia de presedinte a Romaniei !!!    TEODOR MELESCANU !!!

Iar un securist??? Frateeeee...nu mai dispar astia??? Un coleg mi-a prezis de acum o luna ca va candida/castiga Melescanu...evident ca nu i-am dat importanta...ieri m-a si tras de maneca...no...ce ti-am zis eu??

dredd

basescu il arunca in lupta pe melescanu si ca sa mai ia din voturile lui tariceanu, singurul care probabil l-ar baga la zdup si sa-l impiedice sa ajunga in turul 2.

DIVIDE ET IMPERA!

dan sebastian

si pe fatuca de udrea a trimis-o la inaintare sa ia din voturile lui ponta, ca e tanara. atunci ce urmareste ? cred ca toti vor turul 2. iar in turul 2 ponta e sigur, dar care e al 2 lea ? monica macovei daca va avea 2-3% trebuie sa faca chef. melescanu, la fel. deci ?????
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Alutus

Citat din: bismark din Septembrie 22, 2014, 01:05:06 PM
     Unchiul SAM a hotarit ca si-a trimis inaintasul sa-l consileze pe Ponta.Dumnezeu nu doarme si fiecare va plati pentru hotie, una din cele 10 porunci

.Bine ar fi ca toti care au furat aceasta tara sa dea inapoi cu virf si indesat,indiferent din ce partid fac parte, sa putem si noi trai mai bine.  Cu respect
Mai sa fie! Si-o fi pierdut mintile unchesul. La anii lui!?
Pai a inceput cu varfurile. A  Nastase, la inaintare si Voiculescu baiat de mingii.
Citat din: dan sebastian din Septembrie 23, 2014, 04:38:25 PM
si pe fatuca de udrea a trimis-o la inaintare sa ia din voturile lui ponta, ca e tanara. atunci ce urmareste ? cred ca toti vor turul 2. iar in turul 2 ponta e sigur, dar care e al 2 lea ? monica macovei daca va avea 2-3% trebuie sa faca chef. melescanu, la fel. deci ?????
Ponta este sigur al doilea. Primul este cel care nu se prea vede, dar in capul caruia, zilnic administratorii haznalelor TV, toarna hardaul cu laturi. Verstehen sie!?
Sa nu uiti Darie!

stefan1

  Romanii au talent! Dau niste comentarii de la un articol tot in legatura cu Turcescu:
________________

#45 Cristi 23.09.2014 21:49

Colonel fara sa faca armata, profesor fara...Dar de ce sa ma mir? Traiesc intr-o tara in care orice cocalar poate face "Medicina" la privata, ca sa se recomande "domnu' doctor" la petreceri, iar majoritatea taximetristilor tineri din Bucuresti sunt absolventi de "Drept" :)
_________________
40 gicacontra 23.09.2014 21:33

ce fetita naiva din episodul cu zane si alte dihanii ; fetito totul este controlat inclusiv presa asa ca nentu' Turcescu deconspirandu-se n-a facut decat sa confirme evidenta; ce democratie :)) n-a fost niciodata si nici nu va fi deoarece cei din varful piramidei nu vor cobora decat cand vor muri de acolo.
_________________

#38 Chiar daca ma luati cu duba, va zic io unde e buba! 23.09.2014 21:21

La Basexu este buba!
El trebuie luat cu duba! :)
__________________

#25 Robert Purcescu 23.09.2014 20:27

Turcescu nu mai este demult jurnalist..este doar actor!
__________________

#18 robert turcescu 23.09.2014 20:05

Onorata instanta, am fost un dobitoc! Poa` sa confirme si studentii mei care i-am avut eu un semestru intreg! Ca de fapt eu am ajuns profesor accidental. Am facut accident cu masina cu care caram rulmenti la turci si n-am mai avut masina asa ca m-am facut profesor. Bine ca mai aveam io o chitara pe-acasa dar se stie, cu o chitara nu poti sa te imbogatesti daca esti doar un lautar fara ureche muzicala.
________________

#17 lector, nu profesor 23.09.2014 20:03

doar si-aluat doctoratul inceput la cluj pe timpul guvernarii boc(daca l-a terminat)..titulatura de profesor nu si-o poate lua singur.nici caporalul nu e general chiar daca are in ranita sa, un baston de maresal acoperit!!
_______________

#13 ileana 23.09.2014 19:52

Turcescu era atat de nauc pentru ca a inteles ca a fost sacrificat in jocul murdar de cel caruia ani de zile i-a cantat ode.
Aveam o singura explicatie pentru atitudinea lui de pres in fata lui Basescu si anume dorinta de a i se ierta si, in cele din urma, a se uita acea prima emisiune cu Elena Udrea.
Atunci i s-a lipit ei de frunte eticheta de care nu avea cum sa mai scape de fiinta superficiala, flecara, nemintoasa, "presedinta Norvegiei".
Fraierul asta incruntat, care-i mitralia pe toti cu retorica lui de inchizitor sef, chiar a crezut ca asa ceva se poate ierta. De catre Basescu?!!
Elucubratiile lui misticoide sunt doar teatru ieftin. Lumea va cauta sa inteleaga turbulentele sufletesti ale celui care inca nu s-a dumirit cine este. Sa-l facem si pe Dumnezeu complice.
Impardonabil mi se pare faptul ca prin gestul sau a facut ca indoielole si banuielile sa ne bantuie iar mintea.
Un sarpe cu capul taiat se zvarcoleste pana la asfintitul soarelui. Era acum o saptamana o stire caraghioasa si dura in acest ziar despre un biet bucatar muscat de capul taiat si pus in tigaie al unui sarpe.
Asa il vad eu pe Basescu acum. Musca ce mai poate.
Dar nu poate tine soarele pe cer, nu poate opri asfintitul.
Si, la urma urmei, pe cine mai intereseaza "dezvaluirile" lui?
_________________
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)