BUCURESTI Târgul Național al Mierii din 20 - 22 martie 2015

Creat de MOTANUL, Martie 17, 2015, 10:02:06 AM

« precedentul - următorul »

MOTANUL

Citat din: FlorinBee din Martie 20, 2015, 10:06:43 PM
Motanule cred ca erai langa mine cand ai facut pozele, eu cumparam un micro-nucleu.

De asta am facut lista asta - sa ne cunoastem si in persoana nu doar online.

Citat din: bio din Martie 20, 2015, 09:31:34 PM
Pe an ce trece producatorii acorda atentie din ce4 in ce mai mare acestor tirguri ... lucru care bucura pe toti apicultorii.

Am uitat sa precizez ca asta m-a binedispus si pe mine; Toti ieseau cu un zambet larg de la targ (fiecare cu ceva la subtioara); Fie ca plecau cu masina plina sau cu lemnele pt. 10 rame oamenii erau multumiti ca au gasit ce cautau.

Citat din: alex 62 din Martie 20, 2015, 09:29:51 PM
Salut,preturile la cutii cum erau? Ms.

Configuratie mea:-
Fund AV + cuib 1/1 + cat 1/1 + podisor 1/3 sita cu 1/3 plin mai inalt (sa pot sa administrez turte) + capac cu tabla si nevopsiti intre 140 si 190 lei;
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

alex 62


MOTANUL

Erau vreo 4-5 furnizori cu pretul intre 140 si 145; Dar calitatea era mult diferita. Unul din ei avea cutiile aduse la expozitie (care se presupune ca sunt cele mai bune ca sa atragi clientii) - crapate, strambe cu gauri, kit vizibil sa mai astupe din ele;
Aveau crapaturi de 2-3 ori mai mari ca stupii mei care au trecut o iarna.

Avantajul major era ca pe langa pret, vedeai si daca producatorul este amator sau profesionist.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

Cristel

#18
Targusorul mierii era chiar bine populat, vizitat de cei mari si cei mici, preturi pentru tot felul de buzunare...
De la sisteme moderne de stors mierea si pana la centrifuga clasica -de inox- pana la tot felul de produse din miere.
Am avut surpriza placuta sa-l gasesc chiar si pe patronul Apisrom...
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)