prezentare

Creat de Paraschivescu Teodor, Ianuarie 11, 2016, 05:49:50 PM

« precedentul - următorul »

Paraschivescu Teodor

Nu asa iernez cu o carpa deasupra acolo s-a antaplat sa fie alba din pacate azi nu sant decat vreo 9 grade si am umblat foarte repede dupa care am pus diafragmele de polistiren

dan sebastian

Cum e corcodusul la tine?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Asa arata migdalul

dorindafi

si care-i era perioada de imbobocire ?
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Paraschivescu Teodor

Daca bine miamintesc undeva intre 10/20 martie

Paraschivescu Teodor

Azi fiind 1 martie va doresc o primavara minunata la toata lumea

albinasebes

cum este corcodusul pe la voi?
dar salcia?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Paraschivescu Teodor

Corcodusul mai are salcia cred ca vreo 5,10 zile migdalul a inflorit la fel si caisu.

jean_dobrita

La 15 km de TG JIU corcodusul a inceput sa infloreasca de 2 zile...albinele sunt "calare" pe ei   :bzz: :bzz:

dorindafi

e posibil sa fie cu 20 de zile mai timpurie primavara
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

albinasebes

cam grabita primavara asta, trecem iarasi mai repede in vara?
daca infloresc si le prinde inghetul, se duce recolta.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Paraschivescu Teodor

Nustiu eu am albime doar de 4 ani parca niciodata primavara nu a fost asa de timpurie ,pe mine ma bucura acum nu stiu cum va fi in urmatoarele saptamani mai ales ca am vreo 2,3 roiuri slabute om vedea.

Paraschivescu Teodor

Asa arata familiile acum. 2-3 , chiar si 4 rame cu puiet

dan sebastian

Arată bine. La mine au început deja să blocheze cu polen câte 2 laterale, lângă puiet.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Azi dupa un control la acele familii inclusiv cea din poze am adaugat cate 2 faguri claditi ca ancepuse sa frece menta dupa diafragma si pe hranitor