SINDICATUL APICULTORILOR DIN ROMANIA

Creat de pharaonu75, Ianuarie 05, 2017, 08:25:59 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Citat din: un Finut din Februarie 28, 2017, 08:08:22 PM
Nasule nu e vorba de Gigel e vorba de Danut sindicalistul!  =))

Oooo finule, LA MULȚI ANI !!!  =))

undragutz


un Finut

Citat din: undragutz din Februarie 28, 2017, 09:27:05 PM
Citat din: romikele din Februarie 28, 2017, 09:03:43 PM
...Oooo finule, LA MULȚI ANI !!!  =))

La multi ani, cumetre !!..

:beer:
Nasule, de când a cotizat și Dragos cu 10 000 de lei la sindicat, am auzit ca sade calare pe butoiul de vin și asculta imnu lsindicatului apicultorilor, și din când în când mai striga prin curte: of, banii mei, ce-ai făcut Danut cu ei! ? =))

romikele

Citat din: un Finut din Februarie 28, 2017, 09:50:55 PM
  Nasule, de când a cotizat și Dragos cu 10 000 de lei la sindicat, am auzit ca sade calare pe butoiul de vin și asculta imnu lsindicatului apicultorilor, și din când în când mai striga prin curte: of, banii mei, ce-ai făcut Danut cu ei! ? =))
Așa o fi?... n-am auzit, da` dacă s-o fi golit butoiu, măcar de călărie să fie bun!  :rotfl:

tinumaftei

Orice negociere este complicata si presupune mult mai multe etape decat o defilare la un minister.
Eu am urat si urez oricui incearca "succes"!
Acuma daca isi imagina cineva ca onor ministerul agriculturii va pica pe spate cand va intalni delegatia sindicatului, nu are decat sa traiasca in fantasme.
Ce ma intereseaza pe mine, si poate si pe unii din voi, este ca in urma acestor negocieri sa nu avem parte de conditii si mai grele!!! Pentru ca din istorie stim ca unii, ca sa o duca mai bine au schimbat conditia de viata a altora!
Sa uram succes mai departe!

romikele

 Azi 02.03.2017, în urma discuțiilor avute ieri cu dl. ministru Petre Daea, vicepreședintele SAR dl. Cristian Bratu a fost în audiență la domnia sa, unde a prezentat realitatea din apicultura românească. Abia acum, după ani de luptă, a ajuns și la cel mai înalt nivel din MADR adevărul despre ce se întâmplă în acest sector d.p.d.v. al selecției și ameliorării la albine.
     Sâmbătă 04 martie 2017, în cadrul Festivalului Național al Apicultorilor din România de la Rm. Sărat, la ora 10 dimineața, va sosi domnul ministru Petre Daea împreună cu întreg stafful dânsului și vor asculta toate doleanțele apicultorilor români.
     Orice apicultor din România care dorește să participe la această întâlnire, este așteptat la Rm. Sărat. Sindicatul a mijlocit această întâlnire, iar acum este rândul vostru, mai ales al celor mai vocali din mediul on-line, să interacționeze direct cu oamenii din MADR, reprezentați la cel mai înalt nivel.

Closcutz

  Daca la urechile ministrului a ajuns doar problema ameliorarii si selectiei matcilor, unde mai pui si din gura unui crescator de buckfast, inseamna ca n-a ajuns nimic important in ce priveste apicultura si stuparii.

romikele

Ești sigur?
Hai la Rm. Sarat sa te convingi ce a ajuns la urechile ministrului si sa-l cunosti pe dl. Bratu!
Iti vei schimba parerile superficiale prezente...

romikele


romikele

Datorită microfoniei care se creează în Sala Municipală a Sporturilor din Rm. Sărat, simpozionul susținut de dl. Bratu Cristian, duminică 5 martie, începând cu orele 10.00, va avea loc în sala mare de ședințe a Primăriei.

filip

Sunt foarte curios daca Ministrul Agriculturii e ministrul" intereselor marunte"ori e ministrul agriculturii si reprezinta pe toti truditorii din domeniu.
Azi a dat un semnal bun,vedem ce va fi in viitor........
Parerea mea e ca s-a gresit in momentul in care SAR s-a afiliat la Agrostar.
Deja chestiunea cu chimicalele e pierduta de apicultori din startul discutiilor.
Totusi am putea avea ceva compensatii:
1 Scutirea de impozit a apiculturii.
2 Medicamente gratuite pentru albine.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele

Fara Agrostar, sindicatul nu ar fi fost ascultat de nimeni, iar aceasta vizita nu ar fi fost posibila, ca si discutiile de la minister.

bismark

      :bravo: =D> :welcome:,vom trai si vom vedea, cite zile vom avea.Succes in continuare  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Kov iulian

Citat din: filip din Martie 04, 2017, 05:51:08 PM
Sunt foarte curios daca Ministrul Agriculturii e ministrul" intereselor marunte"ori e ministrul agriculturii si reprezinta pe toti truditorii din domeniu.
Azi a dat un semnal bun,vedem ce va fi in viitor........
Parerea mea e ca s-a gresit in momentul in care SAR s-a afiliat la Agrostar.
Deja chestiunea cu chimicalele e pierduta de apicultori din startul discutiilor.
Totusi am putea avea ceva compensatii:
1 Scutirea de impozit a apiculturii.
2 Medicamente gratuite pentru albine.
3) O modalitate de a oferi urgent un ajutor in caz de calamitare ca anul trecut. Fie sub forma unui imprumut fara dobanda sau o plata permanenta.
Cu ce te ajuta ca iti va fi decontata hrana in toamna daca tu nu ai sa le dai sa manance sa nu piara atunci pe moment?

romikele