Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Mereu va fi de muls pentru cei din politica mare doarece fiscul colecteaza permanent bani ! problema este tot la romanul de rand care a ajuns sa voteze cu cine da mai mult . La mine in zona s-a stabilit tariful : 200 de lei votul , liberalii vor sa faca o demonstratie de forta la alegerile locale si pun la bataie sume uriase de bani. In judetul meu liberalii la alegerile anterioare au vrut obligatoriu un post de senator si l-au obtinut carand geamantane de bani pe valea Buzaului.
  Astfel noi devenim o adunatura de asistati sociali , la vot primim bani , la stat acasa degeaba primim bani , pt. copii facuti la betie primim bani , etc.

emil.oltean

Si Romania merge mai departe.Pina cind?Orizontul acesta se apropie din ce in ce mai tare de noi.Ne taiem craca de sub picioare.O sa ajungem sa ramana in tara  doar asistatii sociali.O sa-si scoata ochii unii altora.Deja in mediul rural,puturosii au furat tot de la batrini,au ajuns sa-si fure saracia uni altora.Se vor da si la stupii nostrii cind vor prinde gustul mierii.

D006

  Romanii vor deveni minoritari in 50 de ani iar majoritatea va fi reprezentata de chinezi si tigani . Conducerea politica va fi preluata pe fata de evrei , iar noi bastinasii vom ajunge asa cum au ajuns indienii bastinasi in SUA.  :stop_the_war:

emil.oltean

Punct ochit punct lovit. DRAGOS= NOSTRADAMUS.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: flavius din Ianuarie 25, 2011, 09:03:12 AM
...sa moara capra vecinului...


am intarziat cu raspunsul...
  :bravo: eram sigur ca vii cu raspunsul asta demodat...

imi pare rau, dar nu esti de actualitate

acum nu mai e : sa moara capra vecinului, ... ci... sa moara vecinul , sa-i iau capra...

:hippo:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

flavius

in traducere libera, Florinelus, chestia asta nu inseamna cresterea avutiei nationale, ci doar scaderea ei...nici macar pastrarea la nivelele anterioare...daca eu imi cumpar astazi o capra, iar vecinul meu unelteste in asa fel incat eu sa dau ortu' popii si sa-mi ia capra, pana ajunge el sa-si atinga obiectivul, trece un anumit timp...care inseamna nimic altceva decat degradarea bunului ravnit, plus risipirea anumitor resurse (timpul si stresul pe care el il depune pentru a ma vedea pe mine la 2 m sub pamant...), deci pe aceeasi capra, care dupa un timp de... valoreaza mai putin se consuma mai multe resurse...asta-i adevarul economic...daca el ar munci sa-si cumpere macar un ied, tot ar iesi mai in castig...pe bune...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

Florin-braileanul (FlorinI)

daca.... vrea.... capra..., te ajuta el sa mori.... la urgenta
atunci statul plateste un salariu mai putin
are un om inavutit , deci multumit
se face ca nu vede modul de obtinere al caprei

vecinul vede ca nu e tras la raspundere si incepe sa ajute statul sa micsoreze platile salarilale, incat apare un tanar intreprinzator crescator de capre , ce da branza la export si aduce euro in  bugetul saracit de "guvernele anterioare"
tanarul caprar, este felicitat de presedinre si datorita spiritului inovator, esta numit ministru de finante

morala: nu-ti cumpara capra, daca ai un vecin ce se vrea ministru, ca nu se stie niciodata......  :lol: :lol: :lol:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gheco

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 25, 2011, 08:07:35 AM
Ca unii au ceva de impartit cu Basescu inteleg ! dar sa ajungi sa huidui cand se intoneaza Imnul National si se prezinta Drapelul national este un gest incalificabil care ma face sa cred ca nu mai suntem nici popor ci doar o adunatura de creiere spalate.
   Acum avem plasme pe pereti si gipane in curte dar huiduim pe Imnul National , acum 150 de ani dormeam in bordee si am fost in stare sa punem mana pe arme si sa trecem Dunarea pentru a ne castiga independenta .
  Cati mai cunosc acest mars :




Ce frumoasa este armata cand o privesti!
Cat de mult admiram eroii!
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

roi_ag

PSD si PNL se lupta sa-i dea jos pe astia ca cica dau contracte clientelei de partid .A-ti vazut
astazi cati parlamentari au contracte cu statul ???? incredintate direct  fara licitatie si din ce partide provin ?????? AAUUUUDDD???????  Si voi va dati in cap :redcard:

D006

   Culmea este ca motanul Felix trage cei mai multi bani din afacerile cu statul ...  :lol:

flavius

ba nu ne dam in niciun cap...doar ne vaitam ca nu avem alternativa, aia e...si nu e o situatie de invidiat...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

D006

  Asta este nenoracirea , nu avem alternativa deoarece toti smecherii din toate partidele sunt bara-bara . Hai sa fim seriosi , daca vine psd la putere credeti ca Nutzi Udrea va face foamea ???  =))
  Nu uitati ca Adrian Nastase cand a fost prim - ministru a dar Petromidia lui Patriciu si marmura lui Videanu .
  Umbrarescu a turnat asfalt sub toate guvernele ...

roi_ag

ROMANIA merge inainte , ei se lupta ptr. ciolan si cauta sa atraga cat mai multi sustinatori
ca de  ....vin alegerile. ^:)^        TAXATII ..... dar toti au fost la ciolan si va fost la fel.......si ia-ti injurat ca si pe astia :hi:

D006

  Eu propun desfiintarea alegerilor si infiintarea guvernarii prin rotatie : 2 ani PDL , 2 ani , PNL , 2 ani PSD . Astfel dispar certurile deoarece fiecare va sti ca la 4 ani le vine randul la cascaval. La UDMR fiecare partid le va da cate doua ministere si astfel le inchidem gura la unguri deoarece vor fi permanent la guvernare.  :stop_the_war:

emil.oltean

Si cu Vadim ce faci?pe el nu-l cooptezi ?Sau poate vrei sa-si rupa si mina dreapta!