Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

dodo79

Eu il stimez ptr ca a avut taria sa recunoasca(chiar daca mai tarziu). Altul s-ar fi sinucis pana acum.Credeti ca este singurul?

bismark

    Trebuia sa-l scoata cineva pe marinar din marea gafa pe care a facut-o si cine sa-l scoata? cel care ia pus celebra intrebare,, nu-i asa ca nu ati lovit copilul nici in fata cu pumnul si nici in plex,, ca doar il lovise cu palma si marinarul jura cu pumnul inchis pe biblie. Marinarul a spus-o cu acea ocazie ca cineva trebuie sa deschida proces sa se afle ofiterii acoperiti si uite cine ii executa ordinul.Unde isi spala marinarul rufele murdare la B1 oare de ce?. Se lasa Turcescu de televiziune,sa fim seriosi.Iar de cind EBA a propus si s-a introdus drogurile usoare sint destui drogati in tara asta, multi au murit.Cu respect cu cei cinstiti. :qp: ))/
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

D006

De Robert Turcescu se stie din 2012 ca a fost ofier sub acoperire , era doar o chestiune de timp pana sa recunoasca si el . Probabil in curand vom afla ca a fost coleg de serviciu cu VV Ponta.

mape 48-petru manea

sa inteleg ca Ponta este mai vinovat decat Turcescu ? MANIPULAREEEEE !  :qp:

D006

  La Ponta este mai complicat deoarece era si ofiter sub acoperire si procuror , conform legii e ilegal. In cazul lui Turcescu nu scrie ca daca esti sub acoperire nu poti fi si ziarist , chiar este indicat.

Alutus

Faptul ca Turcescu ar fi putut fi of sub acoperire, nu este senzational. Actiunea lui a fost la ordin. Infricosator este semnalul transmis : Suntem cu el! Cine il transmite, se stie. Se stie si  ca este departe, departe. Asistam la o inclinare categorica a  balantei. Fara scrupule, cinica si posibil, extrem de surprinzatoare. In favoarea cui?! Incalcite sunt caile unchiului.
Sa nu uiti Darie!

bismark

     Unchiul SAM a hotarit ca si-a trimis inaintasul sa-l consileze pe Ponta.Deci e hotarit basistii la brutarie.Cei cu bube dulci basiste,atentie cum se invirte roata.Dumnezeu nu doarme si fiecare va plati pentru hotie, una din cele 10 porunci.Bine ar fi ca toti care au furat aceasta tara sa dea inapoi cu virf si indesat,indiferent din ce partid fac parte, sa putem si noi trai mai bine.  Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pharaonu75

Citat din: bismark din Septembrie 22, 2014, 01:05:06 PM
     Unchiul SAM a hotarit ca si-a trimis inaintasul sa-l consileze pe Ponta... si fiecare va plati pentru hotie...

Da, s-a vazut... la Pungesti... la Rosia Montana... la comisariatul european...
Mai vrem!!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dan sebastian

si uitasi de rezervele din marea neagra ???
daca tot suntem mici si tip tara in curs de dezvoltare de ce avem tupeul sa ridicam macar problema cine serveste caror interese ? raspunsul il simtim toti. de aia se traieste din ce in ce mai bine, exact ca int tarile africane. macar au respectul sa testeze pe africani diferite virusuri biologice. la noi testeaza doar pe animale, gen boala limbii albastre la animale, pe pasari gripa aviara . noroc ca e vestul aproape si le e frica de transmiterea problemelor la ei.
am ajuns din tara producatoare in consumatoare. suntem buni doar pt turism si sa le trimitem copiii sclavi pt munca.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

D006

Citat din: bismark din Septembrie 22, 2014, 01:05:06 PM
     Unchiul SAM a hotarit ca si-a trimis inaintasul sa-l consileze pe Ponta.Deci e hotarit basistii la brutarie.Cei cu bube dulci basiste,atentie cum se invirte roata.Dumnezeu nu doarme si fiecare va plati pentru hotie, una din cele 10 porunci.Bine ar fi ca toti care au furat aceasta tara sa dea inapoi cu virf si indesat,indiferent din ce partid fac parte, sa putem si noi trai mai bine.  Cu respect

Ce-mi place gandirea a la antena 3 !!!!  =)) =)) =))  stiu ca unitatea ta centrala a suferit distrugeri ireparabile din cauza expunerii indelungate la radiatiile emise de antene dar eu cred ca americanul a fost trimis ca sa se asigure ca Ponta va pierde alegerile .
  Daca prin absurd Ponta ajunge presedinte fii sigur ca nici un " basist" nu va avea de suferit , dimpotrivă , unii vor ajunge departe !

Bătrânul

Pina azi am crezut ca nu va fii nici un candidat pe cine sa votez.  Se pare ca apare si o persoana demna de functia de presedinte a Romaniei !!!    TEODOR MELESCANU !!!

oroles

Citat din: Bătrânul din Septembrie 22, 2014, 06:10:03 PM
Pina azi am crezut ca nu va fii nici un candidat pe cine sa votez.  Se pare ca apare si o persoana demna de functia de presedinte a Romaniei !!!    TEODOR MELESCANU !!!
Nu are voie sa candideze, fiind inca, din cate stiu eu seful SIE (Serviciul de Informatii Externe). Conform normelor deontologic si a regulamentelor interne, precum si a legislatiei in vigoare nu are cum sa candideze. Oricum nu as ramane surprins sa candideze.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

D006


dredd

Citat din: dragos2006 din Septembrie 22, 2014, 05:53:40 PM

Ce-mi place gandirea a la antena 3 !!!!  =)) =)) =))  stiu ca unitatea ta centrala a suferit distrugeri ireparabile din cauza expunerii indelungate la radiatiile emise de antene ...

tu iei lumina de la b1 si citezi aici pagini de pe comisarul.ro ( http://www.comisarul.ro/politic/ne-ingroapa-de-vii/proasta-lu-ponta-mai-imprumuta-_189196.html ) , dar faci misto de cei care se uita la antene??

:qp:   :qp:  :qp:  :qp:  :qp:

D006

De principiu nu stau la TV , poate din acest motiv stau mai mult la calculator. Acum televizorul este pe AXN ( la CSI Miami ). Ma crezi ca toata vara am renuntat la a avea televizor in dormitor ?