Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

vulpea

bucovineanu,ca sa te citez,am sa-ti raspund pentru ultima oara si eu :am practicat meseria mea timp de peste 40 ani si asta la 'saiba' = santier . am fost chiar sef de statie de asfalt inca din anul II de stagiatura,cu derogare bineinteles(platit cu salariu de muncitor in cei 3 ani de stagiatura).am muncit din greu si tot timpul cu raspunderi enorme. si foarte multe altele.datorita acestui fapt nu accept si nu admit ca cineva neavizat (fara sa ma cunoasca personal) sa faca aprecieri defavorabile la adresa mea ,cum de fapt faci si tu acum chiar daca este ultimul tau raspuns.NICIODATA N-AM ACCEPTAT SA FAC COMPROMISURI, NICI PENTRU CINEVA SI NICI CHIAR PENTRU MINE PERSONAL. PS.constat,cu neplacere si chiar cu surprindere,ca n-ai prea inteles ce ti-am scris,dar asta este numai problema ta personala !

tinumaftei

Citat din: D006 din Ianuarie 30, 2018, 06:36:35 PM
Hai sa vedem realitatea ! La ora actuala Romania este condusa de un guru pe nume Dragnea care are 3,2 milioane de adepti . El poate face orice in tara asta ca adeptii lui tot in genunchi vor sta in fata lui. Poate sa schimbe toate legile justitiei , poate taia toate investitiile , poate taia toate drumurile dintre regat si Ardeal ca cei 3,2 milioane tot pe el il vor vota.
  La ora actuala in Romania exista 3,2 milioane de creiere spalate care indiferent de situatie tot cu Dragnea vor vota.
  Ce politica , ce filosofie , ce democratie , Dragnea la putere ! El este acum Dumnezeul romanilor !

Democrația este sistemul politic care se bazează pe creierele spălate, fata de comunism care se baza pe brațul înarmat al partidului-SEcuritatea.
Din nefericire, politica românească nu are decât o opțiune: PSD. Cu versiunile de limba maghiara (UDMR) și germana. Alte partide nu par sa mai existe! Cred ca nici nu ar participa la alegeri PSD, actuala opoziție nu ar câștiga alegerile!!

D006

Atunci singura solutie este disolutia Romaniei . Ardealul devine Marele Principat Transilvan , Moldova se uneste cu Basarabia refacand Moldova lui Stefan . Dobrogea trece la Bulgaria iar Muntenia se uneste cu Oltenia si rezulta no mans land.

bismark

    Manipulari securistoide, # rezist fosta securitate sau puiutii ei si nomenlatura comunista nu au decit vise dupa ce au avut si ce au pierdut si pierd in continuare.Cine a furat sa i se confiste tot ce au furat.Uitati-va la mariner ce mare luptator al dreptatii este acum, si mai minte si pe moldoveni ca ii va uni cu tara.Dar mult nu va dura si cind totul va iesi la iveala precum portocalele de la DNA.Astept marea prabusire a securistilor vinzatori de tara si nomenclatura comunista sa-si dea arama pe fata.Si despre politicienii care au furat sa le vina si lor rindul cind in justitie vor ramine procurori cu probe si judecatori fara pete care sa judece pe drept.Si ca sa fie clar pentru toata lumea cine este cu haosul ori sint dalmatieni ori cauta pe internet numai manipularile, care le convin.Dupa mine este primul pas spre normalitate dar pina se va face curatenie este cale lunga, inca pe cit a trecut, ca cine are ciolanul nu-i va da drumul prea repede.Diabia dupa ce vor trece citiva ani in care marea majoritate a populatiei se va convinge de cine le vrea binele.Cu respect, terminat # rezist ^:)^ :bzz: %%-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Kov iulian

Citat din: bismark din Ianuarie 31, 2018, 01:42:46 PM
Manipulari securistoide, # rezist fosta securitate sau puiutii ei si nomenlatura comunista nu au decit vise dupa ce au avut si ce au pierdut si pierd in continuare.Cine a furat sa i se confiste tot ce au furat. Uitati-va la mariner ce mare luptator al dreptatii este acum, si mai minte si pe moldoveni ca ii va uni cu tara.Dar mult nu va dura si cind totul va iesi la iveala precum portocalele de la DNA. Astept marea prabusire a securistilor vinzatori de tara si nomenclatura comunista sa-si dea arama pe fata.Si despre politicienii care au furat sa le vina si lor rindul cind in justitie vor ramine procurori cu probe si judecatori fara pete care sa judece pe drept.Si ca sa fie clar pentru toata lumea cine este cu haosul ori sint dalmatieni ori cauta pe internet numai manipularile, care le convin. Dupa mine este primul pas spre normalitate dar pina se va face curatenie este cale lunga, inca pe cit a trecut, ca cine are ciolanul nu-i va da drumul prea repede. Diabia dupa ce vor trece citiva ani in care marea majoritate a populatiei se va convinge de cine le vrea binele.Cu respect, terminat # rezist ^:)^ :bzz: %%-

Nici unul din partidele sau politicienii ce s-au perindat pe la putere nu au vrut binele populatiei cine spune altfel minte.
Diferenta intre simpatizanti PSD si cei ce au votat cu alti e ca primii au fost si vor fi simple instrumente de vot pe gratis sau contra ajutoare sociale, sticle de ulei etc.

Simpatizanti PSD fiind simple instrumente de vot nu pot intelege  ca cei ce au votat cu alti nu au nici un stres daca cei votati ajung la bulau dupa ce le-au expirat mandatul. Noi ne folosim de ei ca de cu.ve dupa ce ne-am facut treaba cu ei nu ne pasa ce patesc.

Uitati-va cum e agita uneltele PSD cand "Dumnezei" lor patesc belele si uitati-va la ceilalti cum ii dor fix in ... daca ceilalti au probleme.

Asta nu inteleg uneltele PSD-ului ca majoritatii romanilor le este scarba de politicieni si de jocul lor, unii nu mai voteaza iar alti se bucura ca se agita cuibul de viespi si se dau in gat unii pe alti.

bismark

   Cum ai ajuns la aceasta conluzie?, in toata lumea cel putin asa se vede din toate mediile de informatii, acolo unde o guvernare aduce ceva in buzunarul cetateanului mai este votat,ceilalti nu (vezi PDL-PNL) de aceea a fost un vot masiv pentru PSD si ALDE si nu mai umbla nimeni ca pe vremuri cu punga, cel putin pe la mine.Poporul nu este chiar asa de prost cum cred securistii si nomenclaturistii sau cateii lor.Si asta o vom vedea si la viitoarele alegeri.Cel putin dupa cum se vede puroiul a inceput iesi la suprafata(vezi excluderea procurorului Portocala ).Si cu asta inchei nu mai raspund la provocari.Cu respect  ^:)^ :bzz: %%-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Kov iulian

Citat din: bismark din Ianuarie 31, 2018, 05:16:55 PM
Cum ai ajuns la aceasta conluzie?, in toata lumea cel putin asa se vede din toate mediile de informatii, acolo unde o guvernare aduce ceva in buzunarul cetateanului mai este votat, ceilalti nu (vezi PDL-PNL) de aceea a fost un vot masiv pentru PSD si ALDE si nu mai umbla nimeni ca pe vremuri cu punga, cel putin pe la mine.

Aduce azi in buzunarul cetateanului o suma si fiind recunoscatori o impartim si cu ei, mancam bine ne distram si maine murim de foame, ajungem boschetari si cersim.

Fara stirea voastra copii vand ceva de prin casa si obtin 400 de lei.
Ce faceti cu cei 400 de lei?
Ii risipiti pe toti azi, cumparatii dulciuri la copii de toti banii sau cumparati un stup ?

La  toamna din acel stup scoateti 20 de kg de miere, o vindeti cu 20 de lei kg si ramaneti cu 400 de lei si cu stupul apoi in fiecare an scoateti de la acel stup 400 de lei. ( exagerez dar sper ca vedeti idea)

Partea proasta e ca pentru acel stup trebuie sa munciti.

Nu e asa ca ar fi mai bine sa va aduca copii bani nu conteaza de unde(vanzand tot de prin casa) mancam si ne distram si maine vedem ce o fi, ne ajuta Dumnezeu.

Citat din: bismark din Ianuarie 31, 2018, 05:16:55 PM
Poporul nu este chiar asa de prost cum cred securistii si nomenclaturistii sau cateii lor.
Si asta o vom vedea si la viitoarele alegeri.

Pana vom vedea nu stiu ce la urmatoarele alegeri vedem de pe acum.

Niste oameni si-au riscat averile si viitorul sa creeze locuri de munca sa va "plateasca" pensie. ( Nu statul va da pensie ci oamenii si firmele ce muncesc)
S-au imprumutat in banci cu zeci de mii de euro sperand ca Guvernul o sa le deconteze cheltuielile prin acel program start-up nation.
(Nu au primit pomana taindu-se de la pensia Dvs, in timp prin impozite bani se returneaza, alti oameni au o paine pe masa etc)

S-au selectat 19 mii de persoane(afaceri)  baietii au si inceput demersurile s-au imprumutat au luat utilaje etc dar ce sa vezi statul are bani doar pentru  8.600 de afaceri restul de 10 400 au ramas de caruta datornici la banci platind dobanda luna de luna.

https://start-up.ro/nu-sunt-bani-pentru-finantarea-proiectelor-de-la-start-up-nation/

https://www.agerpres.ro/economie/2017/09/04/jianu-cnipmmr-in-acest-moment-guvernul-nu-are-bani-pentru-proiectele-din-programul-start-up-nation-14-04-09

kostas

Dupa tot  jaful care  a  avut  loc  in  tara  asta si  care in  mare parte  a  fost intretinut  de  PSD,ma intreb  ce  o fi  in  mintea  oamenilor  care vad  mantuirea   neamului romanesc tot prin PSD.Cred ca  sufra de....  masochism  :qp:
este o  greseala  sa  crezi, ... ca  nu  exista  greseli.

D006

Nu mai suport ca banii munciti de mine sa ajunga in buzunarele asistatilor social si in buzunarul pensionarilor prin pensii pe care nu le merita.

Kov iulian

#4929
Citat din: bismark din Ianuarie 31, 2018, 01:42:46 PM
    Manipulari securistoide, # rezist fosta securitate sau puiutii ei si nomenlatura comunista nu au decit vise dupa ce au avut si ce au pierdut si pierd in continuare.Cine a furat sa i se confiste tot ce au furat.Uitati-va la mariner ce
Frontul salvarii nationale exista cu 6 luni inainte de lovitura de stat din 89.
S-au dat singuri de gol atunci cand se certau cum sa numeasca "noul" partid.
Baieti astia au complotat asa timp de 6 luni si securitatea nu stia de ei?

http://youtu.be/TVKuhwlz_ko

http://youtu.be/81M524pE3fM

vulpea

au complotat nestingheriti pentru ca aveau 'avizul' dela Gorbi & America 'democratica ' & Europa 'sfatoasa' !

Kov iulian

Citat din: vulpea din Februarie 03, 2018, 09:02:13 PM
au complotat nestingheriti pentru ca aveau 'avizul' dela Gorbi & America 'democratica ' & Europa 'sfatoasa' !

Sau pt ca ei si cu securitatea = love.

Iar acum vor love iar cu Rusia pe cand ceilalti vor love cu UE.


vulpea

care m.UE 'tinere' ? tu ai ideie de guvernul colaborationist dela Vichy(o fi corect ?)?guvern rusinos si contra caruia a luptat,pana la eliberarea Frantei, Generalul De Gaulle (colaborationist guvern francez cu nemtii , in WW 2 ). sa fi uitat francezii de mandria nationala mai ales fata de nemtii care i-au ridiculizat cel mai mult in toata istoria lor ? m.UE e o asociere total artificiala,care a inceput deja sa se destrame odata cu BREXIT. mai citeste si istoria sa vezi cate love au avut/facut si case 'mai mari',ca cum Anglia,SUA in WW2 si mai nou Germania,Franta post WW2.

Kov iulian

Ia uite Domnle cum statul paralel se leaga de PSD-isti cinstiti.

Citat,,Sunt șocat. Nici nu știu ce să zic. Noi știm foarte bine și de la Darius, și de la avocați în speța asta în care este judecat nu putea să se ajungă la o asemenea decizie. Sub nicio formă. Am senzația tot mai acută că suntem vânați într-o manieră incalificabilă", a fost prima reacție a lui Ștefănescu
https://www.stiripesurse.ro/prima-reac-ie-din-psd-dupa-ce-darius-valcov-a-fost-condamnat-la-ani-grei-de-inchisoare-sunt-ocat_1247586.html

Hopa dar ce avem noi aici un Basist?
Cum Domnle acum Basisti e buni, e cu noi si sunt atacati de statul paralel?

bucovineanu

#4934
Iata ce spuneau liderii psd in frunte cu Dragnea despre transferul contributiilor de la angajator la angajat in 2016. Ca sa vedeti de cata ipocrizie si fariseism poate da dovada psd.
http://www.ziare.com/impozit/contributii/ce-spuneau-dragnea-si-liderii-psd-in-2016-de-transferul-contributiilor-masura-anti-nationala-anihilare-tradare-1501405
Manipularea a ajuns la cote foarte inalte, aproape de pefectiune.