pret miere

Creat de costelapi, Octombrie 13, 2016, 09:08:24 PM

« precedentul - următorul »

costelapi

Bine v-am gasit.Sunt nou in acest forum si sunt totodata destul de nou si in domeniu.va rog sa nu-mi interpretati gresit,dar as dori sa stiu cata miere se poate scoate din doua kg. de zahar?

filip

Din doua kg de zahar nu se scoate miere.Punct
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

serban


costelapi

V-am intrebat doar ca sa va arat cit platesc cei care achizitioneaza miere ,echivalentul a doua kg. de zahar.Imi cer scuze pentru intrebaremsunt in acest domeniu de cca trei ani,dar ca pretul sa scada din vara pana in toamna ,de la 8lei/kg la 7lei/kg la mierea poliflora,nus-a intimplat.

filip

Citat din: costelapi din Octombrie 13, 2016, 09:39:59 PM
V-am intrebat doar ca sa va arat cit platesc cei care achizitioneaza miere ,echivalentul a doua kg. de zahar.Imi cer scuze pentru intrebaremsunt in acest domeniu de cca trei ani,dar ca pretul sa scada din vara pana in toamna ,de la 8lei/kg la 7lei/kg la mierea poliflora,nus-a intimplat.
Ok,bine ai venit alaturi de noi.
Imi cer scuze pentru raspunsul direct,dar mierea a devenit un subiect sensibil.
Una e folosirea zaharului pentru salvarea unei fam de albine si alta e exprimarea nefericita a ta.
Paradoxul e ca anul acesta nu prea a fost miere ,preturile in loc sa creasca au scazut.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

costelapi

Sunt multe paradoxuri in aceasta lume minunata a albinelor.De exemplu,in magazinule apicole se gaseau medicamente pentru albine{Varachet,Mavrirol},iar acum nici in farmaciile veterinare nu-l gasesti,unde comform dispozitiilor ar trebui sa fie.