Masina combinata pentru prelucrat lemn.

Creat de marian_6777, Decembrie 23, 2015, 09:21:16 PM

« precedentul - următorul »

marian_6777

Dupa incercari repetate de a posta... sper ca macar acum sa mearga.
O ultima achizitie pe acest an.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

marian_6777

mai mult...
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

bio

Citat din: marian_6777 din Decembrie 23, 2015, 09:21:16 PM
...
O ultima achizitie pe acest an.

..sa o stapinesti sanatos..!!.. :bravo:

ai grija in timp ce lucrii cu ea !!

uve

Barbatii nu sunt decat niste copii mai mari . Pe parcursul vietii isi schimba doar jucariile . Sa folositi sanatos "jucaria", sa munciti cu spor si sa va aduca multa  satisfactie !  :hi:
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

nicomico

Sa o stapanesti sanatos.Frumoasa masinarie !!!!Ne poti da unele detalii (model ,pret ,locul de unde ai cumparat-o,un link) :hi:

tassevasi

  Bravo  ai o  masina profesionala  , treb sa o pui la  treaba, sa faci mobila cu ia  ,macar pt  bucatarie  din  materiale  prefabricate . :)
  Sa o folosesti cu  mult  spor si fara probleme.

marian_6777

Va multumesc tuturor. Asa cum am mai spus pe aici, una din meseriile mele este cea de tamplar, asa ca va fi folosita fara doar si poate.
Nicomico, este vorba de aceasta de aici http://www.dmitaliasrl.com/ro/masini-universale-de-tamplarie/masina-combinata-pentru-lemn-discovery-wagon.php
Am trimis un email seara si deja a doua zi am primit raspunsul. Plata am facut-o anticipat, prin transfer bancar . Nu am ce obiecta deoarece totul a decurs perfect.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

apivasmob

Sa-mi spui cum merge abrigul (ca pozitie a omului fata de cutite) este comod ?
Sanatate tuturor apicultorilor

marian_6777

#8
Asta-i singurul incovenient, minor de fapt. Cum eu sunt dreptaci, daca stau pe partea cu masa mobila, pentru a indrepta ceva la abricht, trebuie sa stau usor aplecat. La o cantitate mai mare de material asta este o problema. Pozitie comoda este pe partea cu mandrina, dar pentru mine este un pic peste mana, deoarece va trebui sa apas materialul cu mana dreapta si sa-l imping cu stanga. Pentru stangaci este perfect. Dar eu trag la abricht si atarnat de tavan asa ca nu ma deranjeaza.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

apivasmob

Citat din: marian_6777 din Decembrie 24, 2015, 08:19:39 PM
Asta-i singurul incovenient, minor de fapt. Cum eu sunt dreptaci, daca stau pe partea cu masa mobila, pentru a indrepta ceva la abricht, trebuie sa stau usor aplecat. La o cantitate mai mare de material asta este o problema. Pozitie comoda este pe partea cu mandrina, dar pentru mine este un pic peste mana, deoarece va trebui sa apas materialul cu mana dreapta si sa-l imping cu stanga. Pentru stangaci este perfect. Dar eu trag la abricht si atarnat de tavan asa ca nu ma deranjeaza.

:razz: =))
Sanatate tuturor apicultorilor

cipik

Legat la ochii, cu o mana la spate pe lumina stinsa.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

marian_6777

Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

Bogdan Neacsu

Domnule marian, va rog dupa ce folositi utilajul daca puteti sa imi spuneti si mie cat de multumit sunteti de el. As vrea sa fac si eu o achizitie a unui utilaj marca damato italia si nu prea sunt sigur de calitatea lui.
   Va multumesc, si sa il stapaniti sanatos!!!

dan sebastian

Frumos utilaj. Am văzut ce poate o scula profi la 380 V.
M-ar încânta să văd un video când aveți timp sa-l postați.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

pharaonu75

De la aceeasi firma am cumparat si eu o combinata Antares. Sunt foarte multumit de ea.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube