Michael Bush

Creat de dragos2006, Mai 27, 2009, 01:33:06 AM

« precedentul - următorul »

D006


D006

Domnul AndreiRN,
As spune ca mi repede expert in apicultura cu A mare.
In ce consta apicultura lui bio ne puteti ajuta?

D006

Pai daca urmaresti discutiile lui de pe alte forumuri sau de pe situl lui de la ceruit cutiile si pana la folosit cele 3 metode naturale anti-varroa. Eu il urmaresc de 6 luni de zile si mi se pare un individ super ca apicultor si care experimenteaza ideii noi dar si imparte rezultatele cu oricine isi doreste informatia.

D006

Dle AndreiRN,
Desi nu acesta era raspunsul asteptat iti multumesc pentru raspuns. Din cele ce cunosc despre apicultura bio Michael Bush este adeptul  stuparitul Organic care are practicat de Dee Lusby si care se bazeaza pe celulele raduse.Lucruri interesante dar nu pre au succes.

D006

Important este ca nu foloseste niciun fel de chimicale sau medicamente in stupii lui.

D006

Citat din: AndreiRNPai daca urmaresti discutiile lui de pe alte forumuri sau de pe situl lui de la ceruit cutiile si pana la folosit cele 3 metode naturale anti-varroa. Eu il urmaresc de 6 luni de zile si mi se pare un individ super ca apicultor si care experimenteaza ideii noi dar si imparte rezultatele cu oricine isi doreste informatia.
Suntem OBLIGATI sa ceruim cutiile..
un om care a tinut cont de asa ceva...
Pana la urma ne protejam familiile