SINDICATUL APICULTORILOR DIN ROMANIA

Creat de pharaonu75, Ianuarie 05, 2017, 08:25:59 PM

« precedentul - următorul »

tinumaftei

Cred ca vorbiți de puișorul dumneavoastră!
El este penibil când vorbește de ajutorul pe care l-a primit de la minister, când vorbește in numele apicultorilor din România de "minunatele parteneriate pe care le au apicultorii cu procesatorii"! Sa auzi și sa nu crezi!! Opt lei pe un kilogram de miere este un preț minunat!!
Ce mare realizare este ca iese la un șpriț cu un demnitar?!

APIS PARASCHIV

eu la dumneavoastra m-am referit ca sinteti penibil

kiloz

-introducerea de material biologic pe teritoriul Romaniei va fi autorizata de Agentia Nationala pentru Zootehnie «Prof. dr. G. K. Constantinescu» si Autoritatea Nationala Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor, cu avizul consultativ al Institutului de Cercetare-Dezvoltare pentru Apicultura – S.A".

Cum este cu circulatia libera a marfurilor?
Ce amendament mai trebuie?
Sa fii drept si scrie adevarul.

orbanstefan64

Dupa un an, uni , vreti sa aveti rezultate peste tot posibil dar voi nu ati fost in stare sa dati 5 bani la intretinerea forumului ce sa mai povestim de vreo participare la seminar sau simpozion ....... mai zic ?

APIS PARASCHIV

domnule orban,unii nu stiu ce vor sa zica,intreaba ce a facut sindicatul,dar nu ai intereseaza de sindicat.nu stiu de ce mai intreaba de activitatea sindicatului atita timp cit nu-i intereseaza

tinumaftei

Citat din: kiloz din Noiembrie 29, 2017, 12:35:17 PM
-introducerea de material biologic pe teritoriul Romaniei va fi autorizata de Agentia Nationala pentru Zootehnie «Prof. dr. G. K. Constantinescu» si Autoritatea Nationala Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor, cu avizul consultativ al Institutului de Cercetare-Dezvoltare pentru Apicultura – S.A".

Cum este cu circulatia libera a marfurilor?
Ce amendament mai trebuie?

Este probabil un amendament de tipul: ne băgăm picioarele peste tot, bani sa iasă, ca prostii sunt mulți!

APIS PARASCHIV

domnule tinu maftei,esti complet rupt de realitate

apispuisoru

 :cu plăcere: :nono: :cu plăcere: :nono: o zi buna domnule tinumaftei. tinind cont ca am copilarit impreuna in com. dumitresti jud. vrancea ca neam reintilnit si am dat noroc la merisani la simpozionul domnului bratu cristian si am discutat impreuna cu fratii galoiu si cu membrii sar, credeam atunci ca ati inteles mesajul de a ne comporta civilizat fara sami mai aduceti vreodata acuze la adresa mea. imi pare rau ca nu ati inteles acest lucru , nu stiu daca invidia va roade sami vorbiti pe un ton asa sarcastic si acid eu militez pentru apararea tuturor drepturilorsi intereselor apicultorilor din romania chiar daca sunt in sar sau nu, eu nu am nici un interes personal deaceea am informat apicultorii sa se insrie in agreco ca operatori bio , pentru a primi pretul adevarat de 18 lei la poliflora sau 26 lei la salcim, nu pretul actual de 8 lei la mierea conventionala.domnul meu eu nu va inteleg de unde atita rautate ce interese aveti? pe cine reprezentati? VAM INTRBAT EU DE PROIECTELE SAPARD PE CARE LEATI FACUT,DE PROIECTELE MASURI DE PIATA, DE PARCUL DE EOLIENE COGEALAC CONSTANTA, DE FABRICA DE MIERE .................? DEBIA ASTEPT SA MA INTILNESC CU DVS. SI SA VORBIM FAFA IN FATA SI SA VA PRIVESC IN OCHI.O ZI BUNA IN CONTINUARE. DANUT PUISORU.

APIS PARASCHIV

domnule puisoru,invidia ai roade pe unii

apispuisoru

in privinta otravurilor din miere dl. tinu stiti foarte bine ca floarea soarelui, rapita, porumbul,soia, lucerna, se trateaza cu neonicotinoide, insecticide si acestea se regasesc in gametul masculin al florilor si anume polenul, iar in calatidiul de la floarea soarelui se gaseste nectarii (zaharuri simple) si polen otravit cu pesticide. daca dvs. ziceti ca nu sunt otravuri, inseamna ca nu stiti nimic despre ele. pe domnul balasbebe il las in pace am fost la dumnealui acasa si nu este frumos, mai ales ca la blaj a copiat o brosura cu profilaxia albinelor de la mine danut puisoru, o seara frumoasa in continuare .

sfantul spiridon

Sa spun și eu o părere ...
Asta cu sindicatul, nu știu, cred ca e bine. Oameni care se pricep și promovează o munca grea poate ca prin întâlniri cu aia mari vor face sau nu. Important ca încearcă- zic și eu.
Asta ma supăra nasol- asta cu banii mei și patul meu- muzica mea=înjurături
Nasoale!
Salvați ma de mine! Glumeam, ma plâng ca plâng.
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Pentru o mai buna informare va informez ca la fiecare tona de polen din zonele chimizate se gaseste un gram de neonicotinoide iar in fiecare 5 tone de miere se gaseste un gram de neo . Un gram de neo este o cantitate enorma , prin comparatie un ha. de teren agricol se trateaza cu 2,5 gr, de nn.

balasbebe

Domnule Puisoru eu stiu ca esti baiat finut,si elegant. Eu nu am vrut sa atac nici persoana si nici activitatea SAR-ului. Ce am avut de zis am zis.
Uneori nu este bine sa ne amestecam daca nu ne doare capul.
Danut stiu cate problemea ai si cat te zbati. Esti un om energic si daca ai putea ai face mai mult.
Ceea ce ai facut dumneata in mai putin de un an este un lucru laudabil.
Ca unii vor sa demonteze este pacat de atata munca.Pana la urma nici nu-i rau ca s-au format doua, sindicate si zeci sau sute de asociatii.
Pana la urma este bine si frumos din partea mea sa-mi cer scuze pentru ce am expus.
Nu am avut gand rau, a fost ceva de moment.
Daca si Pistu s-a suparat inseamna ca am gresit rau de tot.

gore

Nu sunt membru SAR, dar de ce se vrea introducerea materialului bilogic in RO nu stiu. Oare nu se vede ce au patit tarile care au permis acest lucru, deteriorarea propriilor gene bilogice la diferite animale si nu in ultimul rand aparitia diferitelor boli care decimeaza vietuitoarele, etc. Asta cu ANSVSA si alte avize de specialitate, suntem satui, toti zic ca fac bine, nedocumentati indeajuns sau ce ascund uneori realitatea, numai pentru a facilita anumite interese. Nu vad bine aceasta problema pentru viitorul apiculturii din Romania.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

roi_ag

Citat din: tinumaftei din Noiembrie 28, 2017, 09:25:44 PM
De rau:
Nu am auzit nici un brutar spunand ca in painea lui sunt otravuri, nici un mezelar, crâșmar, cofetar spunand lucruri similare despre produsele lor, desi unele sunt chiar aducatoare de cancer prin inputurile folosite. 
          denota o prostie monumentala: "otravuri din miere".

Pentru viitor  - telespectatorul nu trebuie sa auda de otrava in miere