SINDICATUL APICULTORILOR DIN ROMANIA

Creat de pharaonu75, Ianuarie 05, 2017, 08:25:59 PM

« precedentul - următorul »

viorel55

 Eu iti dau posibilitatea sa faci dovada ca esti firma serioasa,ca sa vada lumea ca nu minti (cum s-a mai intamplat) iar dumneata....

kiloz

Felicitari pentru marele succes din Oradea!  ^:)^
Sa fii drept si scrie adevarul.

romikele

Citat din: viorel55 din Februarie 23, 2017, 08:30:16 AM
Eu iti dau posibilitatea sa faci dovada ca esti firma serioasa,ca sa vada lumea ca nu minti (cum s-a mai intamplat) iar dumneata....
Cu mare parere de rau, eu n-am mintit cu absolut nimic, am prezentat si prezint informatia momentului.... daca datele se schimba in timp, nu e vina mea.

romikele

Citat din: kiloz din Februarie 23, 2017, 08:55:40 AM
Felicitari pentru marele succes din Oradea!  ^:)^
Nu inteleg ce a fost extraordinar la Oradea, n-am fost prezent.... dar daca e vorba de infiintarea filialei, e adevarat ca a fost un succes, in masura in care au venit aproape oameni si apicultori deosebiti.
Ce nu inteleg unii, sau se prefac doar, Sindicatul nu incearca sa racoleze sau sa dezbine, ci sa uneasca....

Cristel

Cine e patronatul daca dvs faceti sindicatul? Cu cine se duc "negocierile" sindicale?
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

romikele

CitatSindicatele sunt persoane juridice independente, fara scop patrimonial, constituite in scopul apararii drepturilor prevazute de legislatia nationala, pactele, tratatele si  conventiile internationale la care Romania este parte precum si in contractele colective de munca ale membrilor sai. Pentru infiintarea unui sindicat este necesar un numar de cel putin 15 persoane din aceeasi ramura sau profesiune, chiar daca isi desfasoara activitatea la angajatori diferiti, o persoana putad face parte dintr-o singura organizatie sindicala.

... mai multe

kiloz

Patronul este ministerul agriculturii.Iar negocerile se fac cu toti comerciantii si cu reprezentantii delegat al madr.
Cine poate sa dee bani daca nu ei.
Sa fii drept si scrie adevarul.

viorel55

Citat din: romikele din Februarie 26, 2017, 02:56:33 AM
CitatSindicatele sunt persoane juridice independente, fara scop patrimonial, constituite in scopul apararii drepturilor prevazute de legislatia nationala, pactele, tratatele si  conventiile internationale la care Romania este parte precum si in contractele colective de munca ale membrilor sai. Pentru infiintarea unui sindicat este necesar un numar de cel putin 15 persoane din aceeasi ramura sau profesiune, chiar daca isi desfasoara activitatea la angajatori diferiti, o persoana putad face parte dintr-o singura organizatie sindicala.

... mai multe


Ar trebui sa specificati si articolul si legea unde  apare aliniatul invocat de d-v.,altfel...
Eu nu am gasit   definitia  invocata mai sus,in Legea 62/2011 privind dialogul social am gasit la art 1 urmatoarea definitie:
w) sindicat - formă de organizare voluntară a angajaților, în scopul apărării drepturilor și promovării intereselor lor profesionale, economice și sociale în relația cu angajatorul.

mitiy_bot

Citat din: romikele din Februarie 23, 2017, 10:25:07 AM
Citat din: kiloz din Februarie 23, 2017, 08:55:40 AM
Felicitari pentru marele succes din Oradea!  ^:)^
Nu inteleg ce a fost extraordinar la Oradea, n-am fost prezent.... dar daca e vorba de infiintarea filialei, e adevarat ca a fost un succes, in masura in care au venit aproape oameni si apicultori deosebiti.
Ce nu inteleg unii, sau se prefac doar, Sindicatul nu incearca sa racoleze sau sa dezbine, ci
  Nu ma mir degeaba!, pentru unii da !  Sa se vada presedinte de filiala ? Deosebiti???? ?????????   ?????Da ,in ce sens ????" .Ce " succesuri " se intrevad ?, SAR nu racoleaza ????  Uneste cele 3    ?????????? sau dezbina si .... !!!!!.



romikele

Răspunsul MADR la memoriile SAR transmise prin intermediul Federației Agrostar:

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

undragutz

Citat din: romikele din Februarie 28, 2017, 07:04:24 PM
Răspunsul MADR la memoriile SAR transmise prin intermediul Federației Agrostar:

Exact ca in bancul cu Gigel si bunicul .
Gigel, tinar si hotarit sindicalist.  :bzz:
Bunicul, om trecut prin multe. :wink2:

Bunicul:-De unde vii Gigel ?
Gigel:-De la sindicat bunicule, am inceput lupta sindicala !  :bzz:
Bunicul:-Gigel, ia vino aici, pe genunchiul lui bunicu si povesteste si mie ce a-ti realizat pina acum .
Gigel: As sta bunicule dar ma doare funduletul !

=))

romikele

În timp ce voi bateți măciuca-n cap de plictiseală, alții lasă familiile și pleacă pe cheltuiala lor să reprezinte niște tâmpiți, care știu doar să facă mișto.
Ia veniți voi mâine la MADR să vedeți cu ochii voștri cum se poartă discuțiile !!!  :rusine:

un Finut

Nasule nu e vorba de Gigel e vorba de Danut sindicalistul!  =))

un Finut

Citat din: un Finut din Februarie 28, 2017, 08:12:33 PM
Citat din: romikele din Februarie 28, 2017, 07:45:35 PM
În timp ce voi bateți măciuca-n cap de plictiseală, alții lasă familiile și pleacă pe cheltuiala lor să reprezinte niște tâmpiți, care știu doar să facă mișto.
Ia veniți voi mâine la MADR să vedeți cu ochii voștri cum se poartă discuțiile !!!  :rusine:
Pai pe cine reprezentați, ca deocamdată sunteți numai lideri, membri ioc?Sau s-a terminat apa, aerul și fraierul?  :rotfl: