Romania Apicola

Creat de Gruies, Octombrie 15, 2007, 07:57:37 PM

« precedentul - următorul »

D006

cum ma pot abona la Romania Apicola si Lumea apicola ?

bee_lover

pt lumea apicola aveti aici siteul http://www.lumeaapicola.com/ achitati suma in contul lor iar pt romania apicola cred ca pe la magazinele ACA.

D006

Astazi am primit revista " Romania apicola " numarul pe ianuarie , revista a crescut ca nivel de informatie si cred ca este pe un drum bun .
Ce am gasit interesant este chiar in deschiderea revistei cuvandul domnului Petru Moraru director general ICDA din care o sa va reproduc un pasaj ; "ACA din Romania , prin toate filialele si societatiele comerciale a depus eforturi sustinute pentru promovarea acestor programe avand ca tinta dezvoltarea septelului si asigurarea sanatatii "  Exista vreun apicultor in Romanica care a fost ajutat de SRL pentru Sapard sau alte programe ?

mellificus

mai stie careva ce este cu aceasta revista ?? si-a mai revenit ? are rost sa ma abonez ?? va multumesc f mult. sanatate.

Donbazil

Sal'tare!
Pai foarte simplu colega......Foarte simplu.
Te abonezi si-ai sa vezi lunar ce apare in revista NOASTRA.
Iaca pentru demonstratzie pagina 1 din revista Romania apicola  nr 10 din luna octombrie 2011.
Vezi cuprinsul si daca esti curios, mergi la primul magazin "Apicola"  si-ti cumperi revista si totodata poti sa-ti si faci abonament pentru anul care vine.....
Nu-i o revista grozava, (eu am vazut reviste de profil apicol din mai multe tzari si recunosc ca nu-i prea tare revista NOSTRA) -  dar tocmai pentru asta ti-am scris. E A NOASTRA!.....
Poti si tu sa contribui daca esti in stare.....Cu putzin la inceput dar poate pe viitor chear poti deveni colaborator si mai stii?.... - Membru in Comitetul de redactie?!?......
Totul este sa vrei si sa faci primul pas......
Gandeste-te doar cati au ajutat la aceasta revista din 1916 pana azi......
Uita-te la colegul Catalin Giurgila care in urma cu cativa ani isi punea niste semne de intrebare referitor la ACA si acum este unul dintre cei mai activi, - si ce scrie, scrie bine..... Deci se poate.....
Sa fii sanatos si sa nu te uiti la pretul a doua borcane de miere pe care-l dai pentru abonament.
Pe bune ca merita!.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget

Donbazil

Sal'tare!
Aha!.....Era sa uit......
Pai cat de falos vei fi peste ani, cand te vei putea lauda la nepoti ca ai una dintre cele mai vechi reviste de apicultura din Romania?.....
Poate atunci literatura  scrisa pe hartie va fi doar o amintire, dar tu vei avea ce arata.....
Iaca ce pot arata eu: Septembrie 1949....
Donbazil - Faget

mellificus

Donbazil va multumesc foarte mult. nu ma gandesc la contribuit. nu sunt in stare ... cel putin pentru ceva ani. :D sunt pe forum cu zeci de ani vechime si nu se simt in stare (poate) dapoi eu... oricum cred ca am sa trec sa imi fac un abonament pentru la anu. sunt incepator si cred ca orice s-ar scrie acolo mi-ar fi de folos. :) va multumesc inca o data. sanatate si noroc.

mechenici

SALUT PRIETENI! La multzi ani sf de azi!Eu am o carte din 1979 de C.Antonescu -Albinele si noi,am cumparat din 2000 in coacealte cartzi,reviste shi sunt fff slabe fatza de a veche,in a veche am schitze de stupi cu cote ,retzete de turte,ce pomi meliferi sa plantez-pentru un incepator este ok dar din cele noi  nu pricepi nimic,daca unul ia ca mine stupii shi pe urma cauta cartzi din astea noi nu pricepe nimic.Romania Apicola a fost slaba tot timpul,am reviste de la fostul prop.al stupilor din 1943 ce scrie 1articol despre stupi iar restul conferintza de la bucuresti 15 pagini.FORUMUL este de baza shi daca ai pe linga casa un apicultor in virsta BUN.
ai cishtigat-continua--ai pierdut-continua

Donbazil

Citat din: romikele din Noiembrie 08, 2011, 08:31:27 AM
Citat din: Donbazil din Noiembrie 07, 2011, 10:10:04 PM
Iaca ce pot arata eu:
Daca vrei, o poti arata toata?! :wink2:

Sal'tare!
N-o arat nenicule, n-o arat!......Ca-s pudic...... :nebun:  =)) :zzz:
Da' am revista si in ca muuulte altele. Chear si mai " tari" si mai vechi si mai valoroase.....Pai daca am, am cu ce!.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget
:bzz:
Sal'tare

gore

Daca tot sunteti abonati la RA, atunci am auzit ca intr-un numar recent se fac explicatii privint crotalierea stupilor, identificarea stupinelor. Postati ceva ca sa afle toata lumea, ca si asa e bezna totala pe acest subiect.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming