Masura 112 , transa a ll-a

Creat de CRISTI M, Ianuarie 21, 2011, 10:01:22 AM

« precedentul - următorul »

Dumitru Ivanov

Citat din: valy_cot din Noiembrie 09, 2011, 09:10:37 PM
Citat din: cipriantester din Ianuarie 23, 2011, 09:10:43 PM
La Constanta am depus a 2 cerere de plata , controlul se face in 5 zile de la data depunerii cererii de plata , nu exista sesiune de depunere , se poate depune pentru cei din sesiunile februarie 2009 si noiembrie-2009  , si dupa 3 luni de la data depunerii primei cerei , pentru ceilalti se va depune dupa cel putin un an , la dosar trebuie depuse contractele de achizitii , declaratiile de conformitate ,procese verbale de predare primire,procese verbale de receptie, procese verbale de punere in functiune , de la DSVSA trebuie refacute autorizarile cu noulnumar de stupi ( adica cu cresterea de UDE) , notificare de la Mediu, de la DSP-Sanepid , extrasul de cont , platile efectuate , dispozitii de plata sau OP , raportul de executie , il gasiti in contract , opis si toate cele , carnetul de stupina
Astea sunt toate documentele? De la APIA nu va cerut? De la finante certificat fiscal?

Da. Asta-i tot ce-ti trebuie. :)
___________________________________
Dumitru
Vezi si Audit SAP

tinumaftei

Citat din: Dumitru Ivanov din Octombrie 27, 2016, 03:46:50 PM
Citat din: valy_cot din Noiembrie 09, 2011, 09:10:37 PM
Citat din: cipriantester din Ianuarie 23, 2011, 09:10:43 PM
La Constanta am depus a 2 cerere de plata , controlul se face in 5 zile de la data depunerii cererii de plata , nu exista sesiune de depunere , se poate depune pentru cei din sesiunile februarie 2009 si noiembrie-2009  , si dupa 3 luni de la data depunerii primei cerei , pentru ceilalti se va depune dupa cel putin un an , la dosar trebuie depuse contractele de achizitii , declaratiile de conformitate ,procese verbale de predare primire,procese verbale de receptie, procese verbale de punere in functiune , de la DSVSA trebuie refacute autorizarile cu noulnumar de stupi ( adica cu cresterea de UDE) , notificare de la Mediu, de la DSP-Sanepid , extrasul de cont , platile efectuate , dispozitii de plata sau OP , raportul de executie , il gasiti in contract , opis si toate cele , carnetul de stupina
Astea sunt toate documentele? De la APIA nu va cerut? De la finante certificat fiscal?

Da. Asta-i tot ce-ti trebuie. :)
___________________________________
Dumitru
Vezi si Audit SAP

O sa iti ceara dupa ce vin in control!

oroles

Masura aceasta se mai poate accesa? Am vazut un ghid pe net dar e din 2012.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Poate ar fi mai bine ca cineva sa puna pe net o lista cu acele masuri care se pot inca accesa de catre apicultori. Informatia e cam lacunara. Am vazut ca acum masura 112 e masura 6.3. 
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Stiu ca era o masura prin care apicultorii puneau 50% din investitie. Mai exista?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Kov iulian

Citat din: oroles din Octombrie 29, 2016, 10:22:13 AM
Poate ar fi mai bine ca cineva sa puna pe net o lista cu acele masuri care se pot inca accesa de catre apicultori. Informatia e cam lacunara. Am vazut ca acum masura 112 e masura 6.3.

Daca nu am insel sau putut accesa proiecte pe masura 141 si 112  mai tarziu chiar si dupa ce acele proiecte sau terminat prin intermediul acelor organizatii numite GAL .

CitatG.A.L. sunt de fapt inițialele care definesc Grupurile de Acțiune Locală, un parteneriat public-privat ce a jucat un rol esențial în mediul rural prin PNDR 2007-2013, contribuind la dezvoltarea zonei de pe raza teritoriului unde au fost înființate aceste organisme. În noul PNDR, importanța GAL-urilor este mult mai mare, proporțional cu bugetul aproape dublu, ce va atinge aproape 700 de milioane de euro până la finele programului.
http://agrointel.ro/36927/ce-este-un-gal-si-cum-functioneaza-el-pentru-a-i-ajuta-pe-fermieri-sa-acceseze-fonduri-europene-de-pana-la-200-000-de-euro/

Closcutz

Citat din: oroles din Octombrie 29, 2016, 10:22:13 AM
Poate ar fi mai bine ca cineva sa puna pe net o lista cu acele masuri care se pot inca accesa de catre apicultori. Informatia e cam lacunara. Am vazut ca acum masura 112 e masura 6.3.
   Din ce stiu eu masura 112 a devenit 6.1 iar vechiul 141 a devenit 6.3. Conditiile sunt destul de mult diferite fata de vechile masuri... in primul rand la numarul de stupi acum se vorbeste de peste suta la 6.3 iar la 6.1 nr de familii pt 50000€ e de peste 500 de unitati!