Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Aceasta muzica este culmea ipocriziei !!!!!!!!! Socaciu a fost rasplatit pentru cantarile lui cu un post de senator  psd...  macar asta canta si-l injura pe Base pe bani

orbanstefan64

culmea ii alta, piesa o fost compusa cu mult inainte ca , socaciu sa ajunga unde ii acum  :nod: :nod: :nod:
si pina la urma banu ii ban ......pt unii


       

Alutus

#1217
Citat din: dragos2006 din August 21, 2011, 07:36:10 PMacesti politicieni puberi
Au mai fost cativa  puberi in istorie care au schimbat lumea in bine. Se numeau: Mahatma Gandi, Dalai Lama (12 ani la timpul respectiv) si unul de pe la noi care se numeste Mihai si care nu a ezitat sa infrunte un colos militar in august 44, nici cand a trebuit sa spuna NU prietenilor de la soare rasare care spuneau NIET. Oare barbatia in ce se masoara: aburi de whisky, voci dogite de mahorca, trivialitati, si hahaieli aruncate la tot pasul!? Curios Ideal! Se pare ca poporul si l-a implinit
Sa nu uiti Darie!

D006

   Azi sunt fericit si in consecinta voi bea un spritz !!!  : sampanie:  USL a luat bataie ca magarul in panta la alegerile de ieri . Voturile insumate sunt cu mult mai multe la PDL decat la USL !!! si rablagitii de poanta si crin cred inca ca vor lua 51% la alegeri....  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Alutus

Felicitari! Pofta buna, dar atentie: asocierea spritului cu carnatii de Plescoi creaza dependenta si este daunatoare sanatatii.
Sa nu uiti Darie!

marius_vfp

DA DA , daunatoare sanatatii  :nudie:  dar nu lui ci vecinului =)) =)) =)) =)) =))
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Calin Catalin

Aseara am vazut un film si m-a incantat o replica:
"Politicienii sunt ca scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive"
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

pharaonu75

 =)) =)) Si unii si altii se umplu de ... =)) =))
Frumoasa replica! =D> =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Citat din: dragos2006 din August 21, 2011, 09:14:00 PM
  Aceasta muzica este culmea ipocriziei !!!!!!!!! Socaciu a fost rasplatit pentru cantarile lui cu un post de senator  psd...  macar asta canta si-l injura pe Base pe bani
Totusi familia lui mentine political  correctness deoarece  sotia lui pe nume Marina Almasan ii pupa in dos pe ceilalti. Eiusdem farinae.
Sa nu uiti Darie!

D006

  Noi ne vaitam aici de Romanica noastra unde daca nu curge , pica ! Ieri la TV am vazut o stire de mi s-a zburlit parul pe picioare : pentru prima oara in istoria planetei guvernul american a raportat ca un luna august un USA nu s-a creat NICI UN LOC DE MUNCA !!!!  daca motorul planetei a avut o luna asa neagra va dati seama ce urmeaza....
  In urma  cu 3 ani cineva spunea ca va urma "un foc mare" dar norocul nostru va fi ca romanii vor fi la usa cuptorului si nu in cuptor !  In maxim un an ,doi cine va avea o bucata de pamant , un acoperis deasupra capului si un izvor de apa va fi cel mai bogat om din lume.

Kov iulian

Oare asa sa fie ? poate ca va fi bogat dar va fi stresat si mereu in pericol . Se vor gasi uni sa il fure sa ii dea in cap si sa ii ia ce are .

D006

  Logic care este pasul urmator ?

marius_vfp

salut , logic daca asi urma sfatul unui neamt care-mi zicea sa muncesc pentru mine nu pentru stat sau la altul sai faci pu..a mare, daca nu te realizezi pana la 45 de ani apoi e mai greu .
spor la treaba .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

D006

  Si eu la o gandire superficciala sunt de acord cu neamtul dar daca toti am munci numai pentru noi statul s-ar desfiinta iar tu care ai muncit doar pentru tine vei ajunge intr-o zi cand vei avea ce manca , ce bea , ce regula . Si in viata ta frumoasa intr-o buna zi de vara va veni un smecher inarmat pana in dinti care tie iti va lua gatul , pe nevasta ti-o va lua la pu...a iar pe copil ti-l va lua in scalvie .
  Care varianta este mai buna ? cea in care dam din munca noastra  la altii si vom dormi linistiti pe perna noastra sau cand vom pastra totul pentru noi dar nu stii daca maine nu vei fi atacat .... !?

  A , ca putem discuta despre neoliberalism este alta mancare de peste !

PS. eu pe nemti nu i-as da de exemplu atat timp cat au omorat milioane de oameni doar pentru vina de a se fi nascut .

orbanstefan64

Citat din: dragos2006 din Septembrie 04, 2011, 01:05:18 PM
  Si eu la o gandire superficciala sunt de acord cu neamtul dar daca toti am munci numai pentru noi statul s-ar desfiinta iar tu care ai muncit doar pentru tine vei ajunge intr-o zi cand vei avea ce manca , ce bea , ce regula . Si in viata ta frumoasa intr-o buna zi de vara va veni un smecher inarmat pana in dinti care tie iti va lua gatul , pe nevasta ti-o va lua la pu...a iar pe copil ti-l va lua in scalvie .
  Care varianta este mai buna ? cea in care dam din munca noastra  la altii si vom dormi linistiti pe perna noastra sau cand vom pastra totul pentru noi dar nu stii daca maine nu vei fi atacat .... !?

  A , ca putem discuta despre neoliberalism este alta mancare de peste !

PS. eu pe nemti nu i-as da de exemplu atat timp cat au omorat milioane de oameni doar pentru vina de a se fi nascut .
trist dar foarte adevarat   :nod: :nod: :nod: