Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

   Lui Vadim ii dam un azil de bolnavi mintal unde el va fi declarat presedinte pe viata.  :nebun: :nebun: :nebun:

emil.oltean

si-apoi sa-l vezi facind spume la gura in discursurile  de acolo.Ii dam in subordine pe toti parlamentarii din "90 incoace iar pe Iliescu il facem secretar cu propaganda pe azil.Si apoi sa vezi tu colt de rai!

silviubuciuman

Daca geoana ar fi iesit presedinte sorin ov vintu ar fu fost declarat erou national inppreuna cu cele 39 de merite [dosare penale] pe care le are la DNA..IN SUA politisti care si-au aruncat caschetele ar fi fost toti concediati sisa nu -ii uitam pe cei care l-au aparat pe comisarul  SORICI           u       ui

D006

  Sa va mai dau un exemplu de spalarea creierelor la antena 3 : DNA ancheteaza o deturnare de 100000 lei sau un miliard lei vechi dar pe burtiera de la antena3 apare un miliard de euro !!!!  :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:

D006

  Pe realitatea apare suma corect pe burtiera :

mirea-daniell

pe mine ma intereseaza ce a fcut fiecare...ochei, toti fura ca ase e jocul, doar nu dau navala degeaba in alegeri sa castige chiar de isi rup gatul ulterior. Dar pun si eu in balanta ce a realizat fiecare si mai mult decat ata ma uit la ce am patimit eu cel mai mult. Forfetarul a rupt economia nationala iar pdl era gata gat sa moara cu acest impozit de gat. Va trebui sa treaca cativa ani buni pentru a se reveni la ce era inainte de forfetar...deci sa ne revenim economic la ce era acum cativa ani. Daca o dati iar cu criza economica ma supar rau pe voi...  :nono: :nono: :nono:De ce doar la noi este asa de groaznic?  nu o sa va dau exemplul statelor occidentale ca ma rog aia sunt oricum cu 100 de ani inaintea noastra dar Polonia de ce nu a intrat fratilor in criza? Si inca ceva in legatura cu televiziunile...nu obliga nimeni pe nimeni sa se uite la un anumit tip de emisiune...exista nenumarate canale unde poti privi ce doresti

stefan1

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 26, 2011, 04:42:34 PM
  Sa va mai dau un exemplu de spalarea creierelor la antena 3 : DNA ancheteaza o deturnare de 100000 lei sau un miliard lei vechi dar pe burtiera de la antena3 apare un miliard de euro !!!!  :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:

      Dragose, ai ales un exemplu jenant in ideea de a apara PDL-ul.
Din ce am inteles eu, este vorba de o neregula de acum 5 ani, anchetata tocmai acum la interventia unui parlamentar PDL, care a amenintat pe episcop cu represalii, daca nu repune in functia bisericeasca pe un prieten al acestui parlamentar. Daca Antena 3 a dezinformat, a dezinformat in detrimentul lor, caci ei trebuiau sa arate tocmai ca organele statului se ocupa de lucruri marunte, executand comenzi politice, deci sa dea o suma cat mai mica, nu cat mai mare. Acest lucru se vede din ce a spus Realitatea. Adica o neregula de 25.000 euro facuta acum 5 ani nu cred ca ar trebui sa fie o prioritate a organelor anticoruptie, cand conducatorii actuali fac fraude de milioane euro, nederanjati.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

silviubuciuman

totusi si pina la urma ce subventii vor primi apicultori in anul apicol 2011 ? Ce au aprobat iubiti nostri guvernanti ,daca au aparut noutati in acest domeniu   cu multumiri

D006

  Anul acesta numai prin  PNA sunt peste 14 milioane de lei . Apoi sunt fondurile FEADR  unde se dau bani cu nemiluita  , e vorba ca la masura 112 sa dubleze plafonul si sa se ajunga la 50000 de euro pt. fiecare tanar fermier instalat in mediul rural.

flavius

Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

pharaonu75

Se pare ca aia era o vrajitoare impozitata de Boc! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

cel mai reusit banc din ultimi 6 ani :yes: :yes:

mirea-daniell

putem da un acatist ...ca sa se implineasca  =))  =)) =))

D006

  Ce ne pricepem noi romanii sa fim alde Gicacontra sau sa dorim raul altuia . Oare cand voi vedea oameni in strada cerand sa fie lasati sa munceasca ! La nici un miting nu am auzit sa se strige ca "dorim locuri de munca " ! Toti  vor doar mocangeala
  Nu pot decat sa dau acest clip :

Calin Catalin

     Politicienii nostri doresc sa schimbe legea electorala. Sper ca pe noile buletine de vot sa fie si o caseta cu : "Niciunul dintre cei de pe acest buletin de vot".
   
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/