Aveti minute sa ma sunati pe fix ca sa pot intra si eu pe net ?

Creat de Kov iulian, Octombrie 09, 2016, 06:58:28 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Aveti minute sa ma sunati pe fix ca sa pot intra si eu pe net ?

Astazi am patit si patesc o faza SF.

Din cauza ploilor probabil a intrat apa in vreo cutie/doza de pe stalp a astora de la Telekom iar  internet am intermitent cateva zeci de secunde sau minute la cateva ore si telefonul meu fix paraie si caraie in galena in timpul apelului.

Am observat ca atunci cand sun de pe mobil pe fix cateva minute probabil circula un curent electric mai puternic pe fir si incepe sa functioneze si internetul .

Deci care puteti sunati-ma pe fix sa am si eu acces la internet.

:nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:


Kov iulian

#1
Au venit astazi baieti de la Telekom si au reparat problemele.

Totul a intrat in normal, nu mai trebuie sa ma sun singur de pe mobil pe fix ca sa pot intra pe net.  =)) =)) =))

În prima postare ma amuzam cumva de necazul meu. Daca ceream cu adevarat sa fiu sunat puneam si un nr de tel.  :wink: :wink: :P :P


Kov iulian

Citat din: Kov iulian din Octombrie 09, 2016, 06:58:28 PM
Aveti minute sa ma sunati pe fix ca sa pot intra si eu pe net ?

Astazi am patit si patesc o faza SF.

Din cauza ploilor probabil a intrat apa in vreo cutie/doza de pe stalp a astora de la Telekom iar  internet am intermitent cateva zeci de secunde sau minute la cateva ore si telefonul meu fix paraie si caraie in galena in timpul apelului.

Am observat ca atunci cand sun de pe mobil pe fix cateva minute probabil circula un curent electric mai puternic pe fir si incepe sa functioneze si internetul .

Deci care puteti sunati-ma pe fix sa am si eu acces la internet.

:nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun: :nebun:

Ca sa evit pe viitor situatii de astea SF (sau net picat din cauza unor fire rupte sub greutatea ghetii in iarna asta, etc), mi-am luat un telefon smart de la emag si o cartela Vodafone cu 2 GB trafic lunar ( + 20 GB trafic de internet ce expira in Martie ).

De fapt Vodafone iti ofera bonus ( la 5 Euro) 10 GB de internet si inca 10 GB sa ii dai cadou altor 2 persoane (cate 5 GB de persoana).
Eu nu am dat in dar, dar am facut schimb, am dat si am primit inapoi.

Pot folosi telefonul si pe post de modem prin wireles sau il folosesc ca atare pt a acccesa internetul.