A VI-A EDIȚIE A TRADIȚIONALULUI TÂRG APICOL „ZILELE APICULTORILOR RÂMNICENI”

Creat de D006, Februarie 02, 2015, 10:11:36 PM

« precedentul - următorul »

APIS PARASCHIV


romikele

Ediția aceasta a fost în general cam puțină lume.
Prognoza meteo i-a speriat pe mulți, atât comercianți cât și cumpărători, dar cei care au avut de făcut achiziții și-au rezolvat problemele în general.
Trăgând linie, manifestarea și-a atins scopul, chiar dacă așteptările au fost altele.
A contat se pare și suprapunerea cu alte evenimente similare din țară.
Vineri dimineața priveliștea era dezolantă, cu doar câteva mașini răzlețe, a mai și nins viscolit, dar soarele și-a făcut simțită prezența sâmbătă și duminică și locația s-a animat subit. Pe adevărații apicultori vremea rea nu-i poate ține prea mult în casă.

APIS PARASCHIV

as vrea sa organizez si eu in bacau un tirg apicol in septembrie si am nevoie de ceva sfaturi,ce trebuie sa fac

pad3

somnul ratiunii naste monstri

apivasmob

Citat din: albina romaneasca din Martie 12, 2015, 09:58:42 AM
as vrea sa organizez si eu in bacau un tirg apicol in septembrie si am nevoie de ceva sfaturi,ce trebuie sa fac

Sa gasesti sponzori multi., cred ca s-au gandit si altii. oricum e bine venit dar sa nu se suprapuna cu alt targ.
Daca tot te vrei parerea mea lasa-l pentru la anul in prima decada a anului ca sa fie o reusita.
Bafta.
Sanatate tuturor apicultorilor

marian sima

Era bine ca organizarea targurilor sa fie concomitent cu migratia apicultorilor,astfel apicultori puteau sa viziteze mai multe targuri,pe cel din zona lor si pe cel din zona de pastoral,suprapunerea targurilor le diminueaza bunul mers.

APIS PARASCHIV

am vrut sa organizez tirgul acum in primavara,luna viitoare si se apropie pastoralul,m-am gindit sa-l fac in septembrie

APIS PARASCHIV


gore

A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

APIS PARASCHIV


apionesti

Va sustin demersul. Daca pot fi de folos cu ceva contactati-ma. Nu va fi de nivelul celui de la Rm Sarat, dar e o initiativa laudabila care merita toata atentia.
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

APIS PARASCHIV

nici nu vreau sa fie ca la ramnicu sarat.ideea mea e sa aiba si bacaul tirg apicol.eu nu fac concurenta cu alte tirguri

apionesti

Citat din: albina romaneasca din Martie 18, 2015, 08:22:08 AM
nici nu vreau sa fie ca la ramnicu sarat.ideea mea e sa aiba si bacaul tirg apicol.eu nu fac concurenta cu alte tirguri

Ok. Sustinerea mea ramane valabila.
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

APIS PARASCHIV