Trofeul APIADREAL

Creat de D006, Ianuarie 24, 2015, 04:36:04 PM

« precedentul - următorul »

D006


virgiliu

#31
bla, bla.......................la un vin.

D006

Anul acesta  trofeul Apiardeal se va decerna la cina festiva de la targul apicol de la Sighisoara .

orbanstefan64

mai avem destul de putin pina la a IV a editie daca mai este valabil subiectul  hai sa reluam .
:hi: :hi: :hi:

MOTANUL

Constructiv propun sa se faca numirea si decernarea la cina festiva.
Din ce vad eu, sunt suficienti cu experienta cat sa formezi un juriu competent si sa votezi locul 1,2 si 3.
Si felicitarile masa si dansul sa se faca acolo.


Daca conditia esentiala este sa fie la cina festiva castigatorii ce rost are sa votam pe forum un user care nu va participa?
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

orbanstefan64

din momentul ce ai propus insemna ca ne si vedem :)  :hi: :hi: :hi:

MOTANUL

Chiar mi-ar face mare placere. Dar e prea departe pt. mine si in afara de socializare nici nu am ce sa fac acolo (miere am extras foarte putina - abia cat sa dau la cunoscuti / familie); Vreau sa nu moara nicio familie si sa iernez pe miere (nu pe sirop sau inlocuitori). La targ se duc profesionistii - ca ei au ce sa puna pe masa pt. potentialii clienti.

Singura mea realizare de anul asta e ca am descoperit o metoda sigura de recuperat familiile bezmetice. (aportul lui Bio a avut un cuvant greu in elaborarea ei - este adevarat).
Din pacate nu am avut timp si rabdare sa o si documentez (sa fac poze sau filmulete); E nevoie cam de 2 saptamani.
A functionat la o familie la care alte metode esuau una cate una... (cea mai indaratnica din cele 6 pe care le-am avut);
La restul dintr-o singua interventie le corectam.

A doua este ca nu am pierdut inca nicio familie. (iarna, boala sau altceva); Sunt f. curios cum vor ierna cele 70 de familii. Luna August este hotaratoare in pregatirea familiei pt. iernare. (e cea mai importanta).

Ma multumesc cu targul de la Bucuresti - care urmeaza. Nu e situat startegic in centrul tarii - dar vin multi din imprejurimi cunoscuti doar de pe Apiardeal.
Toti am plecat cu cate ceva si multumiti ca ne-am cunoscut.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0