Jos

Autor Subiect: Lophantus Anisatus, considerată printre primele patru plante melifere din lume.  (Citit de 16301 ori)

Offline florentin87

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 62
Re: Lophantus Anisatus, considerată printre primele patru plante melifere din lume.
« Răspuns #15 : Decembrie 26, 2015, 10:06:52 p.m. »
   Mi-m comandat deja 100 de seminte 12 lei in primavara voi face rasaduri,am gasit si rasaduri la Buzau la 50 bani firul la d-l Costel Vinatorul dar la primavara.Dupa cum am citit are o gramda  de calitati medicinale si mierea este deosebita cu parfum si racoare de menta. Cu respect ^:)^
am trimis si eu mail catra ei ,dar nu am primit nici un raspuns,tot asa doream cateva fire !!

Offline unincepator

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 33
Re: Lophantus Anisatus, considerată printre primele patru plante melifere din lume.
« Răspuns #16 : Decembrie 31, 2015, 02:43:53 p.m. »
Astazi am fost instiintat de catre cei de la SCDL Buzau ca imi vor trimite 2 g = cca 2000 de sem de Lophantus pentru testare.
Bunaziua dn Rotaru;va rog dati-mi si mie adresa pentru seminte de Lophantus.Va multumesc si va doresc la multi ani anul nou cu bucurii si numai bine.

Offline Eduard Rotaru

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 233
« Răspuns #17 : Decembrie 31, 2015, 02:53:27 p.m. »
Astazi am fost instiintat de catre cei de la SCDL Buzau ca imi vor trimite 2 g = cca 2000 de sem de Lophantus pentru testare.
Bunaziua dn Rotaru;va rog dati-mi si mie adresa pentru seminte de Lophantus.Va multumesc si va doresc la multi ani anul nou cu bucurii si numai bine.

[email protected]

Offline unincepator

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 33
« Răspuns #18 : Decembrie 31, 2015, 10:54:20 p.m. »

[email protected]
Un nr de telefon nu au?

Offline florentin87

• Newbie
  • *
« Răspuns #19 : Ianuarie 01, 2016, 09:32:29 p.m. »

[email protected]
Un nr de telefon nu au?
daca aflati ceva ,spuneti mi  si mie

Offline Eduard Rotaru

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #20 : Ianuarie 02, 2016, 11:24:17 p.m. »
Staţiunea de Cercetare – Dezvoltare pentru Legumicultură Buzău

Str. Mesteacănului, nr. 23, Buzău, jud, Buzău, cod 120024

Tel/fax: 0040 238/722 560; Tel: 0040 238/722 593

E – mail: [email protected]
               [email protected]

Web: www.scdlbuzau.ro

Offline Teoapis

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
« Răspuns #21 : Ianuarie 17, 2016, 12:07:36 p.m. »
Oameni foarte serioși! Am primit încă de luna trecută coletul cu cele 2 grame de semințe, cu titlu gratuit împreună cu instrucțiunile de plantare pe mail. Am fost și sunat de către dumnealor și am primit lămuriri și verbal! Foarte, foarte de treabă!

Offline Eugen B

• Veteran
  • Mesaje postate: 1912
  • Arad
« Răspuns #22 : Ianuarie 17, 2016, 06:04:13 p.m. »
e bine ca sunteti optimisti, si eu incerc si sper sa reusesc.

Offline Eugen B

• Veteran
  • Mesaje postate: 1912
  • Arad
« Răspuns #23 : Ianuarie 25, 2016, 09:19:07 p.m. »
Merci Eduard. Am rezolvat si eu.

Offline Eduard Rotaru

• Jr. Member
  • **
« Răspuns #24 : Ianuarie 26, 2016, 10:18:16 a.m. »
Merci Eduard. Am rezolvat si eu.

Super! Bv.

Offline happy

• Full Member
  • Mesaje postate: 863
  • Slobozia/Amara IL, 54 ani
« Răspuns #25 : Februarie 03, 2016, 10:44:16 p.m. »
Azi am semanat semintele,peste 10 zile o sa vad rezultatul.
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Offline maximotgv

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 144
  • Targoviste Pietrari - DB, 57 ani
« Răspuns #26 : Februarie 28, 2016, 10:53:38 a.m. »
Am primit de la Buzau cca 2000 seminte de Lophantus si vreau sa le cultiv in zona stupinei mele. Problema este ca nu am primit si tehnologia iar ce am gasit pe internet este destul de vag. Poate printre colegii stupari este cineva care are tehnologia, poate d_l Edi de la Barlad sa ma ajute! Multumesc anticipat!

Offline mmacreanu

• Full Member
  • Mesaje postate: 887
  • Cazasu, Braila
« Răspuns #27 : Februarie 28, 2016, 11:00:56 a.m. »
Am primit de la Buzau cca 2000 seminte de Lophantus si vreau sa le cultiv in zona stupinei mele. Problema este ca nu am primit si tehnologia iar ce am gasit pe internet este destul de vag. Poate printre colegii stupari este cineva care are tehnologia, poate d_l Edi de la Barlad sa ma ajute! Multumesc anticipat!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Offline maximotgv

• Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 144
  • Targoviste Pietrari - DB, 57 ani
« Răspuns #28 : Februarie 28, 2016, 11:22:05 a.m. »
Foarte multumesc!

Offline florentin87

• Newbie
  • *
« Răspuns #29 : Februarie 28, 2016, 11:59:32 a.m. »
Foarte multumesc!
toata lumea a primit numai eu nu am primit,

Sus