SINDICATUL APICULTORILOR DIN ROMANIA

Creat de pharaonu75, Ianuarie 05, 2017, 08:25:59 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Sindicatul nu va reusi atat timp cat apar tot felul de "gică contra", care nu au nicio treaba cu sindicatul dar fac opozitie de dragul opozitiei
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tinumaftei

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 06, 2017, 02:39:43 PM
Sindicatul nu va reusi atat timp cat apar tot felul de "gică contra", care nu au nicio treaba cu sindicatul dar fac opozitie de dragul opozitiei

Dacă dl. Puișoru era o "tânără speranță" ar fi putut beneficia de un cec în alb. Altfel, așteptam demontarea punct cu punct a criticilor ridicate.
În ce mă privește, nu am nici o treabă cu sindicatul, dar are sindicatul cu mine, pentru că își arogă pretenția de a vorbi in numele meu și implicit al tuturor!
Nu am scris nimic de asociația dumnealui și nici despre sindicat nu as fi zis nimic dacă se păstra în zona bunului simț și îi zicea sindicatul râmnicenilor sau altfel. Altfel trebuie să știe că trebuie să respecte legea la înființarea unui sindicat..

romikele

Citat din: tinumaftei din Ianuarie 06, 2017, 03:19:49 PM
...trebuie să știe că trebuie să respecte legea la înființarea unui sindicat..
Daca sunteti amabil, precizati ce lege s-a incalcat si in ce mod, pentru ca trebuiesc lamurite toate aspectele, fara a lasa loc de interpretari.
Multumesc !

tinumaftei

Pharaoane, din câte știu eu Agrostar a fost printre cei care au solicitat utilizarea neonicotinoidelor in continuare. Dar să fie iertat, pe ei îi interesează producția agricolă nu entomofauna!
Dar fiindcă eu nu stiu ce multe lucruri a făcut Agrostar pentru apicultura, să le enumerăm mai jos:
1.
2.
3.
...
Cine știe în concret ceva pozitiv sa adauge?

tinumaftei

Citat din: romikele din Ianuarie 06, 2017, 03:27:49 PM
Citat din: tinumaftei din Ianuarie 06, 2017, 03:19:49 PM
...trebuie să știe că trebuie să respecte legea la înființarea unui sindicat..
Daca sunteti amabil, precizati ce lege s-a incalcat si in ce mod, pentru ca trebuiesc lamurite toate aspectele, fara a lasa loc de interpretari.
Multumesc !
Mulțumesc pentru dialog. Voi reveni punctual. Aștept să meargă netul pe laptop să pot accesa programul legislativ că sa pot da toate temeiurile legale, de pe mobil nu pot face asta acum..

romikele

Multumesc!
Nu incerc sa fac dialog, de obicei nu am timp pentru asta, dar e necesar sa fim corecti si foarte clari in afirmatii, deoarece incercam sa oferim informatii corecte si concrete, fara ambiguitati.
Profit acum de faptul ca e sarbatoare, vremea e asa cum e si nu am programata nici o filmare  :wink2:

Si mai profit de aceasta oportunitate sa va urez un sincer LA MULȚI ANI !!!!!

pharaonu75

Citat din: tinumaftei din Ianuarie 06, 2017, 03:29:22 PM
Pharaoane, din câte știu eu Agrostar a fost printre cei care au solicitat utilizarea neonicotinoidelor in continuare. Dar să fie iertat, pe ei îi interesează producția agricolă nu entomofauna!
Dar fiindcă eu nu stiu ce multe lucruri a făcut Agrostar pentru apicultura, să le enumerăm mai jos:
1.
2.
3.
...
Cine știe în concret ceva pozitiv sa adauge?

Am spus "Agrostar... agricultori, A.C.A. ...apicultori". Te citez, "sa avem proprietatea termenilor".
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Pustu

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 06, 2017, 11:14:43 AM
Tocmai faptul ca Danut Puisoru a avut numeroase intalniri si intrevederi cu cei de la minister si ANARZ face ca acesta sa cunoasca multe informatii greu accesibile marii mase a apicultorilor.
Cum fac sa aflu si eu informatiile cu pricina ? E de ajuns sa ma inscriu in sindicat ?

pharaonu75

Citat din: tinumaftei din Ianuarie 06, 2017, 03:19:49 PM
...
În ce mă privește, nu am nici o treabă cu sindicatul, dar are sindicatul cu mine, pentru că își arogă pretenția de a vorbi in numele meu și implicit al tuturor!
...

De unde aitras concluzia asta cu "tuturor"? Parca am mai intrebat, dar... pauza!
Atat timp cat in titulatura nu se face mentiunea "sindicatul tuturor apicultorilor din Romania", inseamna ca cel putin Tinumaftei nu este reprezentat de acest sindicat. Deci nu aveti de ce sa considerati ca vorbeste in numele dvs.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ionel07196555

Citat din: Pustu din Ianuarie 06, 2017, 04:21:40 PM
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 06, 2017, 11:14:43 AM
Tocmai faptul ca Danut Puisoru a avut numeroase intalniri si intrevederi cu cei de la minister si ANARZ face ca acesta sa cunoasca multe informatii greu accesibile marii mase a apicultorilor.
Cum fac sa aflu si eu informatiile cu pricina ? E de ajuns sa ma inscriu in sindicat ?
:bravo:

pharaonu75

Citat din: Pustu din Ianuarie 06, 2017, 04:21:40 PM
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 06, 2017, 11:14:43 AM
Tocmai faptul ca Danut Puisoru a avut numeroase intalniri si intrevederi cu cei de la minister si ANARZ face ca acesta sa cunoasca multe informatii greu accesibile marii mase a apicultorilor.
Cum fac sa aflu si eu informatiile cu pricina ? E de ajuns sa ma inscriu in sindicat ?

Nu stiu daca asta ar trebui sa fie un scop in sine sau sa constituie motivul pentru care te inscrii in sindicat, insa nu te impiedica nimeni si nimic sa il suni pe Danut Puisoru si sa discuti cu el. Drepturile tale ca potential membru in sindicat le gasesti in statutul postat de mine ceva mai inainte.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Ca sa nu fiu inteles gresit, vreau sa mentionez faprul ca nu am nicio functie in acest sindicat, nici de conducere, nici de simplu membru.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 06, 2017, 04:35:06 PM
Ca sa nu fiu inteles gresit, vreau sa mentionez faprul ca nu am nicio functie in acest sindicat, nici de conducere, nici de simplu membru.
Nici nu poti d.p.d.v. legal  :wink2:
Iar eu incerc sa aduc aici informatii direct de la sursa, ca de obicei, dar de fiecare data acest lucru e privit ca si cum as avea un interes ascuns sau ceva de profitat.
Atat ii duce mintea pe hlizitorii din showuri, atata debiteaza!

romikele


romikele

În urma analizarii tuturor cererilor de aderare si a documentelor aferente, ca si a PV a sedintei de constituire, a reiesit faptul ca totalul membrilor inscrisi in SAR este de 50, din care au fost validati 11 presedinti de filiale judetene, restul propunerilor urmand a fi reanalizate dupa primirea tuturor datelor solicitate.