MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

Aurel

CitatScoala serioasa si oameni seriosi...aceeasi care au dus tara la dezastrul de dupa '89. Aceeasi oameni, cu aceleasi mentalitati si metehne care voteaza in continuare PSD, visand la intoarcerea tatucului cizmar. Nu multumesc, nu cred ca am ce invata de la asemenea oameni...asa ca ciocu' mic ca v-a trecut vremea

Despre ce vorbim!? Cine si cui pune pumnul in gura!?

vulpea

Pt.oroles : sa-l fi uitat asa repede pe Ioan Ardelean (SRI?) zis Vulpea ,care,cand a plecat,a zis ... nu va faceti probleme,nu-i nimic daca plec,stiu ca sunt multe vulpi in tara ...

oroles

Citat din: vulpea din Ianuarie 14, 2017, 07:57:11 PM
Pt.oroles : sa-l fi uitat asa repede pe Ioan Ardelean (SRI?) zis Vulpea ,care,cand a plecat,a zis ... nu va faceti probleme,nu-i nimic daca plec,stiu ca sunt multe vulpi in tara ...
Oroles sta bine la memorie. Virgil mi-a fost profesor. E bun pe sociologie si filosofie politica. As avea multe de spus dar ma abtin.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Daca spune Ghita spun si eu!  =))
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

yulian

#514
Citat din: Aurel din Ianuarie 14, 2017, 07:51:26 PM
Despre ce vorbim!? Cine si cui pune pumnul in gura!?

Tovarase Aurel, am folosit acele cuvinte dupa ce comunistul vulpe-a a facut pe desteptul...mi se pare normal sa-i pun si eu pumnul in gura unui tovaras care toata viata lui a lins...nu mai continui...ce..dar s-ar parea ca, comunistii astia batrani din era Iliescu...pur si simplu nu vor sa mearga la odihna...
La (aproape) 40 de ani am dreptul la replica...in 2017. Stiu, ca voi aia obisnuiti cu ciocu' mic...si cu pulane date pe spinarea oricui nu e de acord cu voi e ceva normal...dar ghici? S-au schimbat vremurile...

Citat din: vulpea din Ianuarie 12, 2017, 01:00:43 AM
'gogule' y.,am facut scoala serioasa pe vremea lui Ceasca si programare pe calculator inainte de a te procerea mamitica ta ,chiar si inainte de a te planifica,asa ca stai linistit in privinta asta.am apucat sa lucrez si pe calculatoarele cu cartela.am facut,ca sef de strazi pe capitala,pe sector si la drumuri judetene in Dolj,raportari lunare de m-am saturat si pentru viata de apoi.am lucrat cu aproape 100 de firme/an , verificari /confirmari executari lucrari lunare,amortizari utilaje constructii de drumuri(costuri enorme de achizitii),asa ca esti f.f.mic copil in aceasta privinta fata de mine.din punctul asta de vedere ... 'ciocul mic'...!pot,din punctul asta de vedere sa-ti recomand ca mai ai inca 'muci la nas' de sters !

P.S. vad ca ai o slabiciune pentru vechiul regim...
Citat din: Aurel din Ianuarie 06, 2013, 12:21:21 AM
Si dupa moarte prin optiunea sa a dat o lectie de demnitate si orgoliu.Securist nesecurist,
ce a realizat el nu face orcine.

vulpea

oro.,'intentionat' am facut greseala ca sa te las pe tine sa faci precizarea de rigoare.cu ocazia asta cer mii de scuze lui I.A.55 care n-are nici o treaba cu asta. remarc ca ai inceput sa-mi devii 'dubios':Virgil Ardelean chiar ti-a fost prof.?. adevarul este ca avea o fata inteligenta/isteata,chiar ca aducea ca o vulpe.in fine... vremuri trecute. acum au aparut alte..."vulpi"(mai toante,din pacate,nu-i asa y.?). oro. si daca tot 'vorbesc' cu tine , as fi tare curios cam ce inginerie se face la HD ?. ca nu-mi dau seama.probabil ca de CFR,ca de aia au si desfiintat linia,ca au iesit prea ...plapanzi !

vulpea

si daca tot e vorba de tov.i,ami pare tare rau, dar o vulpe nu poate tov. cu un prost !

Traienel


oroles

Citat din: vulpea din Ianuarie 15, 2017, 04:51:06 PM
oro.,'intentionat' am facut greseala ca sa te las pe tine sa faci precizarea de rigoare.cu ocazia asta cer mii de scuze lui I.A.55 care n-are nici o treaba cu asta. remarc ca ai inceput sa-mi devii 'dubios':Virgil Ardelean chiar ti-a fost prof.?. adevarul este ca avea o fata inteligenta/isteata,chiar ca aducea ca o vulpe.in fine... vremuri trecute. acum au aparut alte..."vulpi"(mai toante,din pacate,nu-i asa y.?). oro. si daca tot 'vorbesc' cu tine , as fi tare curios cam ce inginerie se face la HD ?. ca nu-mi dau seama.probabil ca de CFR,ca de aia au si desfiintat linia,ca au iesit prea ...plapanzi !
Era vorba despre Virgil Magureanu.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Alutus

#519
Citat din: Aurel din Ianuarie 14, 2017, 11:08:40 AM
Citat din: bismark din Ianuarie 14, 2017, 10:23:28 AM
    Tu, m-ai mai atacat pe mine asa ca te rog sa fii mai decent nu am fost nici politist si nici alceva, vad ca apari pe aici un fel de Gica contra esti fost basist sau mai nou sorosist.Ura si la gara respect oamenii care discuta onest. Cu respect  ^:)^ :bzz:
Sincer chiar nu m-as fi asteptat la o astfel de pozitie din partea ta .Nu team atcat niciodata pentru ca nu am de ce.Multumesc pentru aprecieri.Te rog totusi sa-mi arati cand si cu ce cosideri ca team atacat?Si eu am respectat , respect si voi respecta oameni ca tine,macar pentru varsta, in cazul tau nu numai.Asa sa fie daca tu vrei."ura si la gara"!
Citat din: Aurel din Ianuarie 14, 2017, 01:04:52 PM
Citat din: bismark din Ianuarie 14, 2017, 12:47:37 PM
    Aurele, nu la tine m-am referit ci la Alutus, imi cer scuze ca te-am facut sa crezi asa ceva.Dumnealui apare numai cind e ceva de criticat dar nu am vazut pagina lui sa zica ceva de albine. Cu respect  ^:)^ :bzz:
E prea mare distanta intre postari si se intelege ca te referi la ultima.Era bine cu citat Accept scuzele si viceversa. Impartasesc constatarea ta.Sa critici nu e erau.Este todeauna constructiv.Alta-i cand invrajbesti oamenii si generatiile. Istoria e istorie si nimeni nu detine adevarul.
Stan si Bran din la's Fierbinti. Nu va descurajati baieti! Perseverati, dar atentie: Verdele-n sus!!!
Sa nu uiti Darie!

vulpea

oro.,sigur vorbeam de alte ...personaje:eu m-am referit la Virgil Ardelean(vad ca ne 'batem' in Virgil.i).

NYK74

Da,intră cine vrea,scapă cine poate,si fiecare înțelege cei convine, :yes:

yulian

Hai cu liberarea. Bravos PSD...sub 2 miliarde nu prea era oricum prejudiciu...cine naiba se mai uita in ziua de azi la banii aia... :bravo: PESEDEU'

Alutus

 
CitatNu imi spune ce nu a facut tara pentru tine, spune-mi ce faci tu pentru ea,
Da' tu ce facusi pentru ea manca-ti-as alisverisu. Asta de va tot indigneaza sta in Romania si plateste taxe-din care pe langa altele se platesc si pensiile- ca doar nu le platesc din mosia lui Dragnea. Mai creste si 2 copii, pe care nu i-a trimis in Austria cum  a facut  laminoristul nostru  cu trei table si petlita , sufocat de atata patriotism . Tu cate taxe- in afara celei de pod- platesti ? Timpul vostru s-a terminat. Atentie la table ! Se anunta zloata. Sa nu va rugineasca. Veti fi buni de plata.

CitatCitat din: yulian din Ieri la 11:37:04 a.m. Tara arata cum arata datorita generatiei actuale de pensionari (nu toti, dar ei au cladit democratia originala, nu a mea!). Guvernul de unde plateste tovarase pensia?

Tinereeee! Se vede de la o posta ca esti subiectiv , ca nu vrei sa vezi contributia actuala a amintitei categorii la promovarea frumoaselor traditii stramosesti. Daca aveai putina bunavointa ai fi fost coplesit de avantul combativ al  celor 5000 de luptatori caciulati, ce să  calcară in picioare , in asaltul curajos asupra oalelor cu alivenci si poale in brau ce cotropisără cu nesimtire piata unirii din Iasi. Sau hora noastra cea mareata, batuta intr-un chiosc din marginea pietii universitatii bucurestene, la care participă toata floarea cea vestita a veteranilor PSD-isti, doua babe si trei mosi cu traista goala, ce-o invarteau pe Firea noastra cea fudula- si frumoasa- de-i  zburau catrinţele de pe ea. Geaba, s-a declansat prohibitia la ciolanul cu fasole.
Sa nu uiti Darie!

yulian

Citat din: Alutus din Ianuarie 25, 2017, 02:35:44 PM
Mai creste si 2 copii

3. Mandru ca sunt roman  :rotfl:.

CitatCitat din: yulian din Ieri la 11:37:04 a.m. Tara arata cum arata datorita generatiei actuale de pensionari (nu toti, dar ei au cladit democratia originala, nu a mea!). Guvernul de unde plateste tovarase pensia?

Sunt sigur ca noi cei care am avut 10 ani la revolutie am facut tara praf. Eu am facut cuponiada cu colegii mei de banca, noi am dat si tunurile la Bancorex, clasa a 3-a C a facut Caritasul. Boul ala din clasa a 5-a a inchis intreprinderile...si acum se da mare economist  =)).
In privinta pensiilor, banii nu vin din contributiile celor activi, vin din pusculita lui Dracnea si a pesedeului...aia de I-a chemat in secret aseara, de nici nu stiau saracii unde se duc. ))/