Ondulator sarma

Creat de leonardus, Mai 26, 2016, 08:26:23 PM

« precedentul - următorul »

leonardus

Va salut,

Am cumparat mai demult un ondulator de sarma, din asta ieftin, vreo 15 RON, dar oricat m-as stradui nu pot ondula cu el sarma de inox. Oare mi se intampla numai mie ?

MirceaCalin

Păţesc şi eu uneori că se blochează rolele dar în general dacă nu sunt uzate merg.
(dacă se încălzesc eu le...răcesc cu apă)

leonardus

La mine nu merge nicicum. Oare vreun clip video este pe undeva ?

tinumaftei

Una din invențiile stupide. Sârma trebuie să stea întinsă, nu ondulată. Am folosit, dar fagurele artificial se lasă de la incretiturile făcute.

leonardus

Citat din: tinumaftei din Mai 26, 2016, 10:55:36 PM
Una din invențiile stupide. Sârma trebuie să stea întinsă, nu ondulată. Am folosit, dar fagurele artificial se lasă de la incretiturile făcute.
Nu prea cred. Plus ca prin ondulare se intinde sarma de la sine fara sa mai scoti cuiutul, sa o intinzi si sa o bati din nou la loc. Te scuteste de multa munca.

tinumaftei

Sârma nu se întinde prin ondulare, pur si simplu pare întinsă. În definitiv dacă tragi usor de ea se va lasa, iar cu fagure si miere in el se va lăsa și mai mult. Spun că unul care a folosit o vreme acest dispozitiv.

Eduard Rotaru

ondulatorul este foarte bun atata timp cat sarma este de inox alimentar sau galvanizata de 0,4...daca sarma este de 0,5 atunci merge mai greu sau deloc in ondulator.

Closcutz

 Cel mai inutil si enervant obiect pe care am dat bani este ....ondulatorul!!!! De nervi l-am trantit de am zis ca-l inmultesc!