Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

flavius

Baieti, nu stiu daca "cifrele" de la cantar sunt motive de mandrie...sincer...eu am avut vreo 2-3 pusee de "burtinita", in vreo cateva ocazii...prima a inceput prin anul I din facultate, pana s-au luat de mine niste colege, care mi-au spus ca am "inceput sa fac burtica"...mooooama, ce prost m-am simtit...impreuna cu un alt coleg, in aceeasi situatie, am reusit sa dam jos la greu, prin sala de forta, sauna si bazin, de ziceai ca suntem balerine...eu am scazut de la 74 kg la 66 in vreo 9 luni...eram silfida (la 180 cm inaltime...si 20 de anisori...deh, ale tineretii valuri...);

Apoi m-am insurat, pe la vreo 23 de ani...si am luat o nevasta posesoare de mamicutza cofetar, care, vazand ce pofta de dulciuri aveam, s-a pus pe treaba...numai cu cutitul incalzit pe aragaz mai puteai taia ciocolata de pe torturi, asa de groasa era...intr-un an am luat 8 kg...

Pana acum vreo 3 ani, am tot luat, usor-usor, cate un kg-doua, pana am ajuns la minunata cifra de 93 kg (!!!!)...si m-am speriat...asa ca mi-am schimbat, usor-usor, regimul de viata...astfel incat acum "jonglez" pe la 82-83-84 kg (in functie de ce s-a mancat in w/e respectiv...si cata bere a cerut...), si sper sa raman pe aici...ideal, pentru inaltimea/varsta mea, cica ar fi vreo 77-78 kg...da' ma consolez cu ideea ca nimic nu-i perfect pe lume...

In alta ordine de idei, antricoatele alea nu arata deloc rau...eu mi-s mare gurmand, si carnivor pe deasupra...cu o singura conditie: sa am (musai!!!) nitel vin langa...alb, rosu, roze, spumant, in functie de felul de mancare....cine stie, cunoaste...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

D006


pharaonu75

Nu ei sunt de vina, ci pamantul ca se invarte... si le fuge de sub picioare! :rotfl: :rotfl:
De fapt asta este dovada clara ca alcoolul mareste viteza de rotatie a planetei!  Pe alocuri! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Duminica la emisiunea "VIata Satului" l-am vazut pe domnu deputat Culita Tarata care a avut cateva replici fabuloase .
La intrebarea ,ce ne facem cu criza economica a raspuns astfel : " pana la criza economica suferim de o criza MORALA , uitati-va Duminica dimineata cati intra in carciuma si cati intra in biserica ... " 
  Pentru cine nu stie Culita tarata este cel mai mare fermier din Romania  si inregistreaza anula unele dintre cele mai mari recolte din Europa , anul acesta a dat lectii cu porumbul.

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 25, 2010, 09:10:04 PM
  Sunt un monarhist care a votat cu Basescu ! este ilegal ?
Poate o monarhie sa fie democratica?
Sau e o contradictie?

D006

  Monarhiile constitutionale sunt mult mai democratice decat democratiile tip prezidential.

D006

Si cum ai ajuns la aceasta concluzie?
Arabia Saudita parca e singura monarhie functionala.
Aia voteaza ceva?
Ce?

D006

 Iar te bagi unde nu te pricepi ! monarhiile sunt de doua feluri , constitutionale sau absolutiste . In Arabia Saudita avem cea de-a doua varianta iar in Spania spre exemplu prima varianta.

D006

Imi place ca te pricepi tu dar .....
In Spania este o monarhie simbolica unde regele are salariu mai mic decat mine si puterea lui este ZERO.
O monarhie ca sistem politic si organizational este atunci cand Monarhul are putere de decizie si nu e doar un papusoi.
Daca mi-ai da un exemplu in care POPULATIA ar fi ales REGELE atunci s-ar putea vb de democratie.

pharaonu75

Regele Cioaba?!?! A fost ales de tigani!! :rotfl:
E demoocratie?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Da, acolo poate ai un exemplu bun.

D006

  Treaba ramane cum am stabilit  :rotfl: motiunea cade si guvernul Boc ramane in functie pana la sfarsitul lunii februarie 2011.

stefan1

  De ce chiar la sfarsitul lui februarie? Ce se intampla atunci?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

1) trece anotimpul rece
2) e o noua sesiune parlamentara
3) se poate reveni la salariile dinainte
4) totul pica in carca lui Boc inclusiv inarna ce urmeaza iar cel ce vine va fi curat ca lacrima si va da vina pe guvernul Boc.
PS. Totul este sa reziste fizic si psihic Boc pana atunci  :nod: