din istoria revistelor apicole

Creat de dragos2006, Ianuarie 15, 2008, 12:27:29 AM

« precedentul - următorul »

D006

functionare izgonitor

D006

unelte botci

D006

si alte tipuri

D006

potiras maisonneuve

D006

colivie fagure

D006

si un acarian de care nu se mai spune nimic. oare mai exista?

D006

cartea este beton , platesc bine daca imi dai si mie o copie xerox.
cat priveste paraZITUL Apicaris wodi , este prezent masiv si in zilele noastre si moare doar la tratamentul cu Varachet deoarece traieste in caile aeriene ale  albinei.

D006

din pacate am avut in mana o editie din anii 20 si am scapat-o printre degete. daca cineva ar reusii sa uneasca apicultura romaneasca iarasi sub o singura umbrela as fi onorat sa donez aceasta editie si inca cateva reviste de colectie unui muzeu al apiculturii romane. interesele unora sunt asa de mari incat calca si pe mormintele celor care adusesera romania in fruntea apimondiei.
in ce priveste copierea, dupa ce am primit si mail-uri cu aceasta rugaminte eu va propun urmatoarea varianta:
- imi trimiteti un mail cu cei care sunt interesati de o copie;
- eu fac fotocopii;
- primeste fiecare o parte din fotocopii si le transcrie in format electronic (50 persoane = 12 pag, 25 = 24, etc.). cu cat vor fi mai multi cu atat va merge mai repede;
- in final le pun cap la cap si le introduc imaginile realizate mai bine si fiecare din participantii la actiune vor primii copia in format electronic;

D006

pag 4-5

D006

pag 6-7

D006

pag 8-9

bee_lover

eu sunt de acord cu aceasta idee mi se pare chiar foarte buna...puteti conta si pe mine la transcrieri.  :hi:

D006

Pt cristi x....Sunt interesat si eu mai ales ca sunt de meserie IT poti sa-mi trimiti dublu .... :nod: . Adresa mea de mail E-mail;  astept cu nerabdare

PricopArthur

Cartea merita. In primul rand pentru valoarea sa istorica. Cu draga inima particip si eu.
Miere multă şi inimă curată!

D006

ca sa se vada bine ar trebui sa fotocopiezi cate o pagina , cand sunt 2 se vede greu .