Trofeul APIADREAL

Creat de D006, Ianuarie 24, 2015, 04:36:04 PM

« precedentul - următorul »

D006

    Pentru cei mai iscusit apicultor de aici atat in scris cat si in fapte vreau sa oferim "Trofeul APIARDEAL" decernat in timplul Târgului " Apiardeal" de la Sighișoara .
  Astept de la voi sugestii despre criterii de clasificare cat si pentru persoanele care merita acest trofeu.

apivasmob

Propuneri pentru trofeu
1.EDY
2.Dragos2006
3.Ignatov Andrei
4.Bio.
5....
Sanatate tuturor apicultorilor

bio

Citat din: apivasmob din Ianuarie 24, 2015, 07:56:27 PM
Propuneri pentru trofeu
....
2.Dragos2006
....
4.Bio.

Apivasmob, nu poti pune si "elevul" si pe  "profesorul" lui sa participe la aceeashi cursa.....  =)) .
... imi aduc si acum aminte de intrebarea lui dragosh cit ar traii varooa, ca nu a gasit in nici o carte aceasta informatie ....  =))


Acum vorbind serios ...  fiecare din noi este apicultor atit, ...... atit cit ii permite timpul . Foarte multi dintre colegii acestui forum sunt oameni cu servici si timpul liber este problema in a reusii sa puna in practica ce stiu si ce vor sa realizeze.

...nu mi se pare o ideie buna si nu agreez ideia a se incerca o diferentiere intre noi . .. care este mai cu motz.
Numai idei "ciudate" ... ... care este mai iscusit apicultor... care este mai incompetent... ce au in cap, ce probleme netratate au  cei care deschid astfel de teme ???.. de ce sufera./. ?

Toti suntem apicultori si atit.



paul1

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 04:36:04 PM
    Pentru cei mai iscusit apicultor de aici atat in scris cat si in fapte
Oglinjoara, oglinjoara, cine-i cel mai miez apicultor din tara ??? =))
Sunt curios ce-o sa spuna ... oglinda ! :nod:

roi_ag

Nu concep un clasament din care sa lipseasca  Bucovineanu si Bio ! =D>
Stau bine la scris, la fapte si sfaturi practice. :bravo:

D006

    Trofeul trebuie ridicat personal de castigator la cina festiva de la Sighisoara . Altfel castigatorul nu va intra in posesia trofeului .

Pentru ca eu am infiintat acest trofeu fac si prima regula : dragos2006 NU participa la castigarea trofeului.

roi_ag

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 09:25:23 PM
   Pentru ca eu am infiintat acest trofeu fac si prima regula : dragos2006 NU participa la castigarea trofeului.
Inteleapta hotarare!

orbanstefan64

f. buna ideea eu mai sponzorizez pentru locul 2-3.

apivasmob

Bio sa-mi fie cu iertare dar nu am stiut ca ti-a fost elev  :).
Sanatate tuturor apicultorilor

Calin Catalin

Propun si eu pe uica Marin din Serbia,  @marinlm64, care ne-a aratat in zeci de filme apicultura practica din stupina sa, in cel mai sincer mod posibil.
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

D006

Inainte sa facem propuneri personale propun sa facem un portret robot al castigatorului . O lista a calitatilor sale , ce trebuie sa aduca benefic la comunitatea Apiardeal , probleme de genul acesta . Dupa ce vom creona modelul vom stabili si criterii pentru stabilirea castigatorului.

pharaonu75

Pai ce mai astepti? Trofeul este propunerea ta! Apuca-te de treaba!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

#12
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 09:25:23 PM
    Trofeul trebuie ridicat personal de castigator la cina festiva de la Sighisoara . Altfel castigatorul nu va intra in posesia trofeului .
.....

Discutabila... discutabila si discriminatorie .
  Am lucrat ani de zile in "carciuma"--..imi aduce aminte de cum gindeau prietenii de pahar ; Cine nu bea cu noi, ....este impotriva noastra.

Citat din: roi_ag din Ianuarie 24, 2015, 09:33:13 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2015, 09:25:23 PM
   Pentru ca eu am infiintat acest trofeu fac si prima regula : dragos2006 NU participa la castigarea trofeului.
Inteleapta hotarare!
..mai bine spus: REALISTA. ..este constient la ce se rezuma valoarea lui..

Citat din: bio din Ianuarie 24, 2015, 08:28:15 PM

Acum vorbind serios ...  fiecare din noi este apicultor atit, ...... atit cit ii permite timpul . Foarte multi dintre colegii acestui forum sunt oameni cu servici si timpul liber este problema in a reusii sa puna in practica ce stiu si ce vor sa realizeze.

...nu mi se pare o ideie buna si nu agreez ideia a se incerca o diferentiere intre noi . .. care este mai cu motz.
Numai idei "ciudate" ... ... care este mai iscusit apicultor... care este mai incompetent... ce au in cap, ce probleme netratate au  cei care deschid astfel de teme ???.. de ce sufera./. ?

Toti suntem apicultori si atit.


Ma repet: NU cred ca este necesara si benefica o astfel de competitie .






marian sima

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 24, 2015, 09:34:22 PM
f. buna ideea eu mai sponzorizez pentru locul 2-3.

Pe linga trofeul lui Dragos si sponzorizarea domnului Stefan ofer si eu un mic bonus primelor trei ,acesta va fi constituit din cate o matrita de botci .

Bătrânul

Ofer si eu "Trofeul betivanului" apicultorului a carui filmari postate pe apiardeal va primi cele mai multe aprecieri .  :i_love_you: :thanks: