Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Ceausescu ramane in istorie cu zeci de mii de blocuri, zeci/sute de hidrocentrale si termocentrale, baraje, metrou, mii de km de cai ferate si sosele, o autostrada, canalul Dunare-Marea Neagra, Portile de Fier, o organizare administrativ-teritoriala eficienta, mii de fabrici si uzine, datorie externa zero, intr-un cuvant DEZVOLTAREA Romaniei!
Au fost si multe parti negative, insa cam aceleasi sunt si acum!

Dar daca punem in balanta realizarile din cei 25 de ani de comunism ai lui Ceausescu si cei 22 de ani de democratie Iliescu-Constantinescu-Basescu, astia care sunt in viata pierd fara drept de apel in fata defunctului!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

apivasmob

Mai rezista-ti inca un an jumatate si poate nu mai vedem portocaliu in tara. DOAMNE AJUTA-NE!
Sanatate tuturor apicultorilor

Kov iulian

#1112
Mai sus nu m-am referit doar la guvernul Boc , sau doar la "regimul Basescu " si la toti care au fost la putere in cei 20 de ani . M-am lamurit si cu PSD-ul si cu PNL-ul  toti sunt o apa si un pamint , de acea nu voi mai vota cu aceste partide ani de zile de acum incolo , si ca sa nu  se zica ca nu imi fac datoria civica de a vota , voi vota cu un partid mic si verde ,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ( ma grabeam si am facut o gramada de greseli de ortografie   , acum pe seara am observat si am corectat   :rotfl: :rotfl:)

pharaonu75

Citat din: apivasmob din Iunie 24, 2011, 07:31:52 PM
Mai rezista-ti inca un an jumatate si poate nu mai vedem portocaliu in tara. DOAMNE AJUTA-NE!

Crezi ca vor fi atat de prosti incat sa lase puterea din mana?
Vom fi uimiti de cum vor decurge lucrurile in campania electorala si la votare!
Stiti vorba aceea cu MASINA DE FURAT VOTURI! Sa nu uitam ca se introduce si votul prin corespondenta! sa vedeti aici furaciuni!
Lupta pentru ciolan cred ca a atins intensitatea maxima! Se va calca pe "cadavre", doar pentru a nu pierde puterea!
Intr-o tara in care legea nu mai inseamna nimic, in care se face orice prin asumarea raspunderii guvernamentale, in care cei care au fost trimisi de popor in Parlament stau cuminti in banci in loc sa voteze, in care astazi dai o declaratie publica iar maine dai alta diametral opusa, nu trebuie sa ne mai mire nimic!
Eu ma intreb cat va mai dura pana cand din Constitutie va disparea paragraful care prevede maximum doua mandate la presedintie!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

o sa fie destui care o se ingramadeasca la vot , sa voteze ori cu Base ori cu odioasa coalitie
, o sa ne bage astia mesaje subliminale pe tv si o sa ne zapaceasca creieri ( ca astia in staful de campanie au tot felul de psihologi si parapsihologi care sunt platiti cu zeci si sute de mii de euro sa ne pacaleasca pe noi sa votam iar si iar  ) ,  si iar o sa ne invrajbeasca uni impotriva altora . Parca prevad peste 2-3 ani , dupa vot , coalitia de stinga va conduce tara , si o sa ne vorbeasca pe Antene cum ca ei vor sa fie bine si se  straduiesc sa scoata tara din crize ,  dar Basescu a facut prea mult rau si lor le e foarte greu sa rezolve lucrurile . O se mai bage pe Antene si pe alte canale , citeva divorturi , gen Pepe si Zavoranca , sau iri si cu Moni si iar ne-au pacalit . Ce ar fi daca noi ,le-am da o plama politicienilor si nu ne-am mai prezenta la vot ? toti , toata tara

mape 48-petru manea

gresit gandsti
furtur de voturi va avea valoarea MAI MARE

mape 48-petru manea

SCUZE A FOST ZIUA UNUI NEPOT SI NU SUNT PREA COERENT

Kov iulian

#1117
Neprezentare la vot , masiva , facute liste cu cei care nu au votat , si sa daca reiese din liste cei care au votat si cei care nu au votat  5 plus 5 egal 20 ,clar e furt , apoi sa se faca proteste , greve  si nesupunere civica , neplata taxelor , daca nu valoram nimic in ochi lor , sa se descurce singuri acolo la Bucuresti fara noi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ( pt mape 48, sterge ultimul mesaj , si modifica penultimul mesaj , e foarte simplu ( de la " modifica ") si inca o poti face , nu a trecut mult timp de cind ai scris , o sa se supere administratori )

mape 48-petru manea

partidul care a castigat alegerirle a verificat si corectitudinea alegerile ai auzit de sanctiuni ?

D006

   Vad si pe aici unii care plang de mila pensionarilor , mi se rupe ...inima . Acei pensionari au fost platiti pentru munca depusa in viata activa , ghinionul lor a fost ca au contribuit intr-un sistem si beneficiaza in altul . Cred ca si noi cei activi acum trebuie sa luam exemplu si sa punem ceva deoparte pentru batranete , daca mai ajungem acolo.
   In zilele noastre voturile nu se mai fura ci se cumpara . la mine in "sat" a fost licitatie la usl pentru candidatul la primarie , a castigat functia cel care plateste 300 lei pe fiecare vot si aici vorbim de 10000 de voturi. Avem conducatorii pe care ii meritam !

  Si revenind la problema dintre Basescu si Rege , sunt doua aspecte :
  1) Base nu-l suporta pe rege , doar a botezat pe fiul bastardului !
  2) Abdicarea a fost un act de tradare deoarece altfel era intelegerea dar Mihai iesea in pierdere. Planul initial era ca regele cand a mers la nunta Elisabetei II in Marea Britanie sa ramana acolo si sa nu se mai intoarca in Romania astfel devnind rege al tarii din exil.problema era ca la aceasta afacere pierdea cam mult . Omul s-a bazat pe faptul ca este decorat de rusi cu cea mai inalta distinctie a comunismului -ordinul victoria - plus ca este si merovingian si astfel s-a intors in tara pentru a-si negocia abdicarea . Acum intervine manipularea comunista care spune ca Mihai a plecat cu un tren plin cu valori , Nimic mai fals ! cu tablourile a plecat tatal sau Carol II . In spatele usilor inchise se vehiculeaza suma de 500.000 dolari aur platiti de rusi lui Mihai pentru a semna actul de abdicare . Se stie ca dupa abdicare regele a plecat in concediu la New York unde a facut shoping in cele mai scumpe magazine din lume la acea ora.

bucovineanu

Dragos, degeaba incerci sa-l aperi pe Basescu, pentru ca lumea s-a convins de ce e in stare.
Sunt de acord ca e bine sa strangem ceva bani albi pentru zile negre. Dar de unde sa puna deoparte cei care castiga 500 de lei pe luna si au  familii de intretinut?
Politicenii nostri au grija ca votantii sa se zbata in mizerie si nestiinta pentru a le putea cumpara mai usor voturile. Invatamantul a ajuns la un nivel atat de scazut, cum nu credeam ca este posibil. Daca in anii din urma aveam analfabeti care terminasera liceul, azi avem analfabeti cu diplome universitare.

orbanstefan64

o tara atit de frumoasa, bine situata geografic ,dar ce folos? invatamint cultura , sanatate  samd toate  is la pamant.  bravo celor care au deosebita grija pt toate acestea!!!! :redcard: :redcard:

orbanstefan64

de aia ti ai prescurtat numele ca sa nu fi acelasi singe si neam cu mine si cu  ei  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Kov iulian

#1123
Aha  :rotfl: :rotfl: :rotfl:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          ( e doar un id numele cu care sunt aici , istoria lui a inceput acum 2 ani si ceva cind am dorit sa imi fac un id de mess , cu numele meu dar fiindca am vrut ca id-ul sa fie mai interesant Am schimbat prima initiala C cu K , Dar nu mi-am putut face acel id deoarece numele era deja luat , asa ca am luat una din variantele pe care mi-le-a oferit yahoo , apoi citind si aflind multe lucruri despre capcanele si pericolele internetului am inceput sa utilizez acel id pt a fi mai linistit atunci cind navighez pe net sau cind ma loghez pe diverse situri , apoi scriind si stind mult pe acest forum si apropiindu-ma sufleteste de voi cei de aici, m-am simtit ca si cum as purta o masca fata de voi,asa ca am decis sa las garda mai jos  , si sa fac id-ul sa se apropie mai mult de numele meu real )                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

pharaonu75

Numele sau real nu este Kovaci, asa cum era afisat initial pe numele de user!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube