Despăgubiri de secetă,10 lei pe familia de albine

Creat de romikele, Octombrie 03, 2015, 09:12:07 AM

« precedentul - următorul »

Eugen B

Deci va fi ca anul trecut daca se va aproba? Adica trebuie sa cumperi dublu ca sa iti dea astia 10 lei sau intra automat in cont?
La litera c mic mai intra si zaharul sau nu?

viorel55


Eugen B

Am vazut la agrotv jos pe banda de stiri ca se vor acorda 30mil pt apicultori, dar atat a scris, deci nu stiu care e treaba cu banii pentru ce sunt, daca stie cineva sa scrie ceva.

Kov iulian

Citat din: Eugen B din Octombrie 17, 2015, 08:17:39 PM
Am vazut la agrotv jos pe banda de stiri ca se vor acorda 30mil pt apicultori, dar atat a scris, deci nu stiu care e treaba cu banii pentru ce sunt, daca stie cineva sa scrie ceva.

Aia e altceva

Pe ce punem pariu ca mare parte din bani se duc pe sistemul informatic  ?


CitatConform Deciziei CE nr. 5.126/2013și a Hotărârii Guvernului nr. 1050/2013, pentru perioada 16 octombrie 2014 – 15 octombrie 2015 a fost alocată prin Programul Național Apicol suma de 29.711.171,38 lei, pentru următoarele măsuri de ajutor financiar:

   realizarea sistemului informatic pentru identificarea stupilor;
    achiziţionarea de medicamente şi funduri de stupi pentru control sau funduri de stupi antivarooa folosite în apicultura convenţională şi ecologică;
    achiziţionarea de mătci, roiuri pe faguri şi/sau familii de albine pentru apicultura convenţională sau ecologică;
    achiziţionarea de stupi în vederea reformării stupilor uzaţi în urma deplasării acestora în pastoral;
    decontarea analizelor fizico-chimice care să ateste calitatea mierii.


http://www.agro-tv.ro/aproape-30-milioane-de-lei-vor-fi-acordati-prin-pna-ca-sprijin-pentru-apicultori/

romikele

Lăsați gargara ieftină, acei bani pentru Sistemul informatic de care pomeniți nu au fost solicitați, ei au fost redistribuiți la celelalte măsuri din PNA, atât în 2014 cât și în 2015.

CitatDeoarece Agenția Națională pentru Zootehnie "Prof. Dr. G. K. Constantinescu" nu a depus la APIA cererea și documentele justificative necesare pentru implementarea măsurii privind realizarea Sistemului informatic pentru identificarea stupilor, suma alocată pentru anul 2015 a fost realocată pentru celelalte măsuri prevăzute în Programul național apicol.

viorel55

Citat din: Eugen B din Octombrie 17, 2015, 08:17:39 PM
Am vazut la agrotv jos pe banda de stiri ca se vor acorda 30mil pt apicultori, dar atat a scris, deci nu stiu care e treaba cu banii pentru ce sunt, daca stie cineva sa scrie ceva.


Sunt cei de la PNA 2015

Eugen B


viorel55


Eugen B