SINDICATUL APICULTORILOR DIN ROMANIA

Creat de pharaonu75, Ianuarie 05, 2017, 08:25:59 PM

« precedentul - următorul »

kiloz

Depinde ce  crescatori o sa fie? Sau numai nişte şarlatani cu o hîrtie în buzunar!
Sa fii drept si scrie adevarul.

ionel07196555

Demisia : Act prin care cineva renunță la o funcție, la o sarcină, la o demnitate etc.
SERTARU E MARE !

mmacreanu

APIS PARASCHIV, sunteti purtator de cuvant al SAR?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

bucovineanu

Citat din: APIS PARASCHIV din Decembrie 30, 2017, 03:30:31 AM
........ Eu, omul apicultor danut puisoru nu am primit nici o cerere de demisie scrisa, a vreunui membru sar iar cererea de demisie care trebuia inregistrata trebuia prezentata biroului executiv al sar si validata de consiliul national extraordinar al sar din data de 28 12 2017.IN INCHEIERE VREAU SA INTELEAGA TOTI MEMBRII DE SINDICAT CA PRESEDINTELE SINDICATULUI APICULTORILOR DIN ROMANIA DANUT PUISORU RESPECTA INTEGRUM STATUTUL S.A.R...., in incheiere va doreste omul apicultor danut puisoru LA MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI.
Dupa cum se vede din postarea de mai sus, APIS PARASCHIV si danut puisoru sunt una si aceeasi persoana.  :smile:

APIS PARASCHIV

gresit domnule bucovineanu,mai documentati-va.APIS PARASCHIV SAU PUISORU DANUT NU E UNA SI ACEEASI PERSOANA,

kiloz

#305
. "  -  JOCURILE DE CULISE MURDARE ALE ANUMITOR FILIALE DIN CADRUL SINDICATULUI APICULTORILOR DIN ROMANIA
      -TOTI PRESEDINTII FILIALELOR S.A.R VOR PREZENTA SITUATIA 9SI ACTIVITATEA FILIALELOR CIT SI ACTIVITATEA ECONOMICO-FINANCIARE ALE ACESTORA.MEMBRII A BIROULUI OPERATIV JUDETEAN A S.A.R CARE NU VOR FI PREZENTILA ADUNARE VOR FI EXCLUSI IN URMA PROCESULUI VERBAL AL BIROULUI EXECUTIV S.A.R DIN DATA DE 17-12-2017IN REPUBLICA MOLDOVA.   
:hippo:-"


LA MULTI ANI   DOMNILOR APICULTORI  :mosul:
Vine moşul pleaca moşul!
Sa fii drept si scrie adevarul.

dan sebastian

Dupa ora 3 si 30 min intra in discutie dl. Puisoru. Se vede ca a invatat jocurile de culise din politica.
http://www.youtube.com/watch?v=Tx7JlMNsia0&t=11206s
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

viorel55


De aici s-a plecat:




                https://www.youtube.com/watch?v=xTQhzVuigM4&feature=em-subs_digest-wl



                                                                    Dupa un an....ce s-a realizat ?

APIS PARASCHIV


CAPITOLUL III
MODUL DE DOBÂNDIRE ŞI ÎNCETARE A CALITĂŢII DE
MEMBRU
Art.
11
(1)
Calitatea de membru al sindicatului este personală şi inalienabilă şi nu
poate
trece la succesori;
(2)
Participarea  ca  membru  al  sindicatului  se  poate  face
doar
ca persoană
fizică,
fiecare membru având dreptul la un singur vot, indiferent de contribuţia sa
la
patrimoniul sindicatului;
(3)
Votul  se  poate  da  prin  mandat
/împuternicire
special
ă
numai  unui  alt
membru al sindicatului;
(4)
Membrul este de drept autorizat a se retrage oricând din sindicat, cu
condiţia de a comunica h
otărârea sa Biroului executiv, în scris, cu cel puţin 1
lună
înainte;
(5)
Membrii  care  se  retrag  nu  au  nic
i  un  drept  asupra
patrimoniului
sindicatului, ei rămânând obligaţi a achita
cotizaţia la zi
p
ână la data retragerii;
(6)
Fiecare m
embru, la înscriere î
n S.A.R.
,
va
achita
cot
izaţia anuală
în
cuantumul stabilit
de Consiliul Naț
ional
și
ulterior pentru fiecare an
,
cotizația
o va achita integral pănâ la data de 31 martie a anului în curs.
(7)
Orice  membru  care  nu  achită  co
tizaţia  către  sindicat
la  termenul
stabilit,
se  consideră  autoexclus  din  sindicat,  situaţia  definiti
vându
-
se  prin
hotărârea Biroului Executiv, hotărârea co
municându
-
se
Consil
iului Naț
ional
cu
ocazia convocării acestuia
;
(8)  Orice membru care nu se supune statutului sindicatului, este în primul
rând
atenţionat în s
cris de către Biroul Executiv
, în caz de recidivă i se va
suspenda dreptul de vot timp de 6 lun
i de zile, iar în final va fi exclus
de Biroul
Executiv
, prin hotărâre
a
Consiliului Naț
ional
.
(9)  Orice persoană care se înscrie în caracteristicile scopului sindicatului
poate
deveni  membru  al  acestuia,  ulterior  constit
uirii,  cu  aprobarea  Biroului
Execut
iv
şi prin validarea
de către
Co
nsiliul Naț
ional
.

APIS PARASCHIV

mesaje-de-Revelion.jpg

mmacreanu

APIS PARASCHIV ... v-am intrebat ceva mai jos! nu am primit nici un raspuns!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

kiloz

Anul asta nici nu o sa primiti. Purtâtoarea a fost demisâ.Locțiitor cine apucā.
Sa fii drept si scrie adevarul.

APIS PARASCHIV

#312
Dănuț Puișoru


anunt important VA ADUC LA CUNOSTINTA CA DL. IORGA DINU, PRESEDINTELE FILIALEI JUDETENE SAR BRAILA A FOST SUSPENDAT DIN FUNCTIE DE CATRE BIROUL EXECUTIV AL SAR SI ESTE PROPUS SPRE EXCLUDERE DE CATRE CONSILIUL NATIONAL. MOTIVUL SUSPENDARII ESTE CA A TRADAT INTERESELE SI DREPTURILE APICULTORILOR DIN SAR LUIND BANI PENTRU A DA INFORMATII ADVERSARILOR SAR, TOTODATA EU APICULTORUL DANUT PUISORU LAM SCOS DIN RUMEGUS SI LAM PUS LA RUGAMINTEA UNOR COLEGI DIN SAR IN FRUNTEA FILIALEI BRAILA ,ATUNCI CIND MAM RETRAS O PERIOADA DE TIMP IN PRIMAVARA EL A FOST TRIMIS DE ADVERSARII SARULUI SA PREIA SINDICATUL SI TOT EI LAU PUS SA FACA UN MITING PENTRU A FII CUNOSCUT DE LUMEA APICOLA DIN ROMANIA PACAT CA SIA VINDUT SUFLETUL. LAM AJUTAT SI EU CU SUMA DE 6000 LEI PE CARE TREBUIE SA MII RETURNEZE, NU IMI MAI TREBUIE NICI UN BAN IUDA ARE MAI MULTE FETE.

viorel55

Postat pe  Apicultori din Romania:
Dan Iorga:" Cu multi dintre dv am vorbit personal ,cred că sunt un om integru și nu intru in jocuri de doi lei . Personal voi răspunde într-un live la aceasta problema zilele care vor urma . Cred că credibilitatea mea este mai presus decât orice poveste spusă de o persoana care prinde fluturi și nu tine la cei care s-au implicat".

APIS PARASCHIV


Gabriel Petruc Domnule Presedinte, esti treaz?
Maine iti vei aminti ce prostii ai scris pe facebook la finalul anului precedent?





Dănuț Puișoru

DL. PETRUC UN om DEOSEBIT LAM CUNOSCUT LA INFIINTAREA CELOR DOUA FILIALE ALE IASULUI SI NEAMT, TREBUIA SA CONTINUI PERIPLU DE INFIINTARE A FILIALELOR DE LA SUCEAVA SI BOTOSANI, IAR DUMNEALUI MIA SPUS PE UN TON MIEROS DE TREII ORI CA NU ARE NICI UN ROST SAMI CONTINUI INFIINTAREA CELOR DOUA FILIALE DE LA SUCEAVA SI BOTOSANI CI MAI BINE SA MA DUC ACASA SI VA VENI DUMNEALUI CU MEMBRII CELOR DOUA FILIALE LA GALATI PENTRU INFIINTARE CA FILIALE JUDETENE SAR. TRBUIA SAMI DAU SEAMA CA ACEST LUCRU NU SE VA INTIMPLA, DREPT PENTRU CARE NICI NU SA REALIZAT, NU NUMAI ATIT URMARITI PE YUTUBE APICULTURA IN ROMINIA DIN DATA DE 29 DECEMBRIE 2017 SA VEDETI CE VIRULENT ESTE LA ADRESA SARULUI SI A PERSOANEI MELE MAI ALES CIND AM INTRAT IN DIRECT. DE ASEMENEA OAMENI AVEM NOI NEVOIE IN APICULTURA..... RUSINE


·
Gabriel Petruc
Gabriel Petruc Dumneata nu stii ce vorbesti si iti amintesti foarte selectiv lucrurile...


Gabriel Petruc
Gabriel Petruc Pacat ca prin actiunile dumneavoastra discretionare si nechibzuite faceti atat de mult rau apicultorilor.
Sper ca in noul an sa fiti sanatos si sa dati dovada de mai multa intelepciune si sa va exprimati si sa actionati dupa ce ganditi in prealabil.
Ma doare sa vad ce a ajuns un om de la care, prin intermediul filmuletelor prezentate pe internet am invatat cate ceva despre apicultur


Gabriel Petruc
Gabriel Petruc Domnule Puisoru, dumneavoastra vorbiti de Iuda?
Dar cand i-ati vandut pe 30 de arginti pe Bratu, Nistor si Madalina cum a fost?
Stategie de derutare a "dusmanilor"?...Vezi mai mu
Dănuț Puișoru

PACAT DE DUMNEAVOASTRA DOMNULE PETRUC GABRIEL,DACA NU STITI DL. CRISTIAN BRATU VICEPRESEDINTE SAR PE PROBLEME DE SELECTIE, AMELIORARE, CONSERVARE DE GENE, PATRIMONIU GENETIC, VA INSOTII DELEGATIA SAR LA M.A.D.R . SI A.N.Z. IN DATA DE 03 01 2018 PENTRU A REZOLVA SI APARA DREPTURILE SI INTERESELE APICULTORILOR DIN ROMANIA. TOTODATA FILIALA JUDETEANA A SAR OLT NU ESTE DESFIINTATA , IAR DL. IONEL NISTOR CARE PE ACEASTA CALE II ADUC MULTUMIRI PENTRU MODUL JUDICIOS, ELEGANT SI PROFESIONIST REFERITOR LA EMISIUNEA DIN DATA DE 29 DECEMBRIE 2017, DUMNEALUI IMPREUNA CU MEMBRII SAR OLT CONDUC DESTINELE APICULTORILOR DIN JUDETUL OLT, INCAODATA PACAT CA SUNTETI FOARTE PROST INFORMAT DE TRADATORII SARULUI acesti oameni de nimic CARE NU DORESC BINELE APICULTORILOR SI A APICULTURII DIN ROMANIA, SPER CA LA INCEPUT DE AN SA AVETI NUMAI BUCURII SI FELICITARI DE BINE DIN PARTEA TUTUROR APICULTORILOR DIN ROMANIA CARE CRED IN DEVIZA omului apicultor danut puisoru TRAITI, GINDITI, MUNCITI CA O FAMILIE DE ALBINE..... IMPREUNA VOM FII MAI PUTERNICI, o zi plina domnule gabriel petruc.


Gabriel Petruc
Gabriel Petruc Nu va mai folositi de oameni de care v-ati batut joc...
Minciunelele acestea marunte nu tin.
Mai mult, va decredibilizeaza si va face