SAlcam 2016

Creat de Eugen B, Aprilie 07, 2016, 09:04:29 PM

« precedentul - următorul »

ursulescu

Atasez si poza din 09.04.2016 cu explicatii.

roi_ag

Salcâm degerat Castranova si Apele Vii ,Dolj,azi

gore

Nasol. Posibil ca la munte anul acesta salcamul sa fie compromis.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

roi_ag

2m de la sol în sus pădurea este neagra, doar pe vârfuri este verde.
Si o raritate

dan.smarandoi

Anul trecut si la Tecuci a fost degerat,si totusi a dat ceva,din putinii  muguri care au mai scapat ici colo.Tot raul spre bine....poate mai creste pretul daca mierea o sa fie  putina.

oroles

Eu sper sa înflorească în iunie ca în mai se anunța numai ploi. :D
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Jimmy2011

Anul asta...cariciu salcam ! Mai vorbim...
Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

tinumaftei

Citat din: Jimmy2011 din Aprilie 26, 2016, 10:51:58 PM
Anul asta...cariciu salcam ! Mai vorbim...
Salcamul este neinflorit in cea mai mare parte a tarii. Maine mut si eu langa o padure! Sper in doua culesuri bune, doar ca ele sunt la distanta de 400 de km intre ele.

Jimmy2011

Ce este mai dulce si mai dulce decat mierea?...Otetul gratis...

Dan Pașca

Dupa o noapte cu -2,5. La revedere cu salcâmul 2 din Alba,si in oraș a fost -1,5. :(.  Cred ca o sa ne axăm pe material biologic anul asta si asteptam Teiul si Floare

G. Iulian

InGalati poze cu salcamul in oras si prognoza vremii pe saptamana viitoare:   :sad:  :sad:  :yahoo_cry:

Aurel

    In zona mea salcamul asta naoapte a inghetat, iar astazi in bataia soarelui frunzulitele in vegetatiae, s-au facut terci. Ce sanse de cules mai sant? A mai avut cineva experienta asata?

NYK74

Acu 2 ani, aici la Palagano a fost la fel, a înghețat si practic culesul a sărit din program, a rămas foarte puțină floare, iar anul acesta pare a se repeta, au pus zăpadă de vineri si salcâmul dă in boboc. :hi:

ciucur

Mai da' nu mai zice nimeni nimic ?
In sudul tarii si in Banat unde a inflorit salcamul strang albinele ceva?
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

Miere Sorin

Va salut


Stie cineva cum se prezinta salcamul la valea lui Mihai in Bihor?